Renginiai

KAZIUKO MUGĖ 2018: Šimto metrų ilgio stalas, robotai, dovanos Vilniui ir ateities mugės vizija

415-ąjį kartą vyksianti Kaziuko mugė šiemet vilniečius ir miesto svečius žada stebinti išmoningais gaminiais, ypatingais renginiais ir kulinariniais atradimais. Kovo 2-4 dienomis daugiau nei 2 000 Kaziuko mugės dalyvių Vilniaus senamiesčio gatves užlies verbomis, drožiniais, riestainiais ir kita šalies tautinio paveldo produkcija.

Pasak mugės organizatoriaus Vytenio Urbos, jau seniai Kaziuko mugė nebėra tik prekybos aikštė: „Bus ne tik ką įsigyti, bet ir kur akis paganyti! Ne veltui šią mugę daugelis vadina šimtmečio muge, nes renginių ir šiai progai paminėti tikrai netrūks”, – sako V. Urba. Vilniaus etninės kultūros centrui patikėta atsakinga užduotis – rengti Kaziuko mugės koncertų programą. Pasak jų, šventės pradžią mugės atidarymo ceremonialo metu, kuris vyks kovo 2 d., 15.30 val. Lukiškių aikštėje, paskelbs tabalai – instrumentas, skirtas sukviesti bendruomenę, suburti jos narius. Kaziuko mugės kultūros programa apims Gedimino prospektą nuo Lukiškių iki Katedros aikštės: čia stovės dvi scenos, prie Nacionalinio dramos teatro vyks teatriniai ir muzikiniai pasirodymai, o skirtingose prospekto vietose bus įkurtos gatvės muzikantų stotelės.

Rotušės aikštėje – Lietuvos šimtmečio stalas ir rekordai

 

Kovo 3-4 dienomis, šeštadienį ir sekmadienį, Vilniaus Rotušės aikštėje nusidrieks šimto metrų ilgio stalas, prie kurio prisėsti ir paragauti šventinių patiekalų bus kviečiami visi mugės svečiai. Šimtmečio stalas taps vienu pagrindinių šių metų mugės akcentų, susitikimų ir bendravimo vieta. Šimtmečio stalo meniu bus sudarytas tik iš lietuviškų produktų. „Projekto partnerių dėka šventinių pietų bus galima paragauti už simbolinę kainą, o geru skoniu pasirūpins Lietuvos Barbekiu kepėjų asociacijos meistrai, kurie patieks įvairius patiekalus tiesiai nuo 100 metrų ilgio griliaus”, – teigia V. Urba. Abi dienas prie šventinio šimtmečio stalo vyks muzikinė programa ir kitos aktyvios pramogos, skirtos suburti mugės svečius ir paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir pagerbti gimusius vasario 16-ąją bei kovo 11-ąją.

Šurmuliuojančioje aikštėje bus fiksuojami net keli itin gardūs rekordai: Raseinių rajono savivaldybė pagamins senosios žemaitijos sostinės entuziastų pagamintą didžiausią Lietuvoje saldžiąją verbą, kuri bus papuošta įvairiaspalviais meduoliais. Mugės dalyviai ir svečiai galės ne tik pasigrožėti raseiniškių rekordu, bet ir baigiantis mugei paskanauti didžiausios meduolinės verbos. Greta veiks raseiniškių kiemelis, kur Raseinių Magdelė supažindins su Šiluva – šių metų mažąja Lietuvos kultūros sostine ir viso Raseinių krašto įdomybėmis, o meno kolektyvai atskleis vietos folkloro savitumą.

Duoklė netradiciniam menui ir madai

 

Lukiškių aikštėje drožėjų klubas „Steel Beavers chainsaw carving club“ pristatys mažai pažįstamą meno rūšį – benzininiais pjūklais drožinės įvairias figūras, tad aikštėje iškils pelėdos, ereliai ir kitos skulptūros. Kiekvieną mugės dieną aikštėje vyks greitojo pjovimo rungtynės, kurių metu medžio kaladė meno kūriniu taps greičiau nei per valandą. Visi darbai po varžybų bus parduodami mugės metu rengiamuose aukcionuose. Drožėjų klubas tęs savo akciją „100 skulptūrų Lietuvai” ir vieną jų įteiks Vilniui – tai bus įspūdingas keturių metrų ilgio ąžuolinis suolas su miesto simboliais.

Savo sugebėjimus rodys ne tik drožėjai, bet ir dizaineriai – Arkikatedros aikštėje mados gerbėjus užeiti kvies Dizaino alėja, kur susiburs jaunieji perspektyviausi Lietuvos dizaineriai. Iniciatyvos autorius Tomas Urbonas sako, kad šiemet Dizaino alėja ženkliai bus ženkliai didesnė – daugiau nei 120 jaunųjų kūrėjų įsikurs vienoje erdvėje.

Arkikatedros aikštėje – nuo žaidimų iki socialinio verslo idėjų

 

Arkikatedros aikštėje ir aplink ją tradiciškai bursis „Vaikų ir jaunimo Kaziukas” – erdvė, kurioje netrūks žaidimų ir kitų pramogų. Sekmadienį Šventaragio slėnyje vaikų ir jaunimo lauks baltiški žaidimai, o jau tradiciniu tapęs orientacinis šventės žaidimas virs „Šimtmečio detektyvu” ir suteiks progą žaidėjams narplioti miesto bei mugės paslaptis. Kol mažieji bus įsitraukę į žaidimus ir pramogas, vyresnieji bus kviečiami susipažinti su socialinio verslo idėja. „Versli Lietuva” kartu su partneriais Socialinio verslo prekybos arkoje Arkikatedros aikštėje pristatys daugiau nei dvidešimt socialinio verslo pavyzdžių, sprendžiančių šalies socialines problemas ir siekiančių teigiamo poveikio pasitelkiant socialines inovacijas.

Kitąmet – ateities Kaziukas

Šių metų Kaziuko mugės reklaminėje kampanijoje figūravęs „Robotikos akademijos”

 

robotas NAO, pasak organizatorių, Kaziuko mugės simboliu tapo neatsitiktinai. Anot jų, tai įžanga į

kitus metus, kuomet kartu su „Robotikos akademija” planuojama įkurti ateities Kaziuko mugės

zoną, kurioje tradicijos bus perteikiamos naujai – svečius aptarnaus robotai – pardavėjai, bus

 

kviečiama įsigyti 3D spausdintų verbų ir atgyjančių medinių šaukštų.

Faktai apie Kaziuko mugę:

1458 m. gimė karalaitis Kazimieras;

Kaziuko mugė rengiama nuo 1604 metų;

1827 m. Vilniaus pirkliai gavo privilegiją rengti trijų dienų Šv. Kazimiero jomarką.

Bendras šių metų Kaziuko mugės ilgis – 17 kilometrų;

Savo dirbinius pristatys daugiau nei 300 sertifikuoto tautinio paveldo meistrų;

Rankų darbo verbomis prekiaus daugiau nei 100 prekeivių;

Po daugelio metų Kaziuko mugės pagrindinė scena vėl įkurdinama Lukiškių aikštėje;

Mugėje savo produkciją pristatys daugiau nei 150 medžio meistrų;

Keramikos dirbinius kvies įsigyti daugiau nei 120 keramikos meistrų.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button