Šią savaitę savo veiklą pradėjo didžiausias Lietuvoje kultūros kompleksas – SODAS 2123 (Vitebsko g. 21 ir 23, Vilnius). Rugsėjo 9–12 dienomis komplekse vykta performansai, koncertai, diskusijos, atviros menininkų studijos ir kiti renginiai. Dalį renginių galima stebėti ir virtualioje erdvėje.

Kultūros kompleksas SODAS 2123 – tai Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos (LTMKS) inicijuojama bei kuruojama bendruomeniškumo ir savivaldos principais veikianti visuomenei atvira erdvė. Joje buriasi per keliasdešimt įvairių sričių kultūros kūrėjų ir tyrėjų, kurie savo praktikose eksperimentuoja, ieško netikėtų formatų ir reaguoja į naujausias kultūrines, socialines, geopolitines, ekologines aktualijas. Čia įkuriamos muzikantų ir muzikos grupių repeticijų erdvės, kino, dizaino, vizualiojo meno organizacijų būstinės, daugiau nei 30 įvairių sričių kūrėjų studijų; renginių, parodų ir diskusijų erdvės, įvairios dirbtuvės, kavinė, vieša kiemo-sodo erdvė, miesto daržas ir kt. Visi komplekse dirbantys kūrėjai yra atviri dalijimuisi, mokymuisi ir (pa)meistrystei, tad nuo šiol kompleksą SODAS 2123 galima įrašyti į aktyviai veikiančių kultūrinių renginių erdvių žemėlapį. Kol kas kultūros kompleksas veiks renginių metu, o ilgainiui, keičiantis bei pildantis aplinkai, atvers duris ir kasdieniam lankymui.

Atsižvelgdami į kintančias renginių lankymo sąlygas ir lankytojų saugumą, organizatoriai kviečia atidarymo renginiuose lankytis visą rugsėjo mėnesį.

SODAS 2123 sulaukė ypatingo dėmesio – oficiali veikla prasideda dalyvavimu tarptautiniame festivalyje Ars Electronica.

Naujame kultūros komplekse SODAS 2123 žaliuojantis ir įsitinklinęs „Ars Electronica Sodas“ kviečia į giraitę Vilniaus miesto centre ir online erdvėje. Virtualios realybės giraitėje susitinka kelios dešimtys menininkų, tyrėjų, studentų ir profesorių. Visus juos jungia sode bei pastatuose ir aplink gyvenančių organizmų perspektyvos, varijuojančios nuo menininko iki mikroorganizmo.

Vilniaus sodo programa yra kuriama naudojant vizualias ir konceptualias giraitės metaforas. Giraitė – tai medžių grupė ar mažesnė miško dalis, kurioje simbiotinius santykius ir komunikaciją įtakoja ne tik tenykščiai gyventojai, bet ir invazinės bei migruojančios rūšys, tarp kurių – žmogus ir jo veiklos.

Įvairūs žiūrėjimo modeliai ir kampai leis pasinerti į 3 dienas ir naktis truksiančias veiklas fizinėje giraitėje, kurios susijungs su virtualia jos versija per tiesiogines vaizdo transliacijas ir iš anksto įrašytą medžiagą. Žiūrovas turės galimybę patirti hibridinę tikrovę sekdamas paskui aplinką tyrinėjančią kamerą, medžio laipiotoją, skriejantį droną, bėgantį ar ropojantį gyvūną (šunį, triušį), krūmo ar žolės judesį.

Renginyje pristatomi menininkai plečia ribas tarp supratimo kas yra žmogus, tvaraus gyvenimo kultūriniame centre, įsišaknijusių požiūrių į naująsias medijas bei jų santykius su biologine ir urbanistine giraite.

Ars Electronica – vienas seniausių ir didžiausių meno, technologijų ir visuomenės festivalių pasaulyje, nuo 1979 m. kasmet vykstantis Linco mieste Austrijoje. Jis kasmet sutraukia daugiau kaip 100 000 lankytojų iš viso pasaulio, tačiau šiemet dėl pandemijos išsiskleis per 120 lokacijų visame pasaulyje ir internete

Šių metų festivalio tikslas sukurti ir išbandyti naujus hibridinės realybės modelius: kaip būtų galima susiburti ir dalyvauti didžiuliame festivalyje didelėms grupėms žmonių vienu metu ir fizinėje lokacijoje, ir nutolusioje internetu per visą pasaulį.

Festivalio komisaras ir kuratorius dr. Vytautas Michelkevičius teigia, kad būtent todėl kartu su festivalio komanda buvo sukurtas viso pastato ir giraitės aplink jį 3D skanas, kur festivalio metu bus rodomi kūriniai ir vyks gyvos transliacijos internetu. Visas festivalis naudoja virtualias Mozilla Hubs aplinkas, kurias bus galima patirti tiek per savo kompiuterio ekraną, tiek per virtualius akinius namie ar pačiame komplekse SODAS 2123. Prisijungę žiūrovai galės persikūnyti ne tik į kitų žiūrovų ir operatorių žvilgsnius, bet taip pat ir į po erdvę lakstančių šunų, triušių ir robotų akis.

Menininkas ir interaktyvių instaliacijų kūrėjas Ignas Pavliukevičius kartu su didele Vilniaus dailės akademijos studentų ir absolventų komanda sprendė, kaip perteikti daugiasluoksnį ir daugialinijinį laiką per įvairias fiksavimo ir transliavimo technologijas. Rugsėjo 11 d. 19.00 val. visi žiūrovai kviečiami į pagrindinę premjerą „Giraitėje klaidžiojantis daugiaakis gyvūnas“ prie savo kompiuterių ar virtualios realybės šalmų ekranų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist