Pristatome šio savaitgalio (rugsėjo 17-19 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. Tautų mugė

Kur? Gedimino pr. Kada? Rugsėjo 17-19 d.

Jau tryliktą kartą Vilniaus senamiestyje rengiama TAUTŲ MUGĖ šiemet vyks Rugsėjo 17-18-19 dienomis. Pagrindinis mugės tikslas – surengti Lietuvoje gyvenančių Tautinių bendrijų, amatų, nacionalinių valgių, papročių ir buities tradicijų pristatymą. Mugėje kasmet dalyvauja patys aktyviausi amatų ir kulinarijos meistrai, dainų ir šokių virtuozai.

Šiemet mugės pramogos vyks visame Gedimino prospekte, Odminių, Žemaitės skveruose, Lukiškių aikštės prieigose ir Arkikatedros aikštėje. Vilniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami ragauti įvairių nacionalinių valgių, galės sužinoti jų ruošimo subtilybes ir receptūrų įvairoves, susipažins su tautiniais papročiais ir buities tradicijomis. Mugėje apsilankiusios šeimos bus kviečiamos sudalyvauti Tautų mugės krepšinio turnyre, o pačių mažiausių mugės dalyvių lauks Arkikatedros aikštėje įkurta vaikų pramogų zona.

2. Insane Run 2021

Kur? Vingio parkas Kada? Rugsėjo 17 d. (penktadienis) 18:00 val.

Nesvarbu ar esi svajoklis, svajojantis užkariauti pasaulį, ar esi adrenaliną mėgstantis jaunuolis, o gal kaip tik užsisėdėjai namie? Norėtum unikalių ir realių emocijų?

Insane RUN 2021 – tavęs laukia unikali 3,5 km trasa, kurioje pajusi ašigalio šaltį, tropikų audrą, sniego spūstį, pragaro karštį, išvysi nepakartojama lazerių šou bėgant Vingio parko takais, teks įveikti įvairias dar nematytas kliūtis, kurias atskleisime prieš pat renginį.
Moksleiviai – dalyvauja nemokamai!

Dėl saugumo ir galimybės kontroliuoti srautus, bus organizuojami atskiri bėgimai moksleivių ir suaugusiųjų (bus suskirstyti į atskirus startus ir reguliuojami srautai). Dalyvių registracija renginio dieną nevyks. Dalyvių startiniai paketai bus išduodami renginio miestelyje.

3. Keliaujanti opera Rasose

Kur? Liepkalnio g. 18 Kada? Rugsėjo 17 d. (penktadienis) 18:00 val.

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras kartu su agentūra „Go Vilnius“ siūlo keisti vilniečių įpročius: keliaujančios operos komanda rugsėjo 17 dieną lankysis Rasose.

„Tarnaitė ponia“ į vilniečių kiemus atriedės scenoje ant ratų, kurioje telpa ir spektaklio dekoracijos, ir komiškos operos vyksmui pritariančio muzikantų ansamblio ložė. Nemažai Lietuvos regionų jau spėjusį apvažiuoti pastatymą sukūrė režisierius Gediminas Šeduikis, scenografė Sigita Šimkūnaitė ir kostiumų dailininkė Ugnė Tamuliūnaitė.

Šis renginys – Vilniaus 700 metų sukakčiai skirtos programos „Opera.Connect: Vilnius – operos miestas“ dalis. Ją LNOBT paruošė kartu LDK valdovų rūmais ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Išgirsti ir pamatyti Giovanni Battistos Pergolesi operą „Tarnaitė ponia“ bus galima rugsėjo 17 d. 18 val. Liepkalnio mokyklos kiemelyje (Liepkalnio g. 18).

4. Gypsy Fest Vilnius 2021

Kur? Įvairios vietos Kada? Rugsėjo 19 d. (sekmadienis) 12:30 val.

Lietuvos romų bendruomenė (LRB) eilę metų organizuoja renginius, skatinančius tautinių mažumų, būtent romų integraciją į visuomenę, mažinančius socialinę atskirtį ir diskriminaciją.

Vienas garsiausiai minimas LRB organizuojamas renginys yra GYPSY FEST. Reportažai apie šventę rodomi per žinių kanalus, skamba plačiai ne tik Vilniaus, Lietuvos, bet ir užsienio žiniasklaidoje.

Festivalis yra socialinės pakraipos ir kasmet turi specialų šūkį. 2019-aisiais sakėme: “Romas- ne džinas!” ir taip kvietėme susipažinti su romų tauta, nevengti, nesibaiminti romų. 2020-aisiais skelbėme – “Be etikečių!”, taip kviesdami neklijuoti prie tam tikrų žmonių ar tautos etikečių. Šiemet sakome – “Skirtingos tautybės – vienodos vertybės!”, norėdami priminti, kad iš išorės galime būti skirtingi, tačiau žmogiškosios vertybės yra visiems vienodos.

2021-aisiais jubiliejinis V-asis Festivalis vyks trimis etapais: rugsėjo 17-ąją surengsime konferenciją Seime, rugsėjo 19-ąją, sekmadienį, 12:30-14:30 žygiuosime spalvingoje muzikalioje ir linksmoje eisenoje nuo Rotušės a. iki Katedros a., prisijungsime prie Tautų mugės, Gedimino pr. ateisime iki Kudirkos a., kur Tautų mugės scenoje pasirodys romų bendruomenės kolektyvai, o vakare, nuo 18 val. A.Mickevičiaus bibliotekos kiemelyje Trakų g. specialiai pastatytoje scenoje vyks įspūdingas Grand koncertas.

5. Europos paveldo dienos’21

Kur? Įvairios vietos Kada? Nuo rugsėjo 17 d.

Rugsėjo 17 – 26 d. Visoje Lietuvoje 28 –ąjį kartą vyks Europos paveldo dienos – bene dižiausias kasmetinis nekilnojamojo kultūros paveldo populiarinimui skirtas renginys. Šių metų tema „Įtraukiantis paveldas“ kvies pažinti greta esantį kultūros paveldą, suvokti jo vertę, įsitraukti ir kitus įtraukti į jo išsaugojimo sąjūdį, tausoti ir išradingai naudoti.

6. Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“

Kur? Įvairios vietos Kada? Rugsėjo 15 d. – spalio 7 d.

Šiemet teatro festivalis „Sirenos“ prasidės netikėtai ir žaismingai – spektakliu, kviečiančiu pasivažinėti dviračiu po Vilniaus senamiestį, o tada neaplenks ir didelių pastatymų išsiilgusių žiūrovų, kuriuos pakvies į teatrines sales, tarp jų – ir naujai atveriamą Lietuvos nacionalinio dramos teatro Naująją salę. Kaip ir kasmet, festivalio programa apims geriausių lietuviškų spektaklių pristatymą, užsienio teatro meistrų darbus bei netikėtą programą festivalio klube – koncertus, diskusijas, teatrinius pasivaikščiojimus. Festivalis vyks rugsėjo 15 – spalio 7 dienomis.

7. Baltic Fashion & Textile Vilnius

Kur? Litexpo Kada? Rugsėjo 16-18 d.

Tai vienintelė šiais metais Baltijos šalyse ir Rytų Europos regione organizuojama specializuota tekstilės, aprangos ir inovacijų paroda, į kurią atvyksta ne tik žaliavų tiekėjai, mados prekiniai ženklai, bet ir stambūs užsakovai iš užsienio, kuriems Lietuvos gamintojai tampa patraukliu verslo partneriu pandemijos laikotarpiu sutrikus visai pasaulinei tiekimo ir gamybos grandinei.

Didžiausias dėmesys parodoje bus skiriamas inovacijoms, skaitmeninimui, ekologiškos tvarios ir inovatyvios tekstilės ir aprangos pramonės pristatymui, vyks konferencijos, verslo forumai ir seminarai aprangos ir tekstilės sektoriui aktualiomis temomis.

8. Pelenė 2021

Kur? Litexpo Kada? Rugsėjo 16-18 d.

Didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė grožio industrijos paroda „Pelenė“ jau 28-ąjį kartą suburs garsius Lietuvos ir užsienio grožio ekspertus bei grožio puoselėtojus. Tai vieta, kurioje bus galima atrasti pačias naujausias grožio tendencijas. Čia susipins spalvos, tekstūros, kvapai, gims netikėčiausios idėjos. „Pelenė 2021“ teigia, kad GROŽIS NETURI AMŽIAUS, nes bet kurio amžiaus žmogus gali atrasti savo unikalumą ir puoselėti grožį. Parodos metu lankytojai turės galimybę atrasti gausybę priemonių, paslaugų, procedūrų, kurios padeda pabrėžti išskirtinumą ir individualų grožį.

9. Gdanskas Vilniuje 2021

Kur? Įvairios vietos Kada? Rugsėjo 17-18 d.

Dešimtasis kultūros mainų festivalis „Gdanskas Vilniuje 2021“ savaitgalį kvies originalios muzikos ritmu ir literatūrinių diskusijų metu apmąstyti savo šaknis ir tapatybę

Penktadienį Vilnius dešimtąjį kartą pasitinka Gdanską – rugsėjo 17–18 d. sostinėje vyks beveik du dešimtmečius broliškai draugaujančių Lietuvos ir Lenkijos miestų ypatinga tradicija tapęs kultūros mainų festivalis „Gdanskas Vilniuje 2021“.

Kaip ir kasmet, rugsėjo pradžioje Lenkijos uostamiestį aplankęs Vilnius, šį savaitgalį Gdanską sveikins mūsų sostinėje.

10. ROTUŠĖS KOLONADA 2021

Kur? Rotušės aikštė Kada? Rugsėjo 17 d. (penktadienis) 19:00 val.

ROTUŠĖS KOLONADA jau rugpjūčio 7 – rugsėjo 17 dienomis! Nemokamus pasirodymus vilniečiams ir miesto svečiams savaitgaliais dovanos Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO, Lietuvos kariuomenės orkestras, grupė „Studija“, Veronika Chichi Quartet, orkestras „Trimitas“, choras „Jauna muzika“ ir daugelis kitų.

Rugsėjo 17 d. 19 val. Steponas Januška ir grupė STUDIJA

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

15 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pritariate, jog vis daugiau aviakompanijų svertų keleivius prieš skrydį?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist