Trečiadienį Vilniaus Tymo turguje įvyks septintasis burgerių festivalis „Vilnius Burger Fest“. Neatskiriama miestietiškos vasaros dalimi tapusi šventė vėl paskandins senamiestį apetitą žadinančiuose maisto kvapuose.

Pasak festivalio organizatoriaus Jono Mažinto, šių dienų aktualijos dalyvauti festivalyje paskatino restoranus ar gero maisto entuziastus, kurie anksčiau apie burgerių ruošimą net nepagalvodavo.

„Dėl to net ištikimi dalyviai festivalyje atras sau naujų dalykų. Šio patiekalo universalumas leidžia įtikti pačių įvairiausių pageidavimų turintiems lankytojams – būtent todėl į festivalį jis pritraukia tiek daug skirtingų žmonių, kurie sukuria ypatingą renginio atmosferą“, – sako J. Mažintas.

Organizatoriai pastebi, kad šiais metais festivalio dalyviai itin didelį dėmesį skiria klasikinio jautienos burgerio ištobulinimui. Festivalyje bus galima paragauti šių burgerių su išskirtiniais sūriais, itin aštriais ar vaisių pagardais, taip pat pagamintų iš išskirtinai nuosavame ūkyje išaugintų jaučių bei daržovių. Čia taip pat bus vegetariškų pasirinkimų, burgerių iš vietoje rūkytų produkų ar Azijos virtuvės interpretacijų.

Iš viso šventėje bus galima išsirinkti iš apie 30-ies skirtingų burgerių. Naujų kulinarinių patirčių išsiilgusius lankytojus čia atvilioja ir galimybė paragauti tik kartą metuose ruošiamų burgerių. Ja pastaraisiais metais pasinaudojo iki 7000 žmonių. Be to, festivalyje iš profesionalių degustatorių bus galima sužinoti apie pasirinkto burgerio derinimą su gėrimais, taip pat vyks Lietuvoje dar neįprastos aitriųjų paprikų valgymo varžybos.

Šiuolaikiniai gurmė burgerių ruošėjai stengiasi vadovautis atsakingo, tvaraus maisto ruošimo ir pateikimo principais, kurie atsirado kaip atsakas greito vartojimo kultūrai. Pasaulyje gurmė burgerių mada prasidėjo prieš daugiau nei porą dešimtmečių. Prieš aštuonerius metus ši banga pasiekė ir Lietuvą, kai atsirado specializuotų burgerių vietų. Vėliau šis patiekalas įsitvirtino ir geriausiais renkamų, ir įvairiuose šalies kampeliuose esančių restoranų meniu.

Šiemet burgerius bei derinius su jais ruoš „2 kaimynai“, „90aštunti“, „Aštriai aštru“, „Burger Kiosk“, „Charlestons BBQ“, „Dešrainis24.lt“, „Drama Burger“, „Lafa“, „Meat Lovers Pub“, „Ramo dūmas“, „Samana Gastrobaras“, „Sambūris“, „TidBit“, „Vilkmergės Nealkoholinis“, „Vamos Taqueria“.

Festivalis „Vilnius Burger Fest“ vyks Vilniaus Tymo turguje (Maironio/Aukštaičių g.), nuo 11:00 iki 23:00 val. Įėjimas į festivalį nemokamas.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist