Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (38-asis metų savaitgalis)

Pristatome šio savaitgalio (rugsėjo 23-25 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. Ėjimas

Kur? Nepriklausomybės aikštė prie Seimo rūmų Kada? Rugsėjo 25 d. (sekmadienis)

Daugiatūkstantinis ėjimo renginys kviečia eiti ir atrasti save, šalia drauge žygiuojančius bei aplinką, kurioje esame. 5, 10 ir 25 km trasomis eiti gali visi: pradedant šeimomis su mažyliais, baigiant užkietėjusiais žygeiviais. Ėjimas – daugiau nei įprastas žygis. Parinktos trasos turtingos ne tik gražiais vaizdais, bet ir gamtinių, architektūrinių ir istorinių žinių suteikiančiais objektais.

 

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

2. Pasaulinė turizmo diena

Kur? Įvairios vietos Kada? Rugsėjo 24-25 d.

Šiemet Vilniuje jau apsilankė šimtai tūkstančių turistų iš įvairių šalių, o rugsėjo 24-25 d. turistais Lietuvos sostinėje kviečiami tapti visi! Pasaulinės turizmo dienos proga į Vilnių pažvelgsime naujomis akimis ir smagiai leisime laiką belaukdami vis artėjančio 700 metų Vilniaus jubiliejaus!

 

Nesvarbu, ar čia gyvenate daugybę metų, ar tik lankotės – turizmo dienos savaitgalį Vilnius papasakos daugybę istorijų, parodys savo fotogeniškiausias, įdomiausias ir paslaptingiausias savo vietas. Kur ilsisi turistai? Kur slepiasi lobiai? Kur sutiksite laukinių gyvūnų? O kur – meno kūrinių? Leiskitės į turistinius nuotykius su šeima, draugais ar raskite naujų bendražygių pakeliui. Visada jaunas Vilnius kviečia žaisti, juoktis ir stebėtis. Kitąkart, sutikę turistų Vilniuje, jau žinosite, kodėl vienąkart apsilankę jie čia nori sugrįžti dar ne kartą.

3. Senųjų amatų šventė Medininkų pilyje

Kur? Medininkų pilis Kada? Rugsėjo 25 d. (sekmadienis)

Rugsėjo 25 d., paskutinįjį mėnesio sekmadienį, 11.00–18.00 val. Medininkų pilies aikštėje vienai dienai įsikurs rankų darbo ir istorinių kūrybos tradicijų puoselėtojai: iškilmingai minint jubiliejinę, atstatytos Medininkų pilies dešimtmečio datą, sugrįžta „Senųjų amatų šventė“! Didingoje pilyje, vienoje didžiausių Vidurio ir Rytų Europoje, atgis senovės pilėnų gyvensena, sklis karinių dainų ir ritmų aidas, vyks lankininkų šaudymo ir senovinių žaidimų turnyrai, įvairiomis gėrybėmis masins amatininkų ir tautodailininkų mugė. 

 

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

4. Drive in kinas

Kur? Liepkalnio parkavimo aikštelė Kada? Rugsėjo 23-25 d.

Drive-in kinas grįžta į Vilnių, į Liepkalnį, kur filmus stebėsime kylančių ir besileidžiančių lėktuvų fone. Na, o pačius išradingiausius organizatoriai kviečia pasipuošti savo automobilius ir filmą žiūrėti tiesiog iš bagažinės.

 

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

5. Obuolinės

Kur? Trakų vokė Kada? Rugsėjo 25 d. (sekmadienis) nuo 11:00 val.

Obuolinės 2022 – gėrybių turgus po atviru dangumi lauks Jūsų ir šiemet!

 

Jubiliejinė – jau penktus metus iš eilės Trakų Vokėje organizuojama nuotaikinga, rudens įkvėpta gėrybių mugė. Jos metu priešais Panerių seniūnija galėsite išvysti įvairių gardumynų mugę.

6. VikoFlora 2022. Ruduo

Kur? Buivydiškės Kada? Rugsėjo 23-25 d.

Rugsėjo 23–25 dienomis Vilniaus rajone, Buivydiškėse, jau 16-ąjį kartą šurmuliuos  tradicinė augalų mugė „VikoFlora 2022. Ruduo“. Mugė lankytojų laukia rugsėjo 23 d. (penktadienį) nuo 10.00 iki 19.00 val., rugsėjo 24 d. (šeštadienį) nuo 8.00 iki 19.00 val. ir rugsėjo 25 d. (sekmadienį) nuo 8.00 iki 15.00 val. Apie augalų mugę, jos istoriją ir ką joje galima rasti – pasakoja  mugės sumanytojas, Vilniaus kolegijos dekoratyvinių augalų ir želdinimo centro „VikoFlora“ vadovas Tomas Čižokas.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

7. Nemokamas muziejaus lankymas

Kur? Įvairūs muziejai Kada? Rugsėjo 25 d. (sekmadienis)

Paskutiniais mėnesio sekmadieniais muziejaus padaliniai ir juose veikiančios parodos (išskyrus Lukiškių kalėjime veikiančią parodą „kovotoJOS XIX–XX“) lankomi nemokamai.

Apsilankyti galite Vilniuje veikiančiuose Naujajame ir Senajame arsenaluose, Gedimino pilies bokšte (keltuvas į kalną mokamas), Istorijų namuose, Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje, Signatarų namuose, Kazio Varnelio namuose-muziejuje bei Vinco Kudirkos muziejuje Kudirkos Naumiestyje, Jono Šliūpo muziejuje Palangoje ir Jono Basanavičiaus gimtinėje Ožkabaliuose.

8. Rudens lygiadienio – Baltų vienybės dienos minėjimas ir žygis Neries pakrantėmis

Kur? P. Vileišio g. 27 Kada? Rugsėjo 25 d. (sekmadienis) 12:00 val.

Antakalniečių bendruomenė kviečia rugsėjo 25 d., sekmadienį, 12 val. minėti Rudens lygiadienio irBaltų vienybės dieną ir keliauti Neries pakrantėmis. Susitikimo vieta – Neries pakrantėje Antakalnyje prie Saulės laikrodžio, netoli P. Vileišio g. 27 namo (važiuot iki sustojimo „Klinikos“).

9. Orientacinis žaidimas „Pasitinkame 700-uosius Vilniaus metus“

Kur? Pilies g. 2 Kada? Rugsėjo 24-25 d.

Per 700 metų Vilnius tapo tarsi tikra lobių skrynia, kurią jums padės atverti po miestą išsislapstę gidai. Rugsėjo 24 ir 25 dienomis Pasaulinės Turizmo dienos proga nuo 13 iki 17 val. kviečiame sužaisti smagų orientacinį žaidimą, skirtą artėjančiam miesto jubiliejui! Ieškokite po Vilnių išslapstytų užuominų ir vietų, kurias pasirinksite pagal sudėtingumą, ir miklinkite kojas. Suradę jose gidą su raudona liemene ar kepurėle, išklausykite ypatingos istorijos ir gaukite lipduką. Surinkę kuo daugiau lipdukų, skubėkite į Turizmo informacijos centrą (TIC), Pilies g. 2. Prizus galėsite atsiimti nuo rugsėjo 24 d. 15 val. iki rugsėjo 27 d. 18 val.

10. Sirenos’22

Kur? Įvairios vietos Kada? Rugsėjo 23-25 d.

Sirena – tai šaižus signalas, įspėjantis apie pavojų, bet kartu tai ir mitologinė paukščiažmogė būtybė, viliojanti peržengti ribą. Toks yra ir festivalis – jis ir įspėja apie tai, ką įžvelgiame keliant pavojų mūsų visuomenei, ir vilioja žengti į meno pasaulį.

Kadangi gyvename spektaklio visuomenėje, kurioje nuolat kyla vienas už kitą garsesni skandalai, mums svarbu kurti festivalį kaip reiškinį, ne dirbtinai įjungiantį sirenų aliarmą, o iš tikrųjų išmušantį iš kasdienės rutinos, tampantį unikaliu, brandinančiu pokytį ir kaip gyvas teatrinis įvykis ištinkantį kiekvieną jame atsidūrusį.

Ar festivaliui pakanka pristatyti įdomiausius šiuolaikinius kūrinius, ar jo genetiniame kode vis dėlto būtina išlaikyti pasaulio, kokį jį pažįstame, virsmo paieškos motyvą, užčiuopti gyvą dabarties nervą? Kaip kultūrinėje ir socialinėje terpėje egzistuojantis reiškinys, festivalis pirmiausia turi siekti tapti įvykiu – čia slypi ir žodyje „festivalis“ užkoduotas šventės motyvas, ir tam tikras gyvo proceso, įvykiškumo, pasakojimo elementas, projektuojantis festivalį ne kaip tašką plokštumoje, o veikiau praėjusį ir ateinantį laiką jungiančią kreivę.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
13 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button