Jau šį penktadienį vienas smagiausių Vilniaus miesto festivalių „Sostinės dienos 2019” suburs visus miestiečius bei svečius į kasmetinę šventę. Vasaros palydėtuvės ir rudens sutiktuvės vyks ne tik centrinėse erdvėse, bet ir Neries krantinėje, kuri tampa vis labiau populiarėjančia jaukia susibūrimų vieta.

Rugpjūčio 30 ir 31 d. vėlyvais vakarais, nuo 23.00 iki 01.00 val., šventės dalyviai turėtų išvysti 3D vizualinį projektą „Atradimas“, kurio ekranu taps galingos įrangos į didžiulį aukštį iškeltas Neries upės vanduo. Unikaliai suformuotame ekrane susilies nufilmuoti ir specialiai sukurti, animuoti vaizdai, taip pat įspūdingos projekcinės, lazerinės ir šviesų technologijos bei šiam kūriniui skirta muzika, kurios dalis bus atliekama gyvai.

Ant vandens širmos pamatysime vaizdinę menamo personažo Atradėjo kelionę, t.y. istoriją nežemiškos būtybės, kuri klaidžiodama po atvirą kosmosą atranda unikalią planetą. Pradėjęs ją tyrinėti, skenuoti, Atradėjas apkeliauja įvairias šios planetos vietas.  Atradėjo matymas yra kitoks. Jis apverstas, šešėlinis, su atspindžiais ir formų bei šviesų metamorfozėmis. Tai, ką matome iš jo perspektyvos, yra tikra, tačiau ne iškart suprantama. Ilgainiui paaiškėja, kad tai yra Žemė ir tai, kas mus supa. Kurį laiką čia pabuvojęs smalsusis Atradėjas iškeliauja ieškoti naujų, dar neištyrinėtų pasaulių. Visą Atradėjo kelionę papildys šiam pasirodymui specialiai sukurtas vokalinės perkusijos atlikėjo Žygimanto Gudelio (GON) garso takelis, kurį paįvairins gyvai atliekamos menininko improvizacijos

„Publika išvys savito stiliaus reginį, kuriame parodysime kaip mes, kūrėjai, įsivaizduojame ir kaip matome kasdienę aplinką: kartais per geometrines figūras, kartais per šviesotamsos metamorfozes“, – teigia projekto „Atradimas“ vadovas Linartas Urniežis.

Vizualinio projekto seansai (trukmė 12-14 min.) bus rodomi bent po 5 kartus per vakarą, kad kuo daugiau vilniečių ir miesto svečių galėtų mėgautis įspūdingu garsų ir muzikos reginiu.

Videoprojekciją bus galima matyti tik dešiniajame Neries krante, Žvejų gatvės pusėje – čia esančioje Neries krantinėje tarp Karaliaus Mindaugo ir Žaliojo tiltų.

„Sostinės dienos 2019“ vyks rugpjūčio 30 – rugsėjo 1 dienomis. 

Visi festivalio renginiai nemokami.  

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

13 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate šių metų Vilniaus Kalėdų eglę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.