Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (35-asis metų savaitgalis)

Pristatome šio savaitgalio (rugpjūčio 28-30 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. JAPONIŠKOS ATOSTOGOS VILNIUJE

Kur? Įvairios vietos Kada? Rugpjūčio 28-30 d.

Konnichiwa! Paskutinį vasaros savaitgalį, rugpjūčio 28–30 d., jūsų laukia tolimiausia kelionė. Šįkart į Tekančios Saulės šalį – Japoniją. Per kelias dienas atrasite japoniškos kultūros lobius, į jus supančią gamtą išmoksite pažvelgti japonų akimis, leisitės nunešami į subtilų Rytų Azijos meno pasaulį ir patirsite gurmaniškų atradimų.

 

Palčiau apie renginį skaitykite čia.

2. Le Diner en Blanc Vilnius 2020

Kur? Senamiestis Kada? Rugpjūčio 28 d. (penktadienis) 18:30 val.

Jau septintą kartą Vilniuje, paskutinę vasaros penktadienį, vyks viena gražiausių vakarienių visame pasaulyje – „Le Dîner en Blanc“.

 

Daugiau apie renginį skaitykite čia.

Nuotr.: Julius Kalinskas

3. VILNIAUS GATVĖS ISTORIJOS

Kur? Vilniaus gatvė Kada? Rugpjūčio 29 d. (šeštadienis) nuo 13:00 val.

Paskutinį vasaros šeštadienį, rugpjūčio 29 d., vilniečiai kviečiami geriau pažinti sostinės vardu pavadintą gatvę. Edukacinis renginys „Vilniaus gatvės istorijos“ ragina atrasti kitokią šios gatvės pusę kartu su istorijos žinovais Dariumi Pocevičiumi, Gabija Lunevičiūtė, prof. Marija Drėmaite ir daugeliu kitų. Kodėl Vilnius turi Vilniaus gatvę, nors ji į Vilnių neveda? Nemokamų ekskursijų metu lankytojai bus kviečiami pakelti akis į pastatų fasadus ir perskaityti ten paslėptus ženklus. Keli Vilniaus gatvės pastatai atvers savo duris smalsautojams. 

 

Daugiau apie renginį skaitykite čia.

4. Muzika ant vandens

Kur? Neries Krantinė Kada? Rugpjūčio 28 d. (penktadienis) 19:00 val.

Šiemet „Muzika ant vandens” kvies ne tik pasimėgauti garsais bei reginiu Neries krantinėse, bet ir primins, jog prieš 30 metų žinia apie atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę pasklido po visą pasaulį. Simboliška, jog šia ypatinga proga, laivo „Ryga” denyje koncertuos Lietuvos kariuomenės orkestras.

 

Daugiau apie renginį rasite čia.

5. ŽVALUMO DIENA VU BOTANIKOS SODE

Kur? VU Botanikos sodas Kairėnuose Kada? Rugpjūčio 29 d. (šeštadienis) nuo 11:00 val.

Rugpjūčio 29 d. kviečiame į ŽVALUMO DIENĄ – jau septintus metus iš eilės vykstantį sveikos gyvensenos populiarinimo renginį VU Botanikos sode.

 

Sveikos gyvensenos organizacijos ragins pajudėti ir atsipalaiduoti, pasisemti naudingų žinių, paskanauti sveiko maisto ir įsigyti sveikų produktų.

Daugiau apie renginį skaitykite čia.

6. NOW JAPAN

Kur? Švč. Mergelės Marijos Ramintojos (Augustijonų) bažnyčia Kada? Rugpjūčio 28-30 d.

Jau dvyliktus metus iš eilės Japonijos kultūros sala įsikurs netradicinėje Vilniaus erdvėje – Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje. Paskutinį vasaros savaitgalį susipažinkite su Japonijos menu, atsigaivinkite žaliąja arbata ir dalyvaukite japoniškų amatų dirbtuvėse. Kaskart vis kitoks, festivalis yra pirmoji Tavo išvyka į Japoniją.

Šįmet festivalio programa orientuota į vaizduojamojo meno parodas bei pristatys tris unikalų braižą turinčius kūrėjus: iliustratorę Yuko Shimizu, skaitmeninį dailininką ir animatorių Kazuki Takakura bei bonsai menininką Kęstutį Ptakauską. Kiekvienas jų yra prisirpęs Japonijos kultūros, filosofijos, kasdienybės įtakų bei tai atspindi savitoje kūryboje. Toks kūrėjų parinkimas neatsitiktinis – siekiame parodyti, kiek skirtinga Japonija gali būti, neatpažįstama ir tuopat artima.

7. Vilnius Swimming Marathon 2020

Kur? Balsio ežero pagrindinis paplūdimys Kada? Rugpjūčio 29 d. (šeštadienis)

Balsio ežeras 2020 metų rugpjūčio 29d. kviečia visus gamtos ir sporto mylėtojus tyrinėti juos kartu varžantis ir mėgaujantis kerinčiu regioninio parko grožiu. Mylimiausią Vilniaus poilsiautojų vietą paskutinį vasaros savaitgalį šturmuos plaukikai!

8. SONIC VILNIUS | GARSINIS PASIVAIKŠČIOJIMAS ŽIRMŪNUOSE

Kur? Žirmūnai Kada? Rugpjūčio 29 d. (šeštadienis) 12:00 val.

Šis garsinis pasivaikščiojimas – tai Žirmūnų mikrorajono garsinės aplinkos ir jo akustinio identiteto tyrinėjimas. Bandysime pažinti šį mikrorajoną per jo garsinės atmosferos savybes ir charakteristikas, pasitelkdami dvi pagrindines priemones – aktyvų klausymą ir garsų įrašymą. Sonic Vilnius projektas kviečia miesto gyventojus ir vietos bendruomenės narius prisijungti prie šio garsinio pasivaikščiojimo (veiklos, kuri apjungia bendruomenę) ir išplėsti šios vietovės suvokimą, aplankyti mikrorajono vietas, kurios įprastai gali būti nepastebėtos ar ignoruojamos.

9. Gilios upės tyliai plaukia

Kur? Patiltė Kada? Rugpjūčio 28 d. (penktadienis) 21:00 val.

Kino vakarai Neries pakrantėje po Liubarto tiltu: moterų režisuoti nebylieji filmai su gyva muzika, Brazilijos kino retrospektyva, kino klasikos vakarai, jaunųjų kino kūrėjų darbų peržiūros ir videomenas.

08.28 / 21:00 / „Skalvijos“ kino akademijos atvirų durų diena

10. SCENOS BANDYMAI MIESTO LABORATORIJOJE

Kur? Miesto Laboratorija Kada? Rugpjūčio 29 d. (šeštadienis) 11:30 val.

Kviečiame vasarą palydėti su muzika, kūryba ir scenos eksperimentais. Rugpjūčio 29 d. 11.30 val. Antakalnyje esančioje Miesto Laboratorijoje visi kartu muzikuosime, kursime, klausysimės ir džiaugsimės vieni kitų kompanija. Dalyviams akompanuos Miesto Laboratorijos vėlyvieji pusryčiai (miestolaboratorija.lt)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button