Vilniaus etninės kultūros centras tradiciškai ragina pasitikti pavasarį, pažymint lygiadienį Šventaragio slėnyje. „100-mečio labirintais“ pasivaikščioti vilniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami jau kovo 20 d. 19 val.

Lygiadieniai tradiciškai Vilniuje žymimi ugnies motyvais – ugnies įžiebimas ir šiemet simboliškai skelbs pavasario pradžią ir gyvybę. Meditatyvią renginio atmosferą planuojama kurti po sodais, Šventaragio slėnyje kabančiais nuo 2017 m. gruodžio 13 d. Šiaudiniai sodai mūsų protėviams buvo harmonijos simboliai, o dešimt Šventaragio sodų skirti dešimčiai atkurtos Lietuvos valstybės dešimtmečių, kurių istoriniais labirintais ir kvies pasivaikščioti šių metų pavasario lygiadienio renginys. Organizatorių teigimu, simboliniai, iš ugnelių sudėti labirintai – tai Lietuvos valstybės takai link dabarties.

Pavasario lygiadienio renginys, kaip ir kasmet, neapsieis be Vilniaus moksleivių savanoriškos pagalbos ir iniciatyvumo – moksleiviai padės kurti labirintus bei atkurtos valstybės šimtmečio proga paliks gražius palinkėjimus Lietuvai, kad mūsų valstybė toliau gyvuotų ir klestėtų.

Renginį lydėsiantys sutartinių garsai budins žemę, o muzikines kompozicijas kurs VU Folkloro ansamblis „Ratilio“, Tomas Byčkovas (hangas) ir Gediminas Mačiulskis (balafonas).

Pavasario lygiadienio Vilniuje rengėjai – Vilniaus etninės kultūros centras ir Vilniaus miesto savivaldybė. Renginį remia ir ugneles kursto UAB Geralda.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kuris metų įspūdis (įvykis) nusipelno 2022-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.