Nekilnojamas turtas

Didelis medžiais apaugęs žemės plotas prie Gulbinų kvartalo įregistruotas kaip miškas

Aplinkos ministerija informuoja, kad 3,4 ha medžiais apaugusios žemės, kuri atitinka Miškų įstatyme miško žemei nustatytus reikalavimus, greta gyvenamojo Gulbinų kvartalo įregistruota Miškų valstybės kadastre. Miškas nurodytame žemės sklype įregistruotas pagal sklypo valdytojo prašymą.  

Valstybinė miškų tarnyba (VMT), išnagrinėjusi Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) prašymą, pateiktus dokumentus ir VMT Miškų ūkio priežiūros skyriaus specialistui atlikus patikrinimą vietoje konstatavo, kad žemės sklype, kadastro Nr. 0101/0002:442, mišku inventorizuoti plotai (3,4 ha) atitinka Miškų įstatyme miškui ir miško žemei keliamus reikalavimus. Tai yra miškų plotai 0,1 ha ar didesni, augančių medžių amžius 20 m. ar didesnis, skalsumas 0,3 ar didesnis, medžių aukštis brandos amžiuje 5 m ar didesnis. Todėl priimtas sprendimas įregistruoti juos Miškų valstybės kadastre.

Tai reiškia, kad visiems atvykusiems pailsėti į šį gamtos kampelį turės būti sudarytos  sąlygos laisvai patekti į mišką ežero pakrantėje.

 

Tyrimą dėl to, kad statinių savininkei UAB „Gulbinų turizmas“ be aukciono buvo išnuomotas galimai pernelyg didelis valstybinės žemės sklypas rekreacinėje teritorijoje atlikusi Prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba nurodė, kad dalyje jos anksčiau buvusi miško žemė, nepagrįstai pašalinta iš dokumentų ir dėl to tapusi neprieinama visuomenei, turi kuo greičiau atgauti miško statusą ir vėl atsiverti visiems.

Vadovaujantis Miškų įstatymo 8 str. (Asmenų lankymasis miške) miško valdytojas (šiuo atveju –  Nacionalinė žemės tarnyba) turi užtikrinti laisvą fizinių asmenų lankymąsi miške. Valstybinė miškų tarnyba informuos NŽT apie priimtą sprendimą. Gavusi šią informaciją, NŽT turės realizuoti Miškų įstatyme valdytojui nustatytą pareigą dėl asmenų laisvo lankymosi miške.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
23 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Ed.

Eisiskiu pl.buvusi apželdinimo tresto teritorija apaugo blindem. Tai pats bjauriausias naikintinas medis. O miškų tarnyba šituos krūmais apaugusius plotus paskelbė mišku.Cia kvepia politiniais sprendimais…

FFramton

“Didelis medžiais apaugęs žemės plotas prie Gulbinų kvartalo įregistruotas kaip miškas” autorių norisi paklausti-Didelis medžiais apaugęs žemės plotas kaip vadinas? Vaismedžių sodu? Gėlynu?Žiemkenčių lauku ar arimu? Advokatai jau pradeda dirbt. Po tokių straipsnių jus galima vadint žurnalistais? manau, kad ne.

Gulbius

Kas cia per d* komentara parase. Kaip galima vadinti keistu zurnalistu, jei faktas idetas ir parasytas. Dziaukites kad tokia informacija dar pateikiama. Idiotas pensininkas ismokes bibliotekoje rasytite internete ir raso beleka. Issiblaivyk pensininke.

FFramton

Teksto suvokimo problemos, klapčiuk?

Gulbius

Klapciuk 😀 😀 😀 Kas per zodis? Zmogau tau laikas i jau i **** Pensininko stiliukas wuf, wuf 😀

FFramton

Matyt esi gerokai apžlibęs? Kur matei mano parašytą žodį keistas. Beje pensijinio amžiaus matyt nesulauksi, nes labai smirdi paukšteli.

FFramton

Rašantys straipsnį galėtų pasidomėti, koks valdininkas palaimino šio miško dingimą iš dokumentų

FFramton

Visame T. Janonio straipsnyje parašyta, kad didžiausią abejingumą šiai situacijai parodė Šimašiaus vadovaujama Vilniaus miesto savivaldybė. Gėda tokiam merui, kuris tarnauja ne miestiečių interesams, o saujelei pasipūtusių turtuolių. Šis tinklalapis galėtų būt objektyvesnis. Nors truputį.

Pagaliau

bus galima normaliai prieiti prie ežero.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button