Seimo narė Monika Ošmianskienė socialiniuose tinkluose pasidalijo fotografės, poetės, visuomenininkės Neringos Rekašiūtės žinute apie Vilniuje, 7 numeriu pažymėtame troleibuse kilusį konfliktą, kai vairuotoja nenorėjo įleisti moters su neįgaliojo vežimėliu į troleibusą ir tik atsiradus keleivei, žinojusiai apie transporto priemonėje esantį raktą, buvo pasiekta, kad moteris būtų įleista į viešąjį transportą.

Socialiniuose tinkluose buvo rašoma, kad kovo 6 dieną viešajame transporte įvyko nemalonus incidentas – diskriminaciją prieš asmenį su negalia, kuris į viešąjį transportą galėjo patekti tik neabejingos keleivės dėka.

Vairuotoja nenorėjo įleisti į troleibusą

N. Rekašiūtė socialiniuose tinkluose rašė, kad lietuviškai nekalbanti troleibuso vairuotoja nenorėjo įleisti moters su neįgaliojo vežimėliu į viešąjį transportą ir tik vienos pilietiškos keleivės dėka „žmogui su negalia pavyko grįžti namo iš poliklinikos“.

„Ką tik septintame troleibuse buvau konflikto liudininkė (jau su kita keleive parašėme į judu programėlės emailą ir viską pranešėme).

Vairuotoja nenorėjo įleisti moters su neįgaliojo vežimėliu į troleibusą ir tik vienos moters pastangomis, konfrontuojant, buvo pasiekta tai, kad raktas atsirado ir moteris įvažiavo vežimėliu į troleibusą. Vadinasi, pilietiško žmogaus dėka, kuris žinojo apie rakto egzistavimą, žmogui su negalia pavyko grįžti namo iš poliklinikos.

Tai yra siaubinga diskriminacija neįgaliųjų atžvilgiu, man pilvą susuko iš gėdos vidury baltos dienos 2024 metais Lietuvos sostinėje, gerovės valstybėje, **, pamatyt tai, ką žmonės su negalia patiria kasdien. Žinutė neįgaliesiems aiški – sėdėkit namie ir netrukdykit gyventi. Rašau ant karštųjų, norėčiau daugiau keiktis, bet sustoju.

Vairuotoja nekalba lietuviškai. Ji rusakalbė, tai man paprašius moteriai sudaryt galimybę išvažiuot iš troleibuso Justiniškių stotelėje, sakė, kad „nipanimaju“.

Šitoj šaly aš labiausiai bijočiau susirgti ar jei man reiktų pagalbos. Atrodo, kažkiek reikalingas esi tik kol visiškai pats gali savim pasirūpint“, – dalinosi N. Rekašiūtė.

Situacija sprendžiama

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su JUDU Komunikacijos skyriaus komunikacijos specialiste Greta Vasiliauskaite, ji patvirtino, kad situacija žinoma ir imtasi atitinkamų veiksmų.

„Apgailestaujame dėl šio įvykio ir nuoširdžiai atsiprašome keleivės bei visų situacijoje dalyvavusių žmonių už patirtus išgyvenimus, kuriuos sukėlė šis įvykis.

Įvykio liudininkų aprašytas vairuotojos elgesys yra netoleruotinas. Bendrovė „Vilniaus viešasis transportas“ patikino, kad dės visas pastangas ir priims reikiamus sprendimus, kad tokie atvejai ateityje nepasikartotų.

Mūsų žiniomis, bendrovėje jau pradėtas vidinis tyrimas, siekiant išsiaiškinti visas šio įvykio aplinkybes. Papildomai artimiausiu metu bendrovė kalbėsis su visais darbuotojais, kad jie tinkamai suprastų atsakomybę prieš klientus.

Šioje situacijoje vairuotoja nesuprato, ko jos buvo prašoma – ji yra karo pabėgėlė iš Ukrainos, kuri dar nekalba lietuviškai. Galime patikinti, kad keleivių vežimo paslaugą teikiantis vežėjas – UAB „Vilniaus viešasis transportas“, yra įsipareigojęs ir rūpinasi, kad ukrainiečiai lietuvių kalbos žinias įgytų per metus.

Esame dėkingi pilietiškiems gyventojams už jų reakciją bei suteiktą pagalbą keleivei“, – rašoma komentare.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

20 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist