Šiemet visą savaitę vykusi iniciatyva „Teatro savaitė“, kuomet kultūros mėgėjai du bilietus į spektaklius ir klasikos renginius galėjo įsigyti už vieno bilieto kainą, buvo rekordinė. Per savaitę kultūros mylėtojai įsigijo beveik 12 tūkst. bilietų, o tai yra 2 tūkst. bilietų daugiau nei praėjusiais metais.

„Iniciatyva iš nedidelės akcijos išaugo į didžiulį reiškinį, prie kurio kasmet prisijungia vis daugiau ir renginių organizatorių, ir spektaklių bei klasikinės muzikos koncertų. Augant pasiūlai, daugėja ir nuperkamų bilietų, auga pirkėjų skaičius. Pastebime, kad kai kurie žmonės laukia „Teatro savaitės“ ir jai atėjus apsirūpina šūsnimi bilietų, neretai iš karto į 4–5 renginius“, – sako daugiausiai šalies teatrų, kino ir klasikinės muzikos organizatorių vienijančio gido „Teatrai.lt“ redaktorė Ugnė Kačkauskaitė.

Prie „Teatro savaitės“ šiemet prisijungė per 30 organizatorių, kurie kvietė apsilankyti daugiau nei 220 renginių. Pirmą kartą prie iniciatyvos dalyvių prisijungė kamerinis teatras „House of Puglu“, teatro trupė „Teatronas“, vieną didžiausių Vilniaus vasaros renginių organizuojantis „Kristupo festivalis“. Kaip įprasta, dalis organizatorių iniciatyvai skyrė ribotą skaičių bilietų, pavyzdžiui, į renginį konkrečią dieną pasinaudojant akcija buvo galima įsigyti 60 ar 100 bilietų. Daugelis šių bilietų buvo parduoti dar pirmomis „Teatro savaitės“ dienomis.

„Jei ankstesniais metais bilietų pirkimas daugiau ar mažiau buvo tolygus visą savaitę, tai šiemet vos per pirmas keturias iniciatyvos dienas pardavėme tiek bilietų, kiek pernai per visą laikotarpį. Žmonės suprato, kad į populiariausius renginius bilietų greitai nelieka, tad skuba būti tarp pirmųjų pirkėjų“, – teigia U. Kačkauskaitė.

Tarp daugiausiai pirkėjų dėmesio sulaukusių renginių šiemet buvo Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektakliai, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertai, bohemiečių „Vilniaus miesto operos“ pasirodymai, taip pat Kristupo vasaros festivalio koncertai. Nemažai bilietų nupirkta ir į Alytaus miesto teatro spektaklius.

Iniciatyva „Teatro savaitė“ buvo pradėta 2011 m. Daugiausiai šalies teatrų, kino ir klasikinės muzikos organizatorių vienijantis gidas „Teatrai.lt“ iniciatyvą sukūrė Tarptautinei teatro dienai pažymėti. Tarptautinė teatro diena minima kovo 27 d.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist