400 metų siekianti nemirtingojo kovotojo „Kalniečio“ istorija prie televizorių ekranų 90-aisiais sutraukdavo milijonus žiūrovų visame pasaulyje – nuo mažiausiųjų iki vyriausiųjų. Dankanas Maklaudas, kardo virtuozas iš Škotijos kalnų, tapo televizijos ikona, kurio vardą dar ir šiandien yra girdėjęs turbūt kiekvienas.

Gerbėjų džiaugsmui, pagrindinis serialo aktorius Adrian Paul skelbia atvykstantis į Lietuvą. Gegužės 25-26 dienomis aktorius kviečia susitikti „Litexpo“ – didžiausiame populiariosios kultūros renginyje Baltijos šalyse „Comic Con Baltics 2024 powered by Samsung“. Renginio lankytojai turės galimybę sudalyvauti išskirtinėse gyvose diskusijose, užduoti rūpimus klausimus, sužinoti daugiau apie jo asmeninę aktorinę patirtį, požiūrį į vaidmenis ir užkulisių paslaptis. Gerbėjams bus sudaryta galimybė ir gauti aktoriaus parašą ar net kartu įsiamžinti.

Aktoriaus karjerai – jau 35-eri

„Turbūt daugelis mūsų vis dar puikiai prisimena, kokias emocijas sukurdavo „Kalniečio“ serialo įžangoje užgrojusi specialiai projektui sukurta „Queen“ daina „Princess of the Universe“. Kaip nekantriai kiekvieną savaitę visi laukdavome pasirodančios naujos serijos! „Kalnietis“ buvo ir tebėra tarp pačių ryškiausių televizinių projektų, rodytų 90-aisiais Lietuvoje. Džiaugiamės, kad turime tokį partnerį kaip „Samsung“, kurio dėka Dankaną Maklaudą įkūnijęs talentingasis aktorius Adrian Paul jau gegužę aplankys mus Vilniuje“,  – sako Tomas Vievesis, vienas iš renginio „Comic Con Baltics 2024 powered by Samsung“ organizatorių.

Adrian Paul aktoriaus karjerą pradėjo 1987-aisiais. Per daugiau nei tris dešimtmečius teatro, televizijos ir kino projektuose, britas ne tik atliko beveik 70 vaidmenų, bet ir prodiusavo bei režisavo nemažo populiarumo sulaukusias televizijos ir kino juostas.

Aktyviai aktorius filmuojasi iki šiol. Šiuo metu Adrian Paul dirba ties šešiais skirtingais naujais projektais.

Ne tik ikona, bet ir kardo virtuozas

Didžiausią populiarumą aktoriui pelnė pagrindinis vaidmuo 1992-1998-aisiais kurtame ir rodytame „Kalniečio“ seriale. Aktorius įkūnijo pagrindinį serialo personažą Dankaną Maklaudą. Tai – Škotijos kalnuose XVI amžiuje gimęs nemirtingas ir nenugalimas kovotojas, su blogio jėgomis kovojantis jau daugiau nei 400 metų. Seriale herojus vaizduojamas modernioje visuomenėje, tęsdamas savo misiją, bet slėpdamas tikrąją prigimtį.

Išskirtinis aktoriaus įgūdis, padėjęs gauti vaidmenį seriale „Kalnietis“ – įvaldytas menas kovoti su kardais. Kovos menų, norėdamas kontroliuoti savo emocijas ir energiją, Adrian Paul pradėjo mokytis dar karjeros pradžioje, vos atvykęs į Los Andželą. Šios pamokos tapo viena iš pagrindinių priežasčių, lėmusių jo vaidmenį seriale. Kardo valdymo technikos jį mokė ryškiausias Holivudo kardų kovų choreografas James Gilbert Anderson. Kiek vėliau, jau filmuodamasis seriale aktorius studijavo ir Kinijos kovos menus, įgytas žinias pritaikymas filmavimo aikštelėje.

Aktorius suvaidino visuose 119 „Kalniečio“ epizodų, per kuriuos tapo tikru kardo valdymo virtuozu.  Net ir vėliau, pasibaigus serialo kūrimui, šie įgūdžiai lydėjo Adrian Paul tarsi jo parašas – aktorius juos pritaikė ir kituose vaidmenyse.

Itin populiaraus aktoriaus atvykimą į Lietuvą pristato „Samsung NEO QLED 8K | OLED“.

Daugiau svečių iš legendinių projektų

Dankaną Maklaudą įkūnijęs Adrian Paul Lietuvoje viešės jau artėjantį mėnesį – gegužės 25-26 dienomis. Aktoriaus vizito tikslas – didžiausias Baltijos šalyse populiariosios kultūros renginys „Comic Con Baltics 2024 powered by Samsung“.

Renginyje dalyvaus ir daugiau žvaigždžių iš kultinių projektų. Tarp jų – „Hario Poterio“ filmų aktoriai Natalia Tena bei Devon Murray, „Marvel“ filmų aktorius Sean Gunn, aktorė Natasha Halevi, internetinių komiksų žvaigždės Rob DenBleyker iš „Cyanide&Happiness“, „Natural Habitat Shorts“, „Nobody Sausage“ ir Nathan W. Pyle, kuriantis „Strange Planet“ komiksus.

Renginio metu lankytojai turės galimybę dalyvauti diskusijose su aktoriais, kur šie pristatys ikoninių projektų kūrimo užkulisius, aktoriaus darbo subtilybes bei įsimintinas istorijas. Taip pat lankytojai bus kviečiami kartu įsiamžinti ar net gauti aktorių bei kūrėjų autografus.

Nuo naujausių žaidimų iki komiksų ir meno

Šeštajame renginyje lankytojų lauks ir naujausių kompiuterinių žaidimų bei technologijų pristatymai išskirtinėje „Baltics Gaming Expo“ erdvėje, didžiausias Baltijos šalyse cosplay konkursas, naujausių filmų pristatymai, pranešimai ir diskusijos, „Meet Lithuanian Film Industry“ platforma, kviečianti dalyvauti pokalbiuose su ryškiausiais, pasauliniame lygmenyje žinomais Lietuvos kino industrijos atstovais, interaktyvi šeimų erdvė, kone šimtą populiariosios kultūros menininkų kasmet apjungianti „Menininkų alėja“, daug įdomybių pasiūlysianti prekybininkų erdvė, įspūdingos dekoracijos iš garsiausių pasaulio filmų bei serialų ir daug kitų įdomybių.

Pirmoji renginio diena, gegužės 24 diena, penktadienis, renginyje skirtas mokykloms. Su Kultūros pasu įėjimas – nemokamas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

11 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist