Šįvakar Vilniaus širdyje įvyko ilgai lauktas Lietuvos operos primadonos Violetos Urmanos GALA koncertas. Vidurvasario karštis ir aistringa programa gausiai susirinkusiai publikai padovanojo įspūdingas akimirkas. Melomaniškais malonumais Valdovų rūmų Didžiajame kieme mėgavosi muzikos profesionalai, kultūros ir verslo atstovai bei meno mylėtojai.

„Violeta Urmana – pasaulyje pripažinta lietuvių vokalistė, kuri pernelyg retai koncertuoja Lietuvoje, kad leistum sau prabangą jos neišgirsti gyvai ir tikėtis tai padaryti „kada nors“, – sako į koncertą atvykęs muzikologas, LRT Opus vyresnysis redaktorius Darius Užkuraitis.

Iš Klaipėdos į Vilnių vienam vakarui sugrįžusi operos dainininkė, pedagogė Vilhelma Mončytė teigė, jog atstumas nėra problema, kai nori išgirsti savo favoritą.

„Kad ir kur bebūčiau vasarą Lietuvoje, tiesiog privalau atvykti, pasiklausyti kultūrinės, istorinės asmenybės, fantastiškos balso savininkės Violetos Urmanos. Ji – ypatinga solistė, iš kurios galima mokytis, kurios klausantis patiri didžiulį katarsį“, – kalba V. Mončytė.

„Žavu, kad Urmana sugrįžta į Lietuvą džiuginti savo talentu, manau, ji yra įkvepiantis sėkmingos kūrybinės karjeros pavyzdys jauniems kūrėjams“, – sako architektė, oreivė, verslininkė Jolanta Tūraitė. 

„Violeta Urmana visada buvo ir yra idealas. Šalia jos stebinančių vokalinių galimybių noriu paminėti ir išskirtinę garso kultūrą bei sceninį aristokratiškumą. Einu mokytis, mėgautis, kartu veduosi dukras, kad girdėtų, kokia turi būti tobula kokybė klasikoje“, – įspūdžiais dalijasi operos solistė Ieva Prudnikovaitė.

Festivalio atidarymo šventėje dalyvavo bei sveikinamąjį žodį tarė Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas, į festivalį atvykęs drauge su žmona, operos soliste Vismante Benkunskiene. 

Klasikinės muzikos deimantas

Lietuvos operos primadona V. Urmana – klasikinės muzikos deimantas, žibantis garsiausiuose pasaulio teatruose. 

Per savo ilgametę karjerą ji yra pelniusi daugybę apdovanojimų: Londone – Karališkosios filharmonijos apdovanojimą dainininkams, Vienoje – Austrijos „Kammersaengerin” titulą. 2014 metais Italijos prezidentas ją apdovanojo ordinu „Stella d’Italia”. 

Už nuopelnus Lietuvai V. Urmanai suteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinas, o 2020 metais solistė apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai” Komandoro didžiuoju kryžiumi.

Šį vakarą prasidėjęs festivalis „Midsummer Vilnius“ truks iki liepos 28-tos dienos, siūlydamas vilniečiams bei miesto svečiams dar 10 įkvepiančių vakarų po atviru dangumi. 

Šios savaitės programoje publikos laukia kinematografiškas violončelės virtuozo „Future Cello“ pasirodymas, džiazo legendos Kenny Garretto šou, didžiausias šią vasarą Evgenya Redko pasirodymas su didžiule grupe, unikali tarptautinė kolaboracija „FINK Orchestra“ ir Angelikos Cholikos šokio teatro šokio spektaklio premjera „Jaunystė“. 

Daugiau informacijos – www.midsummervilnius.com

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

8 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist