Pirmadienio vakarą vilniečiai rinkosi į Šventaragio slėnį švęsti pavasario lygiadienio. Pavasario lygiadienį susiduria tamsusis ir šviesusis metų laikotarpiai, o nakties ir dienos trukmė tampa lygi, tai astronominio pavasario pradžia. Vilniaus etninės kultūros centras pakvietė iš žiemos sąstingio pro pavasario vartus žengti į Šventaragio slėnyje išaugusius „Lygės sodus“.

Šiaudinis sodas – viena įspūdingiausių lietuvių dailės rūšių. Tai tobulos visatos modelis, kuriame harmoniją sukuria priešingų polių dermė. Klasikinį sodą sudaro dvi bendro pagrindo piramidės, kurių vienos smaigalys nukreiptas į viršų (dangų, dausas), o kitas – į apačią (požemį). Sodo viduryje sutelpa visas žmogaus gyvenimas tarp dangaus ir žemės, tarp pradžios ir pabaigos – visi džiaugsmai ir vargai, siekiai ir rūpesčiai.

Susirinkusieji į Šventaragio slėnį turėjo galimybę pabūti tokio sodo viduje. Šventės vietoje įsikurė Mantvydo Vlado Vilio sukurta interaktyvi meninė instaliacija, kurią sudaro tradicinius sodus primenančios skulptūros.

Renginio dalyviai galėjo užeiti į didžiausiojo sodo vidų ir patirti šviesos bei šešėlių žaismą, skambant folkroko grupės „Atalyja“ atliekamoms muzikinėms kompozicijoms ir Vlado Braziūno poezijai.

Didįjį sodą apsupo maži sodeliai, į kuriuos „sutūpė“ Vilniaus miesto moksleivių sukurti pavasario pranašai – paukšteliai. Atbundančios gamtos oazę nušvietė žvakių liepsnų raštai. 

„Lygės sodai“ Šventaragio slėnį puoš iki balandžio 3 d.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

16 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar girdėjote kaukiančias perspėjimo sirenas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist