Vilniaus miesto savivaldybė atskleidė, kad iš Gulbinų kvartalą valdančių turtuolių sulaukė laiško, kuriame iš miesto ketinama prašyti 10 mln. eurų. Sostinės valdžia tai laiko verslininkų spaudimu ir tikisi, kad net jei mėginimas spausti nukeliaus į teismą, viešasis interesas bus apgintas.

Gulbinų kvartalą valdantys verslininkai parašė grėsmingą laišką Vilniaus miesto savivaldybei. Apie tai pirmasis pranešė portalas delfi.lt.

„Rašte formuluojama, kad UAB „Gulbinų turizmas“ nuomos sutarties nutraukimo atveju įgytų teisę reikalauti atlyginti materialinę žalą, jų vertinamą apie 10 mln. eurų.

Manome, kad šis raštas yra mėginimas daryti spaudimą, o ne realų pagrindą turinti pretenzija. Spaudimas galimai daromas dėl ežero pakrantės atvėrimo visuomenei darbų ir teisminio proceso su NŽT. Visgi, net jei mėginimas spausti taptų realiu kreipimusi į teismą, tikimės, kad viešasis interesas būtų apgintas.

Savivaldybė įsitikinusi, kad visuomenė turi galėti laisvai prieiti prie valstybinės reikšmės miškų bei pasiekti ežerus, todėl paskutiniais mėnesiais buvo inicijuoti Gulbino ežero pakrantės atvėrimo visuomenei darbai laisvame valstybiniame sklype. Nuomojamos valstybinės žemės sklypo dalies sumažinimas taip pat galėtų prisidėti prie paprastesnio miškų pasiekiamumo visuomenei. Pastatais, Savivaldybės vertinimu, ir toliau bus naudojamasi, net jei sklypo dalis būtų sumažinta“, – rašoma naujienų portalui tv3.lt atsiųstame savivaldybės komentare.

Piminame, og Vilniuje penktadienį pristatyta visuomenei atverta Gulbino ežero pakrantė. Pasak sostinės mero Valdo Benkunsko, tai yra žinia visiems, kad vandens telkiniai turi būti vieši ir prieinami visuomenei.

Naujienų portalas delfi birželį skelbė, kad kvartalo valdytojai nesuteikia galimybių laisvai patekti į mišką ir ežero pakrantę, nors pagal Lietuvoje galiojančius teisės aktus tai neturėtų būti ribojama.

Prie ežero galima prieiti iš šiaurinės ir pietinės pusių. Pietinėje įrengtas 250 metrų ilgio medinis takas, o šiaurinėje pusėje atlikti želdynų genėjimo darbai ir sutvarkytas natūralaus grunto takas, kurio ilgis siekia apie 800 metrų. Viso tako ilgis siekia apie 1 kilometrą.

Šaltinis: TV3.lt

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

51 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist