aujamiestyje siuvimo fabriko vietoje įsikursiantis didžiausias Europoje technologijų ir kūrybinių industrijų miestelis „Tech Zity Vilnius“ skelbia pirmuosius nuomininkus. Pirmasis projekto etapas su 15,5 tūkst. kv. m duris atvers jau 2025 m. pradžioje, beveik pusė jo patalpų – 6,5 tūkst. kv. m jau išnuomota arba užimta. 

Pirmieji čia įsikurs vienas sėkmingiausių Lietuvos startuolių „Omnisend“, sparčiai augantis klimato technologijų startuolis „HeavyFinance“, švietimo inovacijas kuriantis „Turing College“, žaidimų kūrėjų studija „Pepi Play“, taip pat startuoliams padedantis augti „Firstpick“ rizikos kapitalo fondas. Derybos baigiamos dar su viena didele žaidimų kūrėjų studija, kurių vardas bus paskelbtas netrukus.

Pirmojo „Tech Zity Vilnius“ etapo metu taip pat bus įrengtas 1500 kv. m konferencijų centras bei bendradarbystės erdvė pusšimčiui darbuotojų.

„Mums labai svarbu įgyvendinti esminius savo principus, pavyzdžiui, negriauti, o perkurti senuosius pramoninius pastatus, biurų miestelį paversti nauja ir atvira miesto erdve, gyva nuolat, o ne tik darbo valandomis. Bet svarbiausia yra žmonės ir kompanijos, kurios ateis kurti ir dirbti „Tech Zity Vilnius“. Startas yra puikus – dar nepradėjus rekonstrukcijos darbų, jau beveik 40 proc. erdvių užimta. Ir šie vardai yra būtent tokie, kaip įsivaizduojame savo bendruomenę – augantys, galintys duoti kitiems ir norintys bendradarbiauti“, – sako „Tech Zity Vilnius“ bendrasavininkas Darius Žakaitis.

Pasak „Omnisend“ vadovo ir bendraįkūrėjo Ryčio Laurinavičiaus, didžiausią iš trijų savo ofisų (kiti du – Kaune ir Čarlstone, P. Karolinoje, JAV) įmonė netolimoje ateityje išaugs, todėl jau pradėjo ieškoti naujos savo komandai.

„Susidomėjome ambicingo „Tech Zity Vilnius“ projekto idėja į vieną patogią darbui ir laisvalaikiui pritaikytą lokaciją suburti talentų bendruomenę. Šiuo metu mūsų Vilniaus ofise dirba apie 120 kolegų, kuriems reikalingos patogios biuro erdvės nuo privačių darbo kabinetų, iki erdvių susitikimams, renginiams ar vaizdo įrašų studijai. Taip pat didesnė darbuotojų dalis gyvena netoli nuo šio Naujamiestyje vystomo miestelio, taigi džiaugiamės jiems suteikdami galimybę atvykti patogiau ir tvariau. Tikimės 2025 m. pavasarį jau sėkmingai darbuotis naujame ofise“ – dalinosi R. Laurinavičius.

Taip pat jau aiškūs ir pirmieji partneriai, kurie įsikurs tarp 8 restoranų, kavinių ir barų. Restoraną čia turės vilniečių jau pamėgta kepykla „Druska Miltai Vanduo“, rūšinę kavą virs „Brew“, kurie sėkmingai jau veikia panašiose bendruomenėse – „Tech Loft“ bei „Cyber City“. Kavos kultūros lyderio Nido Kiuberio kartu su partneriais kuriamas „Brew“ kavos tinklas šįkart išsiskirs unikaliu ir vieninteliu tokiu Baltijos šalyse interjeru, sukurtu iš buvusio „Lelijos“ siuvimo fabriko interjero dalių, įrenginių, baldų. „Tech Park“ šiuo metu veikiantis „San Diego“ baras taip pat jungiasi prie „Tech Zity Vilnius“ projekto ir čia atidarys antrąją savo lokaciją.

Pasak Nido Kiuberio, jau po pirmo apsilankymo buvusiame siuvimo fabrike neapleido jausmas, kad „Brew“ čia privalo būti.

„Jau ruošiame šimtus puodelių kavos kasdien dirbantiems ir gyvenantiems Naujamiestyje, todėl plėtra šioje sparčiai besikeičiančioje Vilniaus dalyje „Brew“ komandai atrodė natūralus žingsnis. Tačiau vietos naujai Brew kavinei ieškojome itin atidžiai. Tvarumas yra viena pamatinių „Brew“ verslo filosofijos dalių, todėl ypač smagu, kad projekto kūrėjų dėmesyje yra esamų medžiagų panaudojimas ir pritaikymas“, – sako N. Kiuberis.

Pirmasis Naujamiestyje įsikūrusio tech. miestelio etapas duris turėtų atverti 2025 m. pirmajame ketvirtyje. Planuojama, kad 100 mln. eurų investicijų pareikalavęs projektas pilnai bus užbaigtas 2026 m. Dviejų hektarų teritorijoje įsikūrusiame „Tech Zity Vilnius“ miestelyje bus 55 tūkst. kv. m ploto, bus beveik 5000 darbo vietų.

Skaičiuojama, kad projekte įsikurs apie 100 Lietuvos ir užsienio įmonių, taip pat atsiras iki 1000 dalyvių talpinsiantis konferencijų centras su keturiomis erdvėmis. Laisvalaikio zonos gyvybingumą užtikrins 8 skirtingi restoranai, kavinės ir barai. „Tech Zity Vilnius“ taip pat turės bendradarbystės, edukacijos, sporto erdves. 

Technologijų srities įmonės, jau nusprendusios savo veiklą kelti į „Tech Zity Vilnius“ nuo pirmojo etapo pradžios:

  • „Omnisend“ – vienas sėkmingiausių Lietuvos startuolių, kurio e-komercijos marketingo sprendimai yra naudojami visame pasaulyje daugiau nei 100 000 įmonių.
  • „HeavyFinance“ – vienas sparčiausiai augančių finansų sektoriaus startuolių, kurio finansiniai sprendimai ūkininkams padeda greičiau augti ir kovoti su klimato kaita.
  • „Turing College“ yra virtualus dirbtinio intelekto koledžas, kuris siūlo pasauliniu lygiu pripažintas 6-24 mėn. trukmės programas duomenų mokslo ir mašininio mokymosi, analitikos, duomenų inžinerijos srityse.  
  • „Pepi Play“ – penkerius metus veikianti žaidimų kūrėjų studija, sukūrusi dešimtis milijonų vartotojų pritraukusių mobiliųjų žaidimų.
  • „Firstpick“ rizikos kapitalo fondas yra vienas iš aktyviausių Baltijos šalių fondų, jau investavęs į daugiau nei 15 įmonių ir padedantis joms aktyviai augti.

„Tech Zity Vilnius“ – būsimas didžiausias Europoje technologijų ir kūrybinių industrijų miestelis, kuriame Naujamiestis, buvusio „Lelijos“ siuvimo fabriko pastatų komplekse. Pirmojo etapo metu duris atvers apie trečdalis viso planuojamo komplekso –  15,5 tūkst. kv. m iš numatytų 55 tūkst. kv. m. „Tech Zity Vilnius“ bendrasavininkai – Mantas Mikuckas ir Darius Žakaitis.

„Tech Zity“ valdo keturias startuolių, technologinių ir kūrybinių industrijų lokacijas Vilniuje – „Tech Park“, „Tech Arts“, „Tech Loft“ ir būsimą „Tech Zity Vilnius“. Įmonei taip pat priklauso darbostogų projektas Druskininkuose „Tech Spa“ bei uostamiestyje plėtojamas „Tech Zity Klaipėda“.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

15 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naująją Šnipiškių aikštę?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist