Prieš apytiksliai keturiasdešimtmetį gimęs „Comic Con“ konceptas iš komiksų žanro festivalio įgavo daugiau pakraipų (serialai, filmai, specialieji efektai, kt.), ilgainiui tapusių lygiavertėmis renginio dalimis. Po Vainiaus Eivos apsilankymo viename seniausių – San Diege vykstančiame – „Comic Con“ renginyje kilusi idėja apie Lietuvą, kaip „Comic Con“ tipo renginių centrą Baltijos šalyse, realizavosi ir jau šį savaitgalį atkeliaus į „Litexpo“ parodų rūmus.

Gruodžio 2-3 dienomys vyksiančiame „Comic Con Baltics“ renginyje galėsite išvysti „Policijos akademijos“ žvaigždę Michael Winslow; daugybę pripučiamų pramogų; pasikeitusį Gregorį Gylį – „Hario Poterio“ filmų serijos veikėją; plačiai žinomų „Sarah‘s Scribbles“ komiksų autorę Sarah Andersen; specialiųjų efektų menininkus Gene Warren Jr. bei Gene Warren III; visą komplektą džiaugsmo „Sostų karų“ gerbėjams – nuo princo Tomeno Barateono ar Kalisės sergėtojo Baristano Selmio vaidmenis atliekančių aktorių iki geležinio sosto, ant kurio visi renginio lankytojai turės progą nemokamai nusifotografuoti. Taip pat, renginio lankytojams siūloma dalyvauti įvairiose dirbtuvėse, apžiūrėti ar net įsėsti į populiariausių kino filmų automobilių replikas ar išbandyti jėgas „Žvaigždžių karų“ erdvėlaivio stimuliatoriuje.

Apie šio savaitgalio renginio svarbą byloja ne tik žinomi vardai bei turininga programa, bet ir žurnalistų iš kitų šalių susidomėjimas paroda: įvykį fiksuos „BBC“ žurnalistai, atvyks specialaus Japonijos leidinio, kuris apžvelgia pasaulyje vykstančius „Comic Con“ renginius, atstovai.

Renginio programą peržvelgti bei daugiau apie žinomiausius parodos veidus galite paskaityti ccbaltics.com, o mes kalbinome „Comic Con Baltics“ komunikacijos direktorių Vainių Eivą apie kiek mažiau akcentuotas parodos dalis bei aspektus: dviejų dienų renginio sąsają su Lietuvos žvaigždėmis, parodos metu vyksiantį Cosplay konkursą.

LIETUVA IR „COMIC CON BALTICS“

Parodos metu nemažai dėmesio bus skiriama lietuviškam kinui. Kokio žanro kūriniai bus pristatomi?

Bus pristatomi naujausi Lietuviški filmai, kurių premjeros numatomos 2018 metais. Pristatomi įvairaus žanro kūriniai. Istoriniai filmai „Pelėdų kalnas“, „Tarp pilkų debesų“, „Izaokas“, populiariausios praėjusių metų komedijos „Tarp mūsų berniukų“ tęsinys „Klasės susitikimas. Berniukai sugrįžta!“. Turėsime ir serialų atstovus, kurie papasakos apie naują serialą „Varom į miestą“.

Jūsų sekėjai pastebi parodos reklaminiuose filmukuose šmėžuojančius vienus ar kitus Lietuvos komikus – Justiną Jankevičių, Mantą Bartuševičių, Olegą Šurajevą, pan. Koks bus jų vaidmuo parodoje?

Pirmiausia, jie džiaugiasi tokio renginio atėjimu į Lietuvą, nes yra šios kultūros fanai nuo jaunystės. Renginyje jie atliks įvairius vaidmenis. Pavyzdžiui, Justinas Jankevičius kartu su Andriumi Tapinu, Vaidu Baumila modernuos diskusijas. Tuo tarpu Olegas Šurajevas pristatys savo ir jo komandos filmą. Tai – viena renginio paslapčių – nes išskirtinai „Comic Con Baltics“ lankytojai galės pirmieji išvysti šio filmo anonsą. Būtent todėl iki šiol mūsų programoje filmas nėra įvardintas pavadinimu.

Kurie žinomi Lietuvos “Youtube” kanalo atstovai viešės renginyje?

Turėsime Lietuvos „Youtube“ kanalo žvaigždžių diskusiją, kurioje dalyvaus vieni ryškiausių jaunų šio žanro kūrėjų: Vėjavaikis, Andrius Talzūnas, AntanasJ, Agnė Juškėnaitė, Viktorija Malašauskaitė, Ghostface Nikol. Dar daugiau populiarių turinio kūrėjų į „Comic Con Baltics“ atkeliauja kartu su stendu „Trys Kubai“.

Kiek liko staigmenų, kūrių būsimi renginio svečiai dar nežino? Kada atskleisite, kas tas paslaptingasis lietuviškasis superherojus, kurį planuojate pristatyti kartu su Lietuvos kariuomene?

Iki renginio atskleisime kelis specialistus – svečius, tačiau jie nebus aktoriai. Pagrindinė staigmena, lauksianti dalyvių, bus Lietuvos superherojus, bet jį atskleisime tik renginyje.

COSPLAY KONKURSAS

Ar didelio susidomėjimo sulaukė jūsų organizuojamas Cosplayer’ių konkursas? Kokios tautybės, amžiaus, lyties dalyviai juo labiausiai susidomėjo?

Tikrai didelio. Labai džiaugiamės ir didžiuojamės, kad į mūsų pirmąjį Cosplay konkursą yra užregistruotas net 151 pasirodymas! O tai reiškia, kad bent jau šiais metais „Comic Con Baltics“ Cosplay konkursas tikrai yra didžiausias Baltijos šalyse. Daugiausia registracijų sulaukėme, žinoma, iš Lietuvos, bet 45% dalyvių yra iš užsienio. Daugiausia svečių sulauksime iš Latvijos, Estijos bei Baltarusijos, bet tai pat gavome ir registracijų, atsiųstų iš Didžiosios Britanijos, Airijos, Rusijos ir Maltos.

Dalyvių amžius labai įvairus, pavyzdžiui, vyriausioji įkopė į antrą šeštojo dešimtmečio pusę.

Jūsų internetinėje svetainėje galima rasti skiltį apie apgyvendinimą Vilniuje. Kokio antplūdžio parodos lankytojų ne iš Lietuvos tikitės?

Žinia apie mūsų renginį paskleista ne tik Lietuvoje, tačiau tai pirmą kartą vyksiantis renginys, todėl iš tiesų tiksliai nežinome, iš kokių šalių ir kiek svečių atvyks. Sulaukiame laiškų, klausimų, todėl ir pasirūpinome, kad žmonės gautų reikiamą informaciją. Taip pat, pavyzdžiui, į Cosplay konkursą užsiregistravo žmonės iš 8 pasaulio valstybių, tad ir jiems ši informacija bus aktuali.

Ar vykdėte užsiregistravusiųjų atranką, ar leidote konkurse dalyvauti visiems? Kokius reikalavimus taikėte besivaržantiems kostiumų autoriams?

Cosplay konkurse leidome dalyvauti visiems norintiems, nors buvome numatę trumpesnę programą, bet, sulaukę didelio susidomėjimo, nusprendėme, kad programą galima pakoreguoti ir priimti visus norinčius.

Vienas iš „Comic Con Baltics“ Cosplay konkurso kriterijų – kostiumas turi būti pagamintas paties modelio. Vis dėlto, galimybę pasirodyti turės ir pirktų kostiumų savininkai – šeštadienį vyks maskaradas (į kurį bus galima užsiregistruoti šeštadienį, renginio vietoje), kuriame ant scenos užlipti ir įgyvendinti trumpą, improvizuotą pasirodymą galės bet kas, turintis kostiumą, nesvarbu, ar naudojamas kostiumas gamintas paties modelio, ar pirktas, ar personažas yra sugalvotas pasirodančiojo, ar puikiai visiems žinomas.

Kas bus konkurso komisijos nariai? Į kokį prizą dalyviai pretenduoja?

Konkursą vertins Cosplay pasaulyje labai gerai žinomos asmenybės, turinčios daug patirties bei žinių: kostiumų meistrės Santatory ir TimeForLemonTea iš Norvegijos, bei Kenny Cosplay Stuff iš Jungtinės Karalystės.

Pagrindiniai Cosplay konkurso prizai bus kelionė į San Diego „Comic Con“ renginį JAV ir galimybė atstovauti Lietuvą Švedijoje vykstančiame Cosplay konkurse „Nordic Cosplay Championship“. Be to turime ir kitų puikių prizų, kuriuos įsteigė mūsų rėmėjai „Siuvimo Stilius“, „Makeup Forever“, „Lego“, Cosplay atributikos parduotuvė „Select Style“.

Ar konkursas orientuotas į dalyvius, ar jis turėtų būti įdomus trumpam užsukusiems žiūrovams?

Tikime, kad visiems žiūrovams bus tikrai įdomu pamatyti šį reginį. Pasirodymai turėtų įtikti visokiausiems skoniams: tai – ir šokiai, ir juokingi vaidinimai, ir rimti, kupini įtampos pasirodymai.

PRAVARTU ŽINOTI

  • Atvykusių renginio svečių parašai bei nuotraukos su jais bus mokamos (15 – 50 Eur) ir dalinamos tik specialiais paskirtais laikais, tad derėtų sekti renginio programą bei parašų kainas internetiniame puslapyje ccbaltics.com.
  • Specialiame stende, esančiame renginio erdvėje, bus pardavinėjami bilietai fotografijoms ir autografams. Taip pat, jei norėtumėte parašo ant jūsų atsineštos atributikos, tai yra įmanoma gavus jūsų pasirinktos mėgstamos asmenybės sutikimą, tačiau už autografą taip pat reiks prieš tai sumokėti.
  • „Superherojaus“ bilietą įsigiję asmenys į renginį praeis be jokių eilių, gaus lauknešėlį su renginio atributika, specialiais „Comic Con Baltics“ marškinėliais ir bilietą pasirinktai fotografijai bei autografui.
  • Tiek šiemet, tiek ateityje perkant parodos bilietą reiktų žinoti, kad didžioji dalis renginio svečių, ypatingai aktoriai, savo sutartyse nurodo, jog, filmavimo atveju, pasilieka teisę atšaukti dalyvavimą renginyje. Vis tik atlikėjai paprastai pasirodymą atšaukia vėliausiai likus savaitei iki parodos.
  • Renginio metu vyks daugybė dirbtuvių, kurių metu bus išbandomi jau sukurti ar kuriami nauji produktai. Į dirbtuves papildomai registruotis nereikia.
  • Vykstant į renginį rekomenduojama turėti grynųjų. Nors „Litexpo” parodų rūmuose bankomatas yra, šalia jo gali susidaryti eilė, o dalis užsienio prekybininkų neužtikrina galimybės už jų originalias prekes atsiskaityti banko kortele.
  • Renginio svečius vaišintis kvies įvairūs maisto tiekėjai, tad sumuštinių iš namų neštis nebūtina.

„Comic Con Baltics“ vyks 2017 m. gruodžio 2 – 3 dienomis. Gruodžio 2-ąją durys atidaromos 10.00 val., oficiali renginio atidarymo ceremonija 12 val., durys uždaromos 20.00 val., o gruodžio 3-čiąją nuo 10 iki 19 val. Viskas vyks „Litexpo“ parodų rūmuose.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate naująją e. bilieto sistemą viešajame transporte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.