Paskutinį vasaros šeštadienį, rugpjūčio 29 d., vilniečiai kviečiami geriau pažinti sostinės vardu pavadintą gatvę. Edukacinis renginys „Vilniaus gatvės istorijos“ ragina atrasti kitokią šios gatvės pusę kartu su istorijos žinovais Dariumi Pocevičiumi, Gabija Lunevičiūtė, prof. Marija Drėmaite ir daugeliu kitų. Kodėl Vilnius turi Vilniaus gatvę, nors ji į Vilnių neveda? Nemokamų ekskursijų metu lankytojai bus kviečiami pakelti akis į pastatų fasadus ir perskaityti ten paslėptus ženklus. Keli Vilniaus gatvės pastatai atvers savo duris smalsautojams. 

Dažnas miesto gyventojas susimąsto, kodėl Vilniuje yra Vilniaus gatvė, nors ji tarsi į Vilnių ir neveda? Kadaise link Vilijos (Neries) upės vedusi gatvė skaičiuoja ilgus gyvavimo šimtmečius, yra garsi savo istoriniais pastatais ir čia gyvenusiomis asmenybėmis. Ją geriau pažinti padės naujas projektas „Vilniaus gatvės istorijos“, kviečiantis dalyvauti nemokamose ekskursijose, pokalbyje bei koncerte.

Ekskursijų metu atsivers istorinių pastatų grožis

Rugpjūčio 29 d., šeštadienį, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus kartu su partneriais kviečia kitomis akimis pasižiūrėti į triukšmingu naktiniu gyvenimu garsėjančią Vilniaus gatvę. Iš anksto užsiregistravusiems lankytojams visą popietę bus siūloma prisijungti prie profesionalių gidų ir istorikų vedamų ekskursijų. 

Renginio organizatoriai pasakoja, jog istorinių pasivaikščiojimų metu žmonės pastebės tai, į ką neatkreipdavo dėmesio. Vilniaus istorijos žinovas Darius Pocevičius papasakos, kas įdomaus istorinėje miesto gatvėje. Ekskursijų metu lankytojus nustebins neoklasicizmo formų pastatas su sparnuotais liūtais ar iš pirmo žvilgsnio paprastas namas, kurio įėjimą saugo paslaptingi keturi barzdoti metaliniai nykštukai. 

Norintys daugiau sužinoti, kuo Vilniaus gatvė susijusi su garsiąja Radvilų gimine kviečiami į gidės Erikos Meškauskienės ekskursiją, kurioje bus atskleistas Radvilų palikimas, labdarystė ir pramogos.

Kelioms ekskursijoms tą dieną savo duris atvers Vilniaus gatvės istoriniai statiniai – Vilniaus Mokytojų namai, Šv. Kotrynos bažnyčia ir Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus. 

Pokalbis su žinomomis istorikėmis ir Vilniaus gatvės tyrinėtojomis

Po pažintinių ekskursijų dalyviai ir visi norintys bus kviečiami sudalyvauti viešame pokalbyje „Ką apie sostinę kalba Vilniaus gatvė?“. Vilniaus gatvės pradžioje, aikštėje prie Salomėjos Neries gimnazijos organizatoriai kviečia turiningam pokalbiui su žinomomis istorikėmis. Vilniaus istorijų pasakotoja gidė Gabija Lunevičiūtė kalbins architektūros istorikę prof. dr. Mariją Drėmaitę bei Vilniaus istorijos tyrinėtoją dr. Aelitą Ambrulevičiūtę. 

Renginio programa: https://ltmkm.lt/index.php/renginys/vilniaus-gatves-istorijos/

PASIVAIKŠČIOJIMAI

13.00 val. Gido Dariaus Pocevičiaus ekskursija „Kas įdomaus istorinėje Vilniaus gatvėje?“

Maršrutas nuo prospekto iki Radvilų rūmų

14.00 val. Gidės Erikos Meškauskienės ekskursija „Vilniaus gatvės pasakojimai: Radvilų palikimas, labdarystė ir pramogos!“

16.00 val. Gido Dariaus Pocevičiaus ekskursija „Kas įdomaus istorinėje Vilniaus gatvėje? “

Maršrutas nuo Radvilų rūmų iki Salomeikos

Ekskursijos nemokamos, tačiau prašome registruotis adresu [email protected]. Nepamirškite nurodyti ekskursijos pavadinimo. Ekskursijos metu rekomenduojama dėvėti kvėpavimo takus dengiančią kaukę. Laukiame Jūsų!

Į SVEČIUS KVIEČIA

Šv. Kotrynos bažnyčia (Vilniaus g. 30) 

14.00 val. ekskursija su gidu Donatu Jokūbaičiu

Vilniaus Mokytojų namai (Vilniaus g. 39)

15.00 val. ekskursija su Mokytojų namų vadove Zita Žepnickienė

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus (Vilniaus g. 41). 

16.00 val. ekskursija muziejuje su gidu Pauliumi Steponavičiumi 

Ekskursijos nemokamos, tačiau prašome registruotis adresu [email protected]. Nepamirškite nurodyti ekskursijos pavadinimo. Ekskursijų patalpose metu būtina dėvėti kvėpavimo takus dengiančią kaukę. Laukiame Jūsų!

PROGRAMA STANISLOVO MONIUŠKOS SKVERE

18.00 val. – Pokalbis „Ką apie sostinę kalba Vilniaus gatvė?“ 

Dalyviauja: gidė Gabija Lunevičiūtė, istorikė prof. dr. Marija Drėmaitė, istorikė dr. Aelita Ambrulevičiūtė

19.00 val. – Vilniaus gatvės muzika

Atlikėjai: Aidas Kvetkauskas (akordeonas) ir Tautvydas Malūkas (akordeonas)

Programoje: Renzo Ruggieri, Keith Jarret, Borus Myronchuk ir kt. autorių kūriniai

Renginys nemokamas. Renginio metu rekomenduojama dėvėti kvėpavimo takus dengiančią kaukę.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

18 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist