Šiandien startuoja ilgametes tradicijas turinti „Teatrai.lt“ iniciatyva „Teatro savaitė“. Visą savaitę, kovo 26 – balandžio 1 d., teatro mėgėjai bilietus į šimtus spektaklių ir klasikos renginių skirtinguose Lietuvos miestuose kviečiami įsigyti itin patraukliomis sąlygomis – du bilietai už vieno bilieto kainą.

Šiemet prie iniciatyvos prisijungė rekordinis šalyje veikiančių teatrų skaičius – iš viso per 30 teatrų ir klasikinės muzikos renginių organizatorių, kurie kviečia itin patraukliomis kainomis aplankyti daugiau kaip 220 spektaklių ir klasikinės muzikos renginių Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Alytuje, Jurbarke ir Plungėje.

„Kai 2011 metais pradėjome iniciatyvą, prie jos prisijungė 16 organizatorių, kurie kvietė į vos 31 renginį. Tuo metu tai nebuvo mažai. Tačiau šiandien akcija išaugo kelis kartus ne tik prie jos prisijungiančių organizatorių, bet ir per savaitę parduotų bilietų skaičiumi. Aktyvus įsitraukimas rodo, kad iniciatyvą palaiko ir teatrai, ir žiūrovai. Smagu, kad galime prisidėti prie to, kad daugiau žmonių atsigręžtų į teatrą, klasikinę muziką ir būtų arčiau tos kultūros, kuri daugelį supa tik retkarčiais. Šiemet kviečiame ploti ne lėktuve, o teatre“, – sako daugiausiai šalies teatrų, kino ir klasikinės muzikos organizatorių vienijančio gido „Teatrai.lt“ redaktorė Ugnė Kačkauskaitė.

Tarp „Teatro savaitėje“ šiemet dalyvaujančių renginių yra ir žiūrovų jau pamėgtų spektaklių bei klasikos renginių, ir premjerų. Vilniuje žiūrovus kviečia Dalios Ibelhauptaitės įkurta „Vilnius City Opera“, Lietuvos nacionalinis dramos teatras, „Keistuolių teatras“, „Cezario grupė“, „Meno fortas“, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, „Kristupo festivalis“, „Culture live“, Valstybinis jaunimo teatras, „Menų spaustuvė“, „Atviras ratas“, Lietuvos rusų dramos teatras ir kt. Kaune žiūrovų laukia Kauno miesto kamerinis teatras, Kauno valstybinė filharmonija ir Nacionalinis Kauno dramos teatras. Klaipėdoje žiūrovai patraukliomis sąlygomis galės apsilankyti Klaipėdos jaunimo teatro, „Žvejų rūmų“ ir Klaipėdos dramos teatro renginiuose.

Akcija „2 bilietai už vieno kainą“ galioja tik perkant bilietus į akcijoje dalyvaujančius spektaklius ir klasikos renginius. Bilietus platina „Tiketa“ ir „Teatrai.lt“.

Pernai per „Teatro savaitę“ buvo nupirkta beveik 10 tūkst. bilietų į iniciatyvoje dalyvavusius spektaklius ir klasikos renginius. Nors didžiausio susidomėjimo sulaukė ir daugiausiai bilietų buvo nupirkta į gerai žinomų didžiųjų organizatorių populiariausius spektaklius, „Teatrai.lt“ redaktorė pastebi, kad „Teatro savaitę“ žmonės yra labiau linkę paieškoti ir mažiau žinomų, naujų vardų. „Patrauklios sąlygos įsigyti bilietą skatina žmones išbandyti, pamatyti kažką naujo. Tai apie ką iki šiol jie girdėjo mažai ar negirdėjo visai“, – sako U. Kačkauskaitė.

Iniciatyvos „Teatro savaitė“ pamatai buvo pakloti 2011 m. Daugiausiai šalies teatrų, kino ir klasikinės muzikos organizatorių vienijantis gidas „Teatrai.lt“ iniciatyvą sukūrė Tarptautinei teatro dienai pažymėti. Tarptautinė teatro diena minima kovo 27 d.

 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist