Vilniuje – dar viena „kalbančio autobuso“ linija. Ausinių nuo šiol prireiks ir lipant į 6G autobusą. Keliaujant juo galima ne tik įveikti 10 km ilgio atstumą nuo Žaliojo tilto iki Naujosios Vilnios žiedo, bet ir išklausyti miesto istorijų. Tuo pasirūpino „Neakivaizdinio Vilniaus“ komanda, parengusi naują audiomaršrutą „Ekspedicija „Rytų ekspresu” 6G autobusu. Nuo Šnipiškių iki Naujosios Vilnios, arba nuo centro iki rytinių pakraščių“.

„Tęsiame smagią ir tvarią miestinėjimo po Vilnių tradiciją viešuoju transportu. Šylant orams vilniečiams ir smalsiems sostinės svečiams norėjosi pasiūlyti susipažinti su rytiniais miesto pakraščiais, priminti senąjį druskos kelią, Rokantiškių piliavietės istoriją, Pūčkorių patrankų liejyklą, kitas galbūt negirdėtas istorijas. O išlipus galinėje stotelėje – pasivaikščioti po bundančią gamtą“, – pažiūrėti pro autobuso langą kitaip ragina projekto „Neakivaizdinis Vilnius“ iniciatorė ir koordinatorė, Vilniaus savivaldybės Užsienio ryšių ir turizmo skyriaus vyresnioji patarėja Sonata Griškienė.

6G autobusas rieda išties ypatingu ir iškalbingu maršrutu.  Pradėjęs kelionę ties seniausiu tiltu per Nerį Šnipiškėse vėliau užgriebia Žirmūnų ir Antakalnio pakraščius, kyla į kalną Olandų gatve, legendiniame Užupyje primena Lietuvos valdovus, žygiavusius į Rytus Polocko kryptimi. Maršrutas toliau nustebina besidriekiančia ilga miškų juosta, kerinčiu kraštovaizdžiu, kol pasiekia Naująją Vilnią – rajoną, kadaise turėjusį atskiro miesto statusą.

„Greitieji autobusai šiandien leidžia sparčiai nukakti nuo miesto centro iki pakraščių. 6G – ne išimtis. Istorijos gerbėjams šis maršrutas dovanoja nuostabią galimybę pažinti saują įdomiausių faktų apie sostinės praeitį vos per pusvalandį. Pavyzdžiui, važiuojant pro Polocko stotelę verta prisiminti, kad dabartinėje Baltarusijoje esantis Polocko miestas kadaise buvo vienas svarbiausių visoje Lietuvos didžiojoje kunigaikštystėje. Iš Vilniaus į Polocką vedęs kelias kartais net vadintas „druskos keliu“ – mat juo buvo gabenamos įvairios prabangos prekės. Apie senąją magistralę primena Užupyje išlikusi Polocko gatvė ir stotelė. Belieka įsivaizduoti valdovus, karžygius ar pirklius, kadaise keliavusius šia trasa,“ – intriguoja maršruto sudarytojas gidas Albertas Kazlauskas.

Ar „druskos kelias“ buvo sūrus, kodėl Olandų gatvėje niekada nebuvo jokių olandų ir kas pukšėjo Pūčkoriuose? Visi atsakymai į šiuos klausimus laukia tų, kurie, įlipę į 6G autobusą ir pasižymėję bilietėlį, kiekvienoje stotelėje paleis atitinkamą garso takelį iš naujojo audiomaršruto mobiliojoje „Neakivaizdinio Vilniaus“ programėlėje arba interneto svetainėje.

Kviečiame į audiomaršruto 6G autobusu pristatymą su gidu:

Kovo 23 d. (šeštadienį) 10:47 val., registruotis čia: https://bit.ly/4a1JjvV

Kovo 23 d. (šeštadienį) 11:56 val., registruotis čia: https://bit.ly/3TG7zOn

Kovo 23 d. (šeštadienį) 13:03 val., registruotis čia: https://bit.ly/3x8gorl

DĖMESIO: dalyvavimas yra nemokamas, tereikia įsigyti viešojo transporto bilietą. 6G autobuso reisas yra maršrutinis, ne specialus, juo keliaus ir pristatyme nedalyvaujantys keleiviai.

Audiomaršrutą „Ekspedicija „Rytų ekspresu” 6G autobusu. Nuo Šnipiškių iki Naujosios Vilnios, arba nuo centro iki rytinių pakraščių“ rasite čia (https://neakivaizdinisvilnius.lt/studijos/ekspedicija-rytu-ekspresu-6g-autobusu/) bei mobiliojoje programėlėje „Neakivaizdinis Vilnius” GooglePlay ir AppStore.

Kiti audiomaršrutai Vilniaus autobusais Nr. 10 ir Nr. 68 bei troleibusu Nr. 2 yra rubrikoje „Studijos pakeliui“ (https://neakivaizdinisvilnius.lt/studiju/studijos-pakeliui/).

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

14 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist