Antakalnio seniūnijoje vyko antroji konsultacija su gyventojais dėl Antakalnio gatvėje ir Nemenčinės plente tiesiamo dviračių tako. Konsultacijos metu „ID Vilnius“ projektuotojai pristatė galimą tako schemą. Įvertinus dviejų konsultacijų su gyventojais rezultatus toliau bus rengiamas techninis projektas. Projektuojamas dviračių takas bus įgyvendinamas kapitalinio remonto būdu. Projekto iniciatorius ir užsakovas – Vilniaus miesto savivaldybė, projekto rengėjai – „ID Vilnius“.

Abiejų konsultacijų metu, tiek gyvai, tiek ir elektoriniu paštu sulaukta įvairių gyventojų pasiūlymų. Daugiausiai priimti tie pasiūlymai, kurie susiję su projektuojamu dviračių taku ir patenka į kapitalinio remonto projekto apimtį. Pasiūlymai, susiję su didesniais teritorijos pokyčiais, pavyzdžiui, pokyčiai dėl viešojo transporto maršrutų pakeitimo, eismo reguliavimo pakeitimų ar alternatyvių dviračio tako jungčių įrengimo atmesti, kadangi nepakliūva į kapitalinio remonto projekto apimtį. Toliau straipsnyje pateikiame atsakymus į antrojo susitikimo metu gautus gyventojų pasiūlymus.

Priimti pasiūlymai:

1. Numatyti apšvietimą pėsčiųjų take einančiame per mišką, lygiagrečiai Nemenčinės plentui.

Apšviestumas bus skaičiuojamas viso projekto ribose ir esant nepakankamam apšviestumui nuo gatvės šviestuvų, bus numatomas papildomas apšvietimas.

2. Tarp dviračių tako ir gatvės važiuojamosios dalies (nuo įvažiavimo link Vilniaus universiteto parkavimo aikštelės iki Saulėtekio alėjos) numatyti apželdinimą.
Pasiūlymas priimtas. Apželdinimas bus tikslinamas rengiant techninį projektą.

3. Artėjant link Saulėtekio alėjos dviračių taką atitraukti nuo važiuojamosios dalies, paliekant vietą galimai perspektyvinei prailgintai lėtėjimo juostai posūkiui į dešinę.

Pasiūlymas priimtas. Vieta brėžinyje:

4. Nuo stotelės „Nemenčinės plentas“ pratęsti pėsčiųjų jungtį iki pėsčiųjų perėjos per Nemenčinės plentą, kad būtų galima pasiekti perėją nekertant dviračių tako.

Pasiūlymas priimtas. Vieta brėžinyje:

Nepriimti pasiūlymai:

 •       Keisti pėsčiųjų tako einančio per miškelį (nuo įvažiavimo link Vilniaus universiteto parkavimo aikštelės iki Saulėtekio alėjos) dangą iš numatomos betono plytelių dangos į juodo asfalto dangą.
  Nepriimta. Vadovaujantis Vilniaus miesto savivaldybės gatvių infrastruktūros standartu pėsčiųjų takų danga numatoma iš betoninių plytelių.
 •       Ties stotele „Nemenčinės plentas“ pėsčiųjų taką pravesti ne už dviračių tako, o per keleivių laukimo peroną, taip būtų galima sutaupyti vieną vertikaliąją apsaugos zoną.
  Siekiant užtikrinti komfortišką judėjimą pėsčiųjų taku išilgai Nemenčinės pl., pasiūlymas atmetamas. Įgyvendinus siūlomą variantą, pėstieji neturės patogaus atskiro tako (kokį užtikrina esamas projektuojamas variantas), o turės praeiti tarp stotelėje laukiančių žmonių.
 •       Ieškoti kitos vietos pėsčiųjų perėjai (ties stotele „Nemenčinės plentas“), keisti panduso (prie laiptų link stotelės „Antakalnio žiedas“) vietą ir formą.
  Keičiant perėjos vietą (prieš įvažiavimą) didėja aukščių skirtumas, todėl reiktų dar ilgesnio panduso. Be to būtų išeita už statinio ribų, keistųsi statybos rūšis, ir papildomai būtų reikalinga inžinerinių tinklų rekonstrukcija.
 •       Sujungti planuojamą dviračių taką su Vileišio gatvės dviračių taku, mažinti ligoninės sklypą, griauti tvorą.
  Tam, kad projektuojamas dviračių takas susijungtų su Vileišio gatvės dviračio taku per Antakalnio gatvę, reikėtų keisti su pėsčiųjų taku besiribojančio sklypo ribą, griauti registruotą statinį – Antakalnio Klinikinės ligoninės tvorą. Projektuojamo dviračių tako statybos rūšis – kapitalinis remontas. Sklypo keitimai, ar kitų registruotų statinių griovimas šio projekto apimtyje nenumatomas.  
 •       Įrengti perėją ir dviračių pervažą ir kitoje M. K. Oginskio gatvės pusėje, taip sujungiant esamą Vileišio gatvės dviračių taką su naujai projektuojamu taku.
  Norint tai įgyvendinti, reiktų nukasti šlaitą, kirsti brandžius medžius.
 •       Ar Antakalnio Klinikinės ligoninės tvora yra registruotas statinys, kas yra jo savininkas?
  Antakalnio Klinikinės ligoninės tvora yra registruotas sklypo statinys, jos griovimas nenumatomas šiuo projektu. 
 •       Uždrausti kairį posūkį iš Nemenčinės pl. į degalinę.
  Eismo pokyčiai šiuo projektu nenumatomi. Šio projekto sprendiniai neuždaro galimybės ateityje svarstyti didesnės apimties eismo pokyčius šioje teritorijoje.

Nors viešinimo procedūros kapitalinio remonto projektams įstatymuose nenumatomos, gyvos konsultacijos dėl projektuojamo dviračių tako buvo rengiamos remiantis gerąja praktika. Konsultacijomis siekiama išgirsti gyventojų pasiūlymus projekto pradžioje ir supažindinti su rengiamo projekto sprendiniais.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

19 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist