Sostinės savivaldybei pristatyti projektiniai siūlymai su numatomais V. Kudirkos gatvės rekonstrukcijos darbais. Projektiniuose pasiūlymuose nurodoma, jog mažės eismo juostų automobiliams, atsiras eismo juosta elektromobiliams ir viešajam bei taksi transportui. Taip pat numatoma pertvarkyti posūkius į dešinę, po rekonstrukcijos šioje gatvėje bus draudžiamas posūkis į kairę.

Kairysis posūkis į M.K. Čiurlionio gatvę bus draudžiamas

Kaip minėjome, jog rekonstruojant V. Kudirkos gatvės atkarpą nuo J. Basanavičiaus gatvės iki Pamėnkalnio gatvės, numatoma drausti kairiuosius posūkius, t.y. važiuojant nuo Švitrigailos gatvės Lukiškių aikštės kryptimi nebebus galima sukti į M. K. Čiurlionio gatvę, taip pat nebeliks galimybės sukti ir į Z. Sierakausko gatvę. Atitinkamai kylant Kudirkos gatve Švitrigailos gatvės kryptimi transporto priemonės nebegalės posūkiu į kairę pasiekti M. Valančiaus bei M.K. Čiurlionio gatvių. Automobiliams visoje atkarpoje numatoma palikti tik vieną eismo juostą, o po vieną juostą kiekvieną kryptimi galės važinėti tik elektromobiliai, viešasis transportas bei taksi.

Bus siaurinami gatvės išplatėjimai

Gatvės išplatėjimas ties V. Kudirkos ir Z. Sierakausko sankirta taip pat bus pertvarkomas – numatoma sankryžą susiaurinti, mažai naudojama dalis bus pertvarkoma į mini skverą, kurioje augs veja, kalninės pušys bei sedula.

Pertvarkos sulauks ir Švitrigailos gatvės dešinysis posūkis į Basanavičiaus gatvę (gatvės išplatėjimas važiuojant į kalną, iškart už M.K. Čiurlionio gatvės sankryžos): numatoma šį gatvės išplatėjimą susiaurinti iki vienos eismo juostos.

„V. Kudirkos gatvės dalyje nuo Z. Sierakausko ir M. Valančiaus sankryžos iki Pamėnkalnio g., Tauro kalno papėdėje bus projektuojamas 2,5 m pločio dviračių takas. Dviračių tako danga – raudonas asfaltas. Paviršinis vanduo nuo važiuojamosios dalies bus nuvedamas skersiniu bei išilginiu nuolydžiu ir surenkamas į naujai projektuojamus lietaus surinkimo tinklus“, – rašoma projektiniuose siūlymuose.

Projekto techniniai parametrai

  • Planuojamo objekto adresas – V. Kudirkos gatvės atkarpa nuo J. Basanavičiaus g. iki Pamėnkalnio g., Naujamiestis;
  • V. Kudirkos gatvės atkarpa – 840 m;
  • Eismo juostų skaičius – 2-4 vnt.;
  • Projekto vystytojas – Vilniaus miesto savivaldybė;
  • Projektinius siūlymus ruošė UAB „Atamis“, projekto vadovas – Rimvydas Juodka.

Viešas svarstymas

Visuomenės atstovai iki spalio 21-osios, 15.00 val., savo pasiūlymus gali teikti elektroniniu paštu [email protected]. Projekto viešas svarstymas numatomas spalio 21 d. Diskusijų pradžia 17.30 val. Projektiniai siūlymai bus aptariami nuotolinės vaizdo transliacijos būdu. Nuoroda į transliaciją pateikta čia. Prisijungimo kodas: 914998

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

85 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist