XIV tarptautinėje Baltijos juvelyrikos parodoje „Amber Trip“ penktadienį buvo pasiektas naujas Lietuvos rekordas – 2,08 kilometro ir 75 kilogramų gintaro vėrinys.

„Idėja ir intriga sukurti ilgiausią gintaro vėrinį kilo mano vyrui po to, kai 2005 metais Palangoje buvo suverti 282 metrų ilgio gintaro karoliai. Vėrinį padarėme iš mūsų šeimos sukauptų gintaro gabalėlių atsargų, tačiau daug metų neturėjome idėjos, kaip jį parodyti kitiems žmonėms. Šeimos bičiulė vis tik prikalbino vėrinį vyro atminimui parodyti „Amber Trip“ parodoje“, – sako Švitrigėlė Pranckėtienė.

Savanoriai gintaro vėrinį „Amber Trip“ parodoje skaičiavo tris dienas. Ilgiausio Lietuvoje gintaro vėrinio ilgis dabar siekia 2,08 kilometro ir jis sveria 75 kilogramus. Agentūros „Factum“ patvirtinimui išsiųsti išsamūs duomenys apie rekordą.

„Factum“ duomenimis, tai – ilgiausias gintaro vėrinys bent jau Baltijos šalių regione, o galbūt ir visame pasaulyje. „Amber Trip“ paroda Lietuvai dovanoja ne tik naują rekordą, bet ir garsina savo šalį“, – sako juvelyrikos parodos organizatorius Giedrius Guntorius.

2005 metais Palangoje ant tilto į jūrą suverti gintaro karoliai svėrė 16 kilogramų, o jų ilgis buvo 282 metrai.

Kovo 8-11 dienomis vykstanti „Amber Trip“ paroda subūrė 120 verslo atstovų iš 50 valstybių, joje dalyvauja virš 500 pirkėjų iš viso pasaulio. Šiais metais juvelyrikos ir gintaro paroda persikėlė į didžiausią Baltijos šalyse parodų ir konferencijų centrą. Jame „Amber Trip“ parodai atsiveria gerokai daugiau galimybių augti.

„Amber Trip“ parodoje – profesionalūs juvelyrai ir dizaineriai, gamybos organizatoriai ir praktikai, juvelyrikos pramonės atstovai, technologinių prietaisų ir įrenginių gamintojai. Apie 40 proc. parodos ploto užima juvelyrikos dirbiniai, apie 60 proc. – gintaras.

Parodos organizatoriai siekia, kad Baltijos auksas garsintų Lietuvą visame pasaulyje, ir pristatyti pasauliui Lietuvos bei užsienio juvelyrikos atstovus, padėti jiems susirasti naujų verslo partnerių ir rinkų.

 

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist