Kovo 20–21 d. švenčiame Pavasario lygiadienį, kai visame Žemės rutulyje susilygina dienos ir nakties trukmė, o po kovo 21 d. diena tampa ilgesnė už naktį.

Vilniuje kasmet šią šventę pasitinkame užburiančiomis ugnies bei šviesų instaliacijomis, gyvais atlikėjų pasirodymais bei muzikinėmis kompozicijomis, šitaip pažymint tamsiųjų ir šviesiųjų jėgų gamtoje kovą. Šiemet, dėl karantino ribojimų lygiadienio šventė buvo nufilmuota anksčiau. 

Pasitinkant astronominį pavasarį vilniečius ir miesto svečius pakviesime į Šventaragio slėnį pasigrožėti verbų skulptūromis, kurios šiemet pasirinktos kaip Pavasario lygiadienį įprasminantis bei gyvybės medį atspindintis simbolis.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=936042500537699

Kadaise buvo tikėta, jog žalia verba iš kadagio ar blindės apsaugo žmogų nuo perkūnijos, gaisrų, blogų akių, ligų ir tuo pat metu tai – prasidedančio pavasario simbolis. Vėliau Vilniaus kraštui būdinga verba įgavo ne tik apeiginę, bet ir dekoratyvinę paskirtį, tačiau išlaikė tris pagrindines gyvybės medžio struktūros dalis, simbolizuojančias Visatos zonas: verbos kotas atitinka požeminį pasaulį, vidurinė (išpuoštoji) dalis – žmogaus, gyvūnijos bei augalijos pasaulis, o viršūnėje rišamos nendrių šluotelės simbolizuoja dangaus, dievų sritį.

Skulptūros prie Lietuvos nacionalinio muziejaus praeivius džiugins Pavasario lygiadienio, Verbų sekmadienio bei Velykų švenčių metu – nuo kovo 17 d. iki balandžio 7 d.

Skulptūrų autorius – Rytas Jonas Belevičius.

Pavasaris neateina be žemės budinimo apeigų; išsijudinti iš žiemos stingulio padėjo Vilniaus universiteto folkloro ansamblis RATILIO bei VU Kinetinis teatras.

Organizatorius: Vilniaus etninės kultūros centras

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

15 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist