Renginiai

Rudens lygiadienis „Lietuvai – šimtaraštė juosta“

Rugsėjo 20 dieną 20 val. Neries krantinę prie Karaliaus Mindaugo tilto nušvies įspūdingas reginys – tradiciškai Vilniaus etninės kultūros centro organizuojama Rudens lygiadienio šventė. Vilniečiai ir miesto svečiai sostinės širdyje išvys susilyginant dieną ir naktį – tamsoje sužibs liepsnojančios kompozicijos. Šių metų Rudens lygiadienis skirtas ne tik gamtos virsmui, bet ir Baltų vienybės dienai bei Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Šiųmetis renginys vers didžiuotis savo šalies istorija. Ant Neries kranto iškils menininkų Vytauto ir Kęstučio Musteikių sukurta skulptūra, įkūnysianti tris Vilniaus atsiradimo legendas ir nušvisianti Lietuvos vėliavos spalvomis. Renginio metu skambės kompozitoriaus Algirdo Klovos specialiai sukurta muzikinė kompozicija, kurioje pasigirs geležinio vilko staugimas ir Neryje nuskendusio varpo gaudesys. Vilniaus moksleiviai, studentai ir savanoriai tamsoje įžiebs tūkstančius ugnies žiburėlių, paversiančių upės krantinę liepsnojančia šimtarašte juosta – dovana valstybingumo šimtmetį švenčiančiai Lietuvai.

Nuotrauka: Gediminas Savickis

Neatsiejama Rudens lygiadienio dalis – įspūdingi ugnies reginiai, ženklinantys dienos ir nakties trukmės susilyginimą. Šiemet šventę nušvies fakyrų trupė „Ugnies valdovai“ ir pirotechninius efektus sukursiantis „Blikas“. Lygiadienio metu bus atsisveikinama su saule, šiluma, dėkojama Žemei už šių metų derlių ir įvairias gėrybes – „Baltic Vikings“ Neries vandeniu plukdys lygiadienio atnašus.

 

Šventėje dalyvaus Lietuvos edukologijos universiteto dainų ir šokių ansamblis „Šviesa“, Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblis bei Kirtimų kultūros centro dainų ir šokių ansamblis „Pynimėlis“.

Rudens lygiadienio „Facebook“ įvykio puslapis: https://www.facebook.com/events/1786176111500308/

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button