Renginiai

Prasideda burgerių festivalis: vyks aukcionas ir bus ribojamas lankytojų skaičius

Šeštą kartą prasideda gurmė burgerių festivalis „Vilnius Burger Fest“. Kelis tūkstančius žmonių sutraukiančioje šventėje šiemet pirmą kartą dalyvaus svečias iš užsienio, vėl įvyks išskirtinių burgerių aukcionas, ir bus atidžiai laikomasi COVID-19 saugumo reikalavimų.

Gurmė (pranc. gourmet) burgerių gamyboje naudojami švieži produktai, sudėtinės dalys ruošiamos ne masinės gamybos metodais, o ingredientų derinimas ir pateikimas parodo šefų išmonę bei profesionalumą.

Gurmė burgerių ruošėjai akcentuoja vietos ūkininkų užaugintų ir sveikų produktų svarbą, kreipia didelį dėmesį į „Zero km food“, „Zero waste“ filosofijas, laikosi aukštų etikos ir tvarumo standartų.

„Burgerių festivalis yra tarsi atspindys to, kas yra madinga kulinarijoje ir konkrečiai šio patiekalo ruošimo srityje – ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Norime plėsti akiratį ir festivalio geografiją, dėl to šiemet pasikvietėme dalyvius iš Latvijos. Ateityje planuojame tapti didžiausiu burgerių festivaliu Baltijos šalyse, o galbūt net ir Šiaurės Europoje“, – sakė festivalio organizatorius Jonas Mažintas.

Po trejų metų pertraukos vėl įvyksiančiame burgerių aukcione bus parduodami trys išskirtiniai kūriniai. Vienas jų pasižymės jūrinės kilmės umami skonio gausa – jo sudėtyje bus japoninės seriolos, nori lapų majonezo, salikornijos, jūrų dumblių. Fazano krūtinėles burgeris bus gardinamas apelsine marinuotu pankoliu, figomis ir itališka guanciale, o burgeris su stirnienos išpjova, svieste keptu baravyku, Comté sūriu ir nasturtomis bus tam tikras reveransas Lietuvos didikų virtuvei. Šiuos patiekalus vietoje ruoš Vilniaus šefas Karolis Jakelavičius.


„Praeityje vykęs aukcionas sukėlė labai daug teigiamų emocijų lankytojams. Vieno burgerio kaina tada pasiekė 120 eurų. Tikimės, kad šiais metais bus pasiektas naujas rekordas“, – sakė Jonas Mažintas.

Iš viso „Vilnius Burger Fest“ paruošiama apie 7000 burgerių. Viena pagrindinių priežasčių, pritraukianti naujų patirčių pasiilgusių lankytojų būrį, yra festivalio dalyviams keliama sąlyga paruošti bent vieną patiekalą specialiai festivaliui. Lankytojai šiemet galės pasirinkti iš beveik 30-ies skirtingų burgerių variantų – veganiškų, vegetariškų, su įvairiomis mėsos rūšimis ar paruoštų ypatingai būdais.

Be to, „Vilkmergės“ nealkoholinio alaus ambasadorius Laurynas Slapšys festivalyje ves pažintines degustacijas, gyvai dalinsis maisto derinimo patarimais, bei pristatys „Vilkmergės“ alaus meistrų kartu su „Drama Burger“ šefais kurtą išskirtinį „Premium Pulled Pork“ mėsainį.

Organizatoriai pažymi, kad „Vilnius Burger Fest“ kartu yra ir profesinė šventė, kurioje nėra konkurencijos tarp dalyvių, o lankytojai kviečiami mėgautis atsakingai, nerengiant varžybų, kas suvalgys daugiau bei greičiau.

Šiais metais burgerius festivalyje ruoš „2 kaimynai“, „Barbeque Burgers“, „Boom Burgers“, „Burger Kiosk“, „Charlestons BBQ“, „Čiop Čiop“, „Dock“,. „Drama Burger“, „Just Look At the Chef“, „Peligroso“, „Ramo dūmas“, „Rose Hip“, „Saucy Kitchen“, „Vingio istorijos“.

Pasaulyje gurmė burgerių judėjimas prasidėjo prieš daugiau nei porą dešimtmečių. Prieš septynerius metus patiekalo mada pasiekė ir Lietuvą, kai pradėjo sparčiai kurtis specializuoti restoranai. Vėliau burgerį į meniu įtraukė ir klasikiniai restoranai, užeigos bei barai. Šiemet žiniasklaidoje netgi pasirodė Palangos restorano atstovo citata apie tai, kad lietuviai be burgerių nebegali gyventi.

Organizatoriai atkreipia dėmesį, kad, laikantis saugumo reikalavimų dėl COVID-19, festivalio teritorijoje vienu metu negalės būti daugiau nei 1000 lankytojų. Kaukės šiame renginyje nėra privalomos.

Festivalis „Vilnius Burger Fest“ vyks Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejaus kieme (Vilniaus g. 41), nuo 11:00 iki 24:00 val. Įėjimas į festivalį nemokamas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button