Vilniaus gatvės

Gyventojai ragina stabdyti Šiaurinės gatvės tiesimą

Apie Šiaurinę gatvę rašėme ne kartą. Pastaraisiais metais keitėsi bendrasis gatvės tiesimo projektas, buvo atidedami gatvės įrengimo darbai. Šį kartą gatvės tiesimui priešinasi Pašilaičių, Viršuliškių, Šeškinės ir Fabijoniškių gyventojai.

„Mieli Pašilaičių, Viršuliškių, Šeškinės ir Fabijoniškių gyventojai, iškilo reali grėsmė Jūsų sveikatai, nes planuojama tiesti net 6 eismo juostų Šiaurinę gatvę šalia Jūsų gyvenamųjų būstų, vaikų darželių ir mokyklų”, – skaitome Facebooko grupėje „Pašilaičių bendruomenė”.

Iniciatyvos bendraminčiai sako, kad labiausiai išgąsdino 6 juostų tiesimo idėja. Nors niekas nepasisako prieš miesto plėtrą, tačiau, anot gyventojų, šešių eismo juostų miegamajam mikrorajonui tikrai nereikia.

 

„Suprantame, kad Pašilaičių gyventojams kartais yra sunku patekti į Ukmergės gatvę, todėl reikėtų 2, gal net 4 naujų eismo juostų, kad tiesiai į šį kelią patekti. Tačiau kam reikia 6 juostų? Užtat leidus milijonus naujo kelio tiesimui, miesto savivaldybė galėtų juos skirti parkų, kultūros namų, vaikų žaidimų aikštelių ar kitokių laisvalaikio leidimo zonų įrengimui”, – sako iniciatyvos šalininkė, Saulė.

Anot gyventojos, projektas yra senas ir neatitinka šiuolaikinių reikalavimų, o peržiūrėjus įvairius Europos Sąjungos dokumentus, dažnai galima pamatyti, kad miestai turėtų labiau atsižvelgti į biologinę įvairovę ir gyvenamųjų rajonų apželdinimą. Visa tai neatitinka dabartinių miesto veiksmų.

Idėjos iniciatoriai pateikia kelis svarbiausius argumentus, kodėl neverta tiesti naujos gatvės:

 
  • Miegamieji mikrorajonai yra skirti ramiam ir sveikam poilsiui, todėl jie turi būti apsaugoti nuo triukšmo ir taršos. Atsiradus Šiaurinei gatvei, daug namų atsidurtų vos per 30 m nuo naujo triukšmo šaltinio – visą parą nenutrūkstančio eismo;
  • Daugelyje Vilniaus mikrorajonų, ypač Šeškinės, Fabijoniškių ir Pašilaičių, jau dabar leidžiama oro taršos norma yra viršijama keliskart. Dėl automobilių taršos ir išmetamųjų kietųjų dalelių poveikio mūsų šalyje miršta daugiausia žmonių tarp išsivysčiusių valstybių. Šiaurinė gatvė dar labiau palygintų taršos lygį gyvenamojoje aplinkoje;
  • Pagal Vyriausybės teisės aktų reikalavimus ir Vilniaus m. bendrąjį planą, minėtiems mikrorajonams akivaizdžiai trūksta želdynų, žaliųjų zonų. Nutiesus Šiaurinę gatvę ne tik visiems laikams išnyktų galimybė įrengti žaliąsias zonas, bet ir būtų sunaikinti esami natūralios gamtos lopinėliai.

Labiausiai už bet kokią naują gatvę gyventojai norėtų bendruomenės sujungiančios vietos: kultūros namų, bibliotekos, kavinių, parkų, kurie galėtų kompensuoti žalių zonų trūkumą ir pan. Dabar, anksčiau išvardintų mikrorajonų gyventojams, norint išgerti kavos, pasibūti su draugais ir t.t., tenka važiuoti į senamiestį.

„Rašėme, kreipėmės į savivaldybę, kuri pažadėjo, kad atsižvelgs į mūsų prašymus. Kol kas kuriamas bendrinis planas, kurį tikrins įvairios valstybinės institucijos. Tikimės, kad tos institucijos irgi atsižvelgs į gyventojams sukeliamus nepatogumus ir užkirs kelią šitam projektui”, – priduria Saulė.

Primename, jog Šiaurinė gatvė – tai 2,8 kilometrų ilgio, 6 eismo juostų gatvė (dvi eismo juostos bus skirtos viešajam transportui) sujungsianti Vakarinį aplinkkelį su Fabijoniškėmis.

 

Nutiesus Šiaurinę gatvę, turėtų padidėti automobilių pralaidumas. Gatvė kirs Kalvarijų, Geležinio Vilko, Ukmergės, Justiniškių gatves ir Laisvės prospektą, o šalia numatyti šaligatviai ir dviračių takai, kurie suteiks gatvei gyvumo ir miestietiškumo.

Naujosios gatvės įrengimo darbai turėtų prasidėti šių metų antroje pusėje. Pirmajam etapui bus skirta 35 mln. eurų ES, savivaldybės ir Valstybės biudžeto lėšų. Bendra projekto vertė – apie 90 mln. eurų.

Daugiau apie Šiaurinę gatvę perskaitysite čia.

 
MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
174 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
102 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Aldas
Aldas
1 metus

As manau, kad jau ir į Vilnių sulindo Putlerio kirmėlės sabotuodami mūsų miesto plėtros projektus. Nustojam klausinėt šitų vatinių Valierkų su Lienaczhkom iš kreivom gatvėm išraižytų Sovietinių Viršulų ir Pašilų. Ir dirbam, kaip suplanavom Nebūkim Europos užkampis.

Valio!!!
Valio!!!
1 metus
Atsakinėti į  Aldas

Atgaivinkim pokarinį Stalino vardo magistralės per kreivą Vilniaus senamiestį projektą !

Aldas
Aldas
1 metus

Matau šitie puskvailių rajonų gyventojai mielai stovės kamščiuose siaurose gatvėse.

Nepritarianti
Nepritarianti
1 metus

100% palaikau straipsnio išsakytai nuomonei! Nepamirškite, kad gyvenate SOSTINĖJE, čia kamščiai neišvengiami. Taip, tai problema, bet gyvenant ne mažame miestelyje, reikia su tuom susitaikyti. Net atsiradus šiai gatvei, patikėkite, kamščiai, neliks tik prisiminimuose. 100% pritariu ir tam, kad miegamiosius rajonus, neturi kirsti 6 eismo juostų gatvė. Todėl jie, dar vis vadinasi MIEGAMIEJI, ir juose turi būti daugiau žalumos oazių su parkeliais, poilsio bei ramybės zonomis. O dėl miesto infrastruktūros gyvenamųjų namų statybai, ar neturėtų miestas plėstis į išorę, o ne užsikimšti viduje? Kas dabar daroma tik dėl didelio pelno. Medžiojami žali ploteliai, į kuriuos ispraudžia namą (su per pus mažiau… Skaityti daugiau

Zzz
Zzz
2 mėnesius
Atsakinėti į  Nepritarianti

Nepamirškite, kad gyvenate SOSTINĖJE – cia transporto judejimas neisvengiamas! Norit daug gryno oro ir zalumos?! Tai gal tada geriau i kaima, o ne i “megapoli”?! Del 6juostu – juk parasyta, kad 2 viesajam transportui. Taigi lieka 4 juostos masinom – kas yra minimumas.

VILNIAUS DEMOKRATIJA ....
VILNIAUS DEMOKRATIJA ....
1 metus

O ŠEIP GALIU NURAMINTI VISUS…..NIEKS NIEKO VILNIUJE ARTIMIAUSIAIS METAIS NESTATYS ….NEI SIAURINES NEI MYKOLO LIETUVIO….NIEKO NES….VILNIUS ELEMENTARIAI NETURI PINIGU !!!!!!!! PARADOKSAS…..AR NE ????? PERNAI VISAM VILNIUI SU 600.000 GYVENTOJU VISOMS GATVEMS STATYT IR REMONTUOTI BUVO SKIRTA….7 MLN EURU…..PANEVEZIUI SU 90.000 GYVENTOJU 8,5 MLN…… 😀 CIA MADEIN VILNIUS DUOMENYS….SEIP PINIGU VILNUJE YRA PVZ ISLAIDU EILUTE –DARNUS JUDEJIMAS -100.000.000 EUR…KAM SKIRTA SI MILZINISKA SUMA SUNKU PASAKYTI….B ET UZ JA GALIMA BUVO SUTVARKYTI VISAS VILNIAUS GATVES IR KO GERO ISASFALTUOTI VISAS ZVYRUOTAS GATVES …DEJA SI SUMA DARNIAI NUJUDEJO KAZKAM I KISENES…..

uasia
uasia
1 metus

ruskiai, gal varykit i kokią penzą, netrukdykit dirbt

Strazdas
Strazdas
1 metus

Šiaurinė gatvė kaiptik sumažins pavojų svekatai pašilaičių gyventojams nes visas orą teršiantis transportas kuris dabar velkasi per miegamasias rajono gaves persikels į šiaurinę gatvę vidurį pievos.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button