Renginiai

„What’s Next? 2020?”: skelbiami pirmieji konferencijos pranešėjai

Jau kovo 19-20 dienomis sostinės menų fabrike „Loftas” – ateities tendencijų žemėlapis „What’s Next?“  kūrybinių industrijų atstovams. 

Neatsilik. Ateitis priklauso tiems, kurie yra tokie žingeidūs, kad apie tai, kas laukia rytoj, viską stengiasi sužinoti jau šiandien. Pristatome pirmuosius renginyje kalbėsiančius ekspertus – visus įmanomus standartus laužančius kūrybininkus, kūrybingumą, smegenis ir atsiveriančias gyvenimo kosmose galimybes tyrinėjančius mokslininkus bei naujų įžvalgų verslui pažersiančius strategus.

1-oji įžvalga – kūrybinga bendruomenė gali nuversti kalnus 

„What’s Next? 2020” odisėją pradės bene kūrybingiausias Sakartvelo gyventojas – Giorgi Avaliani. „Žinau, kad nerti į iššūkius stačia galva – geriausias pasirinkimas. Išbandžiau tai savo kailiu – ir filmuodamas milžiniško populiarumo sulaukusius viral vaizdo įrašus, ir kurdamas visus standartus laužančias kampanijas, ir, tiesiog, ieškodamas būdų kaip savo gyvenimą paversti nesibaigiančia švente”, – sako milžiniškos tarptautinės sėkmės susilaukęs vyras. Jis pirmasis šalyje nukovė Kanų liūtą, „Webby“ apdovanojimą (beje, antrąjį taip pat), pirmąjį „Awwwards SOTD“, tapo pačiu pirmuoju Sakartvelo piliečiu šalies istorijoje užsitarnavusiu nuolatinę vietą tarp Kanų Liūtų žiuri narių, susilaukė daugybės kitų apdovanojimų.

 

„Noriu papasakoti apie Sakartvelo gyventojų būdą. Mes nenuspėjami – pasauliui davėme ir vyno, ir Staliną (už jį atsiprašau). Mes visur vėluojame, dėl daug ko be perstojo dramatizuojame, tačiau viskas mūsų gyvenime – nesibaigianti kūryba. Papasakosiu, kaip išmanant savo tautinį DNR, galima imtis neįprastų priemonių, kurios

gali praturtinti visos šalies kultūrinį gyvenimą.”, – pasakoja savo šalyje milžiniška švente virtusią chinkalių gimtadienio tradiciją pradėjęs vienas garsiausių ateities kūrybininkų.  

2-oji įžvalga. Neleisk savo smegenims pasenti

Psichologijos mokslų daktarė Ramunė Dirvanskienė jau daugelį metų tyrinėja paslaptingiausią ir brangiausią mūsų organą – smegenis. „Gyvename keistu laiku. Kūrybingumo iš mūsų reikalauja ir darbe, ir kasdienybėje, ir santykiuose, ir net Internete. Tačiau tai – tik pradžia. Ateities žmogui nestandartinis mąstymas taps bene svarbiausiu įgūdžiu”, – sako psichologijos mokslų daktarė Ramunė Dirvanskienė.

 

Pasak smegenų žinovės – senstant visuomenei, tapsime mažiau lankstūs, naujas idėjas generuosime vis sunkiau. „Noriu papasakoti apie naujausius neurologų atradimus. Ką privalu daryti, norint palaikyti optimaliausią smegenų veikimo formą? Be to, žinau keletą paslapčių kaip iš miegų pakelti savo kūrybingumą”, – apie tai, kuo dalinsis su „What’s Next?” konferencijos svečiais užsimena knygos „Paklausk manęs apie smegenis” autorė.   

3-ioji įžvalga. Reaguok į pokyčius

Patyręs strategas,įvairių sričių profesionalus vienijančios platformos „Synthesis Consulting Group” partneris Gediminas Užkuraitis moko – verslui žiopsoti nevalia. Norint sėkmingai parduoti, būtina analizuoti, kaip ir kodėl keičiasi visuomenė. „Mums vis labiau rūpi mažiau turėti, mažiau pirkti, mažiau teršti. Nebenorime pirkti visko iš eilės, vietoj to, norime daiktus prikelti antrajam gyvenimui. Visuomenės įpročiai keičiasi velnišku greičiu, tad privalo keistis ir verslo veiksmai. Kaip sudominti ateities žmogų, kuris vis dažniau susimąsto apie tai, kad galbūt rytojus ims ir neateis?”, – garsiai mąsto „What’s Next?” konferencijos dalyvis G.Užkuraitis, kuris dalinsis savo įžvalgomis apie tai, kaip verslui tinkamai reaguoti į žmonijos gyvenimo įpročių pokyčius.

4-oji įžvalga. Vieniši, bet tikrai ne vieni.

„Norėdami suprasti tendencijas, jų įtaką bei pokyčius versle, pirmiausia turime suvokti, kaip keičiasi visuomenė. Vienas ryškiausių paradigmos poslinkių yra susijęs su vienatve – pasenusias tiesasapie ją keičia gausi įgalinta grupė, kuriems viengungystė nebėra etapas, tai sąmoningas žmogaus pasirinkimas, gyvenimo būdas, švenčiant pilnavertiškumą be „antrosios pusės““ – taip savo temą pristato patyrusi ženklodaros agentūros „FOLK“ strategė Justina Muralytė.

 

Justina savo pranešimo metu pristatys, ką reiškia savipartnerystė, kodėl singlizmas artimoje ateityje bus toks pats netoleruotinas kaip homofobija ar rasizmas, ką mums sako tai, jog pasaulinė viengungių diena uždirbo daugiau nei juodasis penktadienis, ką turi žinoti šiuolaikiniai prekių ženklai ir kodėl keturių asmenų šeima yra pasenusi tikslinės auditorijos eilutė.

Augančių barų be alkoholio kultūrą bei jos teikiamas galimybes verslui apžvelgs šios tendencijos puoselėtojas bei aptarnavimo srities asas Dainius Kazlauskas, šiuo metu vadovaujantis 90 žmonių komandai, dirbančiai prabangiame Londono restorane „ Skylon“ Jis – vienas iš blaivių barų kultūros pradininkų Jungtinėje Karalystėje. „Ar tai – tiesiog naujas, greitai praūšiantis mados vėjas, ar, galbūt, tai nauja, puiki galimybė Lietuvos verslui?”, – intriguoja aptarnavimo srities ekspertas D.Kazlauskas, pažadėdamas visus atsakymus pateikti konferencijos „What’s Next 2020” metu. 

5-oji įžvalga. Marsas yra daug arčiau nei mums atrodo

Viena laukiamiausių kūrybingumo odisėjos dalyvių Inga Popovaitė, šiuo metu Ajovos universitete JAV studijuojanti sociologijos doktorantūrą, taip pat intensyviai ruošiasi kelionei į Marsą. „Na, ne visai į kosmosą, tačiau arti. Tai Jutos dykumoje esanti šios planetos simuliacija. Esu tikra, kad ten atliekami tyrimai vieną dieną padės mums visiems nukeliauti iki šios planetos.”, – sako ji. Ten sukurtas kosmoso analogas padeda mokslininkams iš viso pasaulio išsiaiškinti, ko reikia norint sėkmingai įsitvirtinti kitoje planetoje.

 

„Vien technologijos kelionei į kosmosą neužtenka. Pagalvokite, juk reikia ir žmonių, kurie sugebėtų kartu gyventi ir dirbti ankštose patalpose bent trejus metus. Kaip tam pasiruošti? Aš papasakosiu ir parodysiu, kaip tokios simuliacijos veikia, ką jose galime išmokti, ir kaip analoginiai astronautai – žmonės kaip jūs ir aš – padeda mums pažvelgti į ateitį ir prisidėti prie sėkmingų skrydžių į Marsą ir toliau.”, – apie tai, ko laukti atėjus į jos paskaitą „What’s Next?” 2020 kūrybingumo odisėjoje užsimena mokslininkė iš Lietuvos.

Tačiau tai tik pradžia. Mes žinome, kad ateities žmogus privalo būti kone visų sričių žinovas. Todėl konferencijoje „What’s Next?” kalbėsime ir apie tai, kaip pasitelkus logiką, sistemas ir technologijas archajišką dizaino sritį pritaikyti šiuolaikiniams verslo ir klientų poreikiams. Technologijų įtaka – neišvengiama. Netolimoje ateityje kiekvienas sėkmingas žmogus turės išmanyti bent jau grafinio dizaino pagrindus. Savo patirtimi šia tema dalinsis vienos sėkmingiausių Lietuvoje dizaino agentūros „ANDSTUDIO” įkūrėjas Augustinas Paukštė.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button