NuomonėVilniaus gatvės

Gatvių tinklo plėtra Vilniuje: dirbama atkarpom ir zigzagais

Pilaitės senbuviai su nostalgija prisimena senuosius, daugiau nei prieš 30 metų kurtus, Sudervėlės (taip tuomet vadinta Pilaitė) planus. Naujasis rajonas turėjo tapti tikru miestu – palydovu: apie 10 mokyklų, keliolika vaikų darželių, 4 platūs pagrindiniai įvažiavimai į miestą, metro trasa, jungianti Pilaitę su miesto centru ir kitais rajonais… Jie niekaip nesupranta, kuo čia taip džiaugiasi ir didžiuojasi M. Pakalnis, sustabdęs šį projektą ir už aplinkkelio perkėlęs Perkūnkiemio stilių. Vieninteliame, dar prieš stabdymą nutiestame, pagrindiniame išvažiavime – didžiausios spūstys, mokyklos ir darželiai dar tik žadami, vietoj kultūros ar sporto centrų – daugybė šašlykinių kelių arų sklypeliuose.

Didžiausia vakarinės Vilniaus gyventojų dalies problema – susisiekimas. Nebaigtos gatvės tarp atskirų kvartalų. Problematiškas susisiekimas su miesto centru. Pilaitėje ir šį rajoną supančioje teritorijoje probleminių taškų priskaičiuojama keliolika. 

Ne paskutinė vieta šiame sąraše tenka vienai svarbiausių Pilaitėje – Gilužio gatvei. Dar prieš keletą metų Pilaitės bendruomenė aiškino savivaldybei: „Pagrindinė spūsčių Pilaitės rajone susidarymo priežastis yra ta, kad sparčiai besiplečiančią Pilaitę su pagrindinėmis miesto arterijomis jungia tik viena gatvė – Pilaitės prospektas, kur susilieja tiek pačios Pilaitės, tiek Vilniaus rajono transporto srautai, todėl eismo intensyvumas čia nuolat didėja, o papildomų jungčių su miestu pasigendama“. Tarp bendruomenės siūlomų sprendimų – skubus kai kurių gatvių asfaltavimas, tarp jų – Gilužio gatvės, kuria „važiuoja daug automobilių ir kuri jungia Pilaitę su Karoliniškėmis“.

 

Kaip atrodo Gilužio gatvė šiandien, prabėgus 4 metams? Ją galima pamatyti planuose ir vizijose, bet ne tikrovėje. Ji nei išasfaltuota, nei tapusi laukta svarbia jungtimi. Užtat ji gerai tarnauja kaip veidrodis: joje atsispindi visi lūkesčiai ir visos… bėdos.

Išvažiavę iš Taurupės gatvės ties Baltymės gatve atsidursite ties zigzagu – galima, ir net būtų taisyklingiau – kripė, vingis. Tai tokia Z raidės pavidalo laužtinė linija. Kam ji tiesiama kelyje, taip ir lieka neaišku. Gal kokio akmens gulėta? Plane gatvė – tiesi kaip styga, tačiau Gilužis ne kartą patvirtina, kad planai ne visada sutampa su tikrove.

Gatvių už aplinkkelio tiesėjai laužtines linijas gerokai pamėgę. Jeigu norėsite iš Gilužio gatvės įvažiuoti į Zujūnų gatvę (abi – svarbios susisiekimo arterijos, nepavyks be zigzago: Padekoniškių g. – Pilaitės per. – Zujūnų g.). Priežastis – iki šiol nebaigta nedidelė Gilužio gatvės atkarpa. Papiškių gatvės, kuri žymi miesto ribą, zigzago ties Dumnavos gatve priežastis – žemiškesnė: suversta akmenų krūva. Galima buvo išvežti akmenis, tačiau akmuo – daiktas sunkus, lengviau jį apvažiuoti.

 

Antras išskirtinis Gilužio gatvės bruožas – asfaltavimas atkarpomis. Iš asfaltuotos Taurupės įvažiuosite į Gilužio atkarpą ties „Maxima“. Ji savo gatvės dalį išasfaltavusi. Tačiau džiaugsitės neilgai. Ties Tolminkiemio gatve prasideda atkarpa iki Pilkalnio gatvės, kurią sunku vadinti net žvyrkeliu.

Toliau – gyvenamųjų namų kvartaliukas. Ten statytojas išasfaltavęs savąją Gilužio atkarpą. Tačiau kvartalas baigiasi, asfaltas – taip pat.

Ar reikia didelių pertvarkų, kad tiltai nekabėtų be naudos, gatvės būtų tiesiamos kaip visame civilizuotame pasaulyje, kad infrastruktūra statyboms iš paskos per keletą metų. Užtektų tik šiek tiek pakeisti darbų organizavimą. Kodėl, kalbant apie Gilužio gatvę, reikia laukti, kol joje įsikurs parduotuvės, autoservisai, dailiųjų menų dirbtuvės ir kitos bendrovės, firmos, biurai ir išasfaltuos savo gatvės dalį?

 

Savivaldybė galėtų sukaupti besikuriančiųjų lėšas ir nutiesti gatvę nuo pradžios iki galo – be jokių „gulinčiųjų“ apvažiavimų ir „nepataikymų“ iš gatvės į gatvę. Suprantama, kad kuoliuką įkalti visada daugiau entuziazmo nei iškelti pabaigtuvių vainiką, tačiau iki galo nebaigti darbai – patys nuostolingiausi.

Parengė Danielius Janiūnas

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
74 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
su senu vaizdu toli nenuvažiuosite
su senu vaizdu toli nenuvažiuosite
1 metus

Seną vaizdą demonstruojate. Dabar pasikeitę. Jūsų demonstracijoje “Moki-Veži” dar nėra, o ji jau senokai pastatyta.

Martynas
Martynas
1 metus

Tai kai pirkot pilaitės tuos savo pigius butus nematėt, kad ten viena gatvė? Rėkauja dabar naivuoliai…

Brisius
Brisius
1 metus

Pakalniui ir Simasiukui paskutine kadencija, skuba dabar tik jo drugeliai pinigėlių prisiplauti, pvz. spalio mėn. Geležinio vilko g. puseles sodinti, nors jau rašiau lapkričio mėn. jog jos ten neprigis… Kur žadėta Šiaurinė gatvė, jungtis tarp Molėtų ir Ukmergės g. ir t.t.jokių prošvaisčių ir tik vizualizacijos buvo paisomos, už kurias savai chebrai irgi nemaži pinigėliai buvo sumokėti…

ŠIMAŠINIS VILNIAUS BIUDZETAS
ŠIMAŠINIS VILNIAUS BIUDZETAS
1 metus

VILNIAUS MIESTO BIUDZETAS 2021 METAIS 840 MLN EURU IS KURIU TIK 3,4 MLN EUR BUS SKIRTA MIESTO GATVIU TIESIMUI IR REMONTUI….!!!!!! NE 300 NET NE 30…O TIK TRYYYYYSSS !!!!! JEI ISIVAIZDUOTI SIMASINIO VILNIAUS SKURDESI PERNAI PANEVEZYS 5 KART MAZESNIS MIESTAS GATVIU TIESIMUI IR REMONTUI SKYRE 8,5 MLN EURU…..KA VILNIUJE GALIMA PADARYTI SU 3,4 MLN EURU KAI GATVIU ILGIS 1500 KM IS JU 500 KM ZVYRKELIAI….VAIKISKA SUMA….KAI VISI LIETUVOS MIESTAI TVARKOSI IR MODERNEJA VILNIUS BABKES VELNIAS ZINO KUR SUKISA ….LAISVES PARTIJA…. ;-D

Dovilė
Dovilė
1 metus

Tokia pat ir Bretkūno gatvė: gabalėlis asfalto, ežeriukas, asfaltas, kliūčių ruožas…

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button