Nekilnojamas turtas

Apklausa: vilniečiai nori daugiau naujų verslo centrų ir greitesnių statybų leidimų

80 proc. vilniečių palankiai vertina planus dešiniajame Neries krante statyti žymaus JAV architekto Daniel Libeskind suprojektuotą multifunkcinį kompleksą „k18B”. 75 proc. sostinės gyventojų taip pat yra įsitikinę, kad valdžios institucijos turi sudaryti visas sąlygas, jog mieste atsirastų daugiau šiuolaikiškų verslo centrų. Tai parodė kovo 23-27 d. bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta vilniečių apklausa.

Šiuo metu šioje teritorijoje tarp Upės g. ir Konstitucijos pr. yra apleisti laiptai, pieva bei automobilių stovėjimo aikštelė. 80 proc. vilniečių palankiai vertina faktą, kad šioje vietoje bus statomas naujas modernios architektūros pastatas.

 

Sostinės gyventojų palankumą labiausiai lemia, jog bus sutvarkyta dar viena apleista miesto erdvė. Kaip svarbiausią naujojo projekto privalumą tai nurodė 72 proc. palankiai projektą vertinančių vilniečių. Beveik kas antras respondentas nurodė, kad dešinysis Neries krantas taps pilnesnis, šiuolaikiškesnis (39 proc.). Taip pat – kad numatomas išskirtinės architektūros pastatas taps dar vienu modernaus miesto akcentu (38 proc.).

„Apklausos rezultatai atskleidžia, kad dauguma vilniečių šiltai ir palankiai priima naujus modernius pastatus, verslo centrus. Visa tai yra žingsniai įtvirtinant Vilnių kaip šiuolaikišką ir pasauliui atvirą miestą“, – tyrimo rezultatus komentuoja rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ vadovas Ignas Zokas.

Nuomonei, kad miesto savivaldybė, Vyriausybė bei kitos valdžios institucijos turi trumpinti leidimų išdavimą, paprastinti teritorijų planavimo tvarką ir kitaip rūpintis, kad mieste atsirastų daugiau verslo centrų pritaria 75 proc. Vilniaus gyventojų.

 

Tyrimo duomenimis, keturi iš penkių vilniečių pritaria, kad modernūs biurų pastatai kompaktiškai telktųsi Konstitucijos prospekte. 20 proc. respondentų teigia, jog geriau, kuomet dideli biurų pastatai yra išdėstomi visame mieste.


„Modernūs statiniai simbolizuoja, kokiame mieste mes gyvename. Įdomu, kad vilniečiams svarbūs skirtingi aspektai, kaip tokie pastatai gali tarnauti miestiečiams bei Vilniaus svečiams. Jaunimas dažniau įvardija modernumą, sutvarkytas viešąsias erdves. Moterims svarbu meno kūriniai, instaliacijos, na o vyrai dažniau akcentuoja patogaus požeminio parkavimo galimybes“, – teigia I. Zokas.

Labiausiai vilniečius Konstitucijos pr. ir jo prieigose trikdantis dalykas – apleistos, nesutvarkytos vietos. Taip mano 74 proc. apklaustų sostinės gyventojų. 52 proc. nepatinka nerenovuoti sovietmečio pastatai greta modernių dangoraižių. 31 proc. išreiškė nepasitenkinimą tuo, kad trūksta patogių takų pėstiesiems ir dviratininkams tarp Europos aikštės ir Baltojo tilto bei Nacionalinės dailės galerijos ir Europos aikštės. 26 proc. apklaustų miestiečių pasigenda daugiau viešųjų erdvių.

 

Dauguma (81 proc.) tyrimo dalyvių mano, kad tai, jog modernių pastatų kompleksas „k18B” bus pasaulyje žymaus architekto D. Libeskind kūrinys, prisidės prie teigiamo Vilniaus įvaizdžio kūrimo.

Vieno žymiausių pasaulio architektų D. Libeskind vadovaujamos „Studio Libeskind“ suprojektuotas multifunkcinis biurų ir viešbučio kompleksas „k18B” pernai laimėjo tarptautinį architektų konkursą, kurį organizavo Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos architektų sąjunga ir investicijų valdymo bendrovė „Lords LB Asset Management“.

 

Rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai” kovo 23-27 d. atliko viešosios nuomonės apklausą. Tyrime dalyvavo gyventojai nuo 18 iki 75 metų. Apklausa buvo atliekama standartizuoto interviu metodu. Tyrimo metu buvo apklausti 1007 respondentai.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Tomas

Gėdinga apklausa, nors net negalima to vadinti “apklausa”. Labiau manipuliatoriškų klausimų tiesiog neįmanoma sugalvoti. Liebeskind “vienas garsiausių architektų”? Gėdinga. Tikiuosi atsiras visuomeninis judėjimas, kovosiantis prieš šią beskonybę ir antrarūšių architektų protegavimą. Būtinai prisidėčiau.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button