Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (37-asis metų savaitgalis)

Pristatome šio savaitgalio (rugsėjo 11-13 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. MOKSLO FESTIVALIS „ERDVĖLAIVIS ŽEMĖ“

Kur? Įvairios vietos Kada? Rugsėjo 11-18 d.

Rugsėjo 11–18 d. jau septynioliktą kartą mokslo mėgėjai visoje Lietuvoje kviečiami apsilankyti nemokamuose festivalio renginiuose, kurių šiais metais planuojama apie 350. Atsižvelgiant į nekasdienišką situaciją, susiklosčiusią dėl koronaviruso grėsmės, oraganizatoriai dalyviams pasiūlys ir nuotolinių renginių – beveik šimtą tiesioginių transliacijų iš įvairių mokslo centrų laboratorijų. You tube kanale galėsite pasiklausyti ir paskaitų įrašų aktualiomis temomis. Geriausi savo sričių specialistai kalbės apie klimato pokyčius Lietuvoje ir pasaulyje, kibernetinio saugumo situaciją ir jį užtikrinančias technologijas, apie smegenų tyrimų naujienas. Galėsite netgi virtualiai apsilankyti unikalioje mamutų parodoje. Kita vertus, didinant saugumą, daugumoje renginių dalyvių skaičius yra ribojamas iki 10–30 asmenų.

 

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

Nuotr.: Edgaras Kurauskas

2. INSANE RUN BĖGIMAS 2020

Kur? Vingio parkas Kada? Rugsėjo 11 d. (penktadienis)

INSANE RUN pramoginis bėgimas, kuris vyks 2020 m. rugsėjo 11 d., Vingio parke, Vilniuje.

 

Bėgimo tikslas yra įveikti dirbtinai sukurtų gamtos stichijų  trasą, kurios ilgis – 3,5 km.

Visai nesvarbu ar esi svajoklis, svajojantis užkariauti pasaulį, ar esi adrenaliną mėgstantis jaunuolis, o gal senjoras, ar maratonus bėgantis bėgikas, o gal kaip tik – bėgimas nėra Tavo stiprioji pusė? Nesijaudink, ši trasa yra kiekvienam kuris ištroškęs naujų įspūdžių!

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

 

3. MALKŲ SKALDYMO VARŽYBOS

Kur? Senasis arsenalas, Arsenalo g. 3 Kada? Rugsėjo 12 d. (šeštadienis) 13:00 val.

Seniausias Lietuvoje šiuo metu žinomas kirvis yra dar iš priešistorinių laikų. Anuometiniam vis dar klajojančiam medžiotojui-rankiotojui tai buvo nepamainomas įnagis. Šis 13 000 metų senumo kirvis mūsų dienas pasiekė beveik nepasikeitęs, o jo forma kopijuojama iki pat šių laikų. Bet ar žmonijos įgūdžiai naudotis šiuo įrankiu taip pat išliko?

Atidarydamas unikalaus archeologinio radinio parodą, Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia išbandyti savo jėgas malkų skaldymo konkurse. Renginio partneris FISKARS tris kaladę į didžiausią malkų krūvelę pavertusius nugalėtojus apdovanos prizais, o renginio draugai MALTIEČIAI pasirūpins, kad visos sukapotos malkos artėjant žiemai pasiektų tuos, kurių jiems labiausiai reikia!

 

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

4. DANSKE BANK VILNIAUS MARATONAS

Kur? Katedros aikštė Kada? Rugsėjo 12-13 d.

Tradicinis didžiausias Lietuvos bėgimas „Danske Bank Vilniaus maratonas” kviečia visus bėgimo entuziastus įveikti savo vidinį iššūkį! Pasiryžę 42,125 km maratonui? Jei šis atstumas gąsdina, rinkitės pusmaratonį, 10 km arba 5 km, su šeima įveikite 1 km atstumą, arba supažindinkite vaikus su smagiu bėgimo sportu 200 metrų distancijoje. Bėgti gali visi, tad metas ruošti bėgimo batelius ir mėgautis bėgimo dvasia Vilniaus senamiestį su tūkstančiais bendraminčių!

 
Nuotr. Augusto Didžgalvio

5. MUZIKA ERDVĖJE’20

Kur? Įvairios vietos Kada? Rugsėjo 11-13 d.

Šiais metais „Muzika erdvėje“ kviečia apžvelgti žmogaus ir valstybės santykį bei ieškoti atsakymo į visiems rūpimą klausimą: kas ir kokie mes esame kaip tauta šiandien? Homo lituanicus formavo įvairūs veiksniai ir istoriniai periodai, bet turbūt didžiausią įtaką tam turėjo paskutiniai 30 metų, kai prasidėjo Lietuvos kaip modernios valstybės laikas.

Kiekvienais metais vis stiprėjantis demokratiškumo, skaidrios valstybės poreikis, augantis pilietiškumo svarbos suvokimas ir vis didėjantis aktyvus visuomenės įsitraukimas į įvairius valstybės procesus skatina ir mus nelikti nuošalyje – muzikos raiškos priemonėmis, kūrybinėmis įžvalgomis ir galbūt nepatogiomis temomis festivalis siūlo diskutuoti, kalbėtis ir apmąstyti, ko pasiekėme nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, kokiomis stiprybėmis išsiskiria mūsų valstybė bei žmonės, kokios problemos dar nėra išspręstos ir stabdo šalies proveržį. Svarbiausia, kokią Lietuvą kuriame šiandien ir kokia ji bus ateityje – ar gerovės valstybė prasideda nuo Prezidentūros mosto, ar ji kuriama bendromis visuomenės pastangomis?

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

6. LOFTAS FEST’20

Kur? Loftas Kada? Rugsėjo 11-12 d.

“Loftas Fest” neabejotinai yra vienas didžiausių ir daugybę meno sričių apjungiantis projektas, užgimęs prieš 9 metus. Vienoje erdvėje į harmoningą sintezę susijungia muzika, gatvės menas, instaliacijos, šokis ir teatras, dizainas ir t.t. Dėl to festivalio metu, visa urbanistinė aplinka tiesiog pulsuoja kūrybine energija.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

7. SODAS 2123 PRADŽIA

Kur? Kultūros kompleksas „Sodas 2123“, Vitebsko g. 23 Kada? Rugsėjo 11-12 d.

Rugsėjo 9–12 dienomis savo veiklą pradės didžiausias Lietuvoje kultūros kompleksas – SODAS 2123 (Vitebsko g. 21 ir 23, Vilnius). Šiomis dienomis komplekse vyks performansai, koncertai, diskusijos, atviros menininkų studijos ir kiti renginiai. Dalį renginių bus galima stebėti ir virtualioje erdvėje.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

8. „SMART POP UP“ MO MUZIEJUJE

Kur? MO muziejus Kada? Rugsėjo 12-13 d.

Rugsėjo 12–13 d. MO muziejaus erdvėje susiburs aktualiausi lietuviško dizaino prekės ženklai, kokybiško maisto ir sąmoningo gyvenimo būdo atstovai. Antrą kartą Vilniuje vyksiantis „Smart Pop Up“ renginys visą savaitgalį kvies iš arčiau susipažinti su lietuvių kūrėjais ir kartu atrasti būdus, kaip visi galime prisidėti prie kovos su klimato krizės keliama problematika.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

9. NAUJOJO CIRKO SAVAITGALIS’20

Kur? Įvairios vietos Kada? Rugsėjo 11-12 d.

Pirmajam ir didžiausiam Lietuvoje šiuolaikinio cirko festivaliui „Naujojo cirko savaitgalis“ 2020-ieji ypatingi ne tik dėl to, kad pavasarį užklupusi COVID-19 pandemija ant plauko pakabino organizatorių planus: šiemet, nepaisant globalių sunkumų, festivalis su žiūrovais sveikinsis jubiliejinį penkioliktąjį kartą. Rugsėjo 8-12 dienomis po skirtingas Menų spaustuvės ir Lukiškių kalėjimo erdves išsibarstysiantys „Naujojo cirko savaitgalio“ renginiai kaip ir kasmet Lietuvos publikai pristatys pasaulinio pripažinimo sulaukusius Europos kūrėjų darbus, o taip pat – pirmą kartą festivalio istorijoje rengiamą Lietuvos cirko kūrėjų eskizų programą.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

10. EKSKURSIJOS ŠV. FAUSTINOS NAMELYJE

Kur? Šv. Faustinos namelis Kada? Rugsėjo 12 d. (šeštadienis)

Gailestingumo Motinos seserys, kurių vienuolijai priklausė ir šv. Faustina, į Vilnių atvyko 1908 m. ir Antakalnyje įsteigė vienuolyną. Seserys globojo buvusias kalines, moralinio elgesio problemų turinčias merginas, nuteistas nepilnametes, rūpinosi karo ligonine, kepė duoną, skalbė. Vienuolynui taip pat priklausė didelis sodas, kurio keletas obelų išlikusios iki šių dienų. Šv. Faustina daugelį apreiškimų patyrė gyvendama vienuolyno namuose Vilniuje.

Išlikęs vienintelis vienuolyno namas, kuriame gyveno šv. Faustina, buvo restauruotas. Atkurtoje šv. Faustinos celėje gerbiamos jos ir pal. M. Sopočkos relikvijos. Kiekvieną dieną 15 val. kalbamas Gailestingumo vainikėlis, kuris buvo padiktuotas šiame vienuolyno name 1935 m. rugsėjo 13–14 d. Gailestingumo vainikėlio tekstas lietuvių kalba buvo aprobuotas 1942 m. tuomet Vilniaus arkivyskupo padėjėju dirbusio vyskupo Mečislovo Reinio.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button