Kovo 15 dieną prasidės keturias dienas Vilniuje, parodų ir konferencijų centre „Litexpo“, vyksiantis didžiausias juvelyrikos ir gintaro industrijos renginys Baltijos šalyse – XIX tarptautinė juvelyrikos ir gintaro paroda „Amber Trip“.

Šiemet „Amber Trip“ sugrįžta ir tai yra dovana visai juvelyrikos ir gintaro bendruomenei. „Baltijos juvelyrikos paroda yra vieta, kurioje susitinka juvelyrai, gintaro meistrai, dizaineriai, muziejininkai, kolekcininkai ir pirkėjai“, – sako parodos „Amber Trip“ organizatorius Giedrius Guntorius. Kaip įprastai, paroda stebins jos lankytojus maloniomis staigmenomis ir įvairiais renginiais, seminarais, meno konkursu. Parodoje dalyvaus virš 150 dalyvių, juvelyrikos ir gintaro gamintojų bei meistrų iš viso pasaulio: Lenkijos, Turkijos, Italijos, Ukrainos, Vokietijos, Bulgarijos, Suomijos, Baltijos šalių ir kitų valstybių.

Juvelyrikos zona ir meno konkursas

Tarptautinė juvelyrikos paroda yra unikali ir dėl rengiamo tarptautinio juvelyrikos meno konkurso. Šiais metais konkurso tema – „Pasirinkimas“ (angl. „Choice“).  Tarptautiniame juvelyrikos konkurse savo meno kūrinius pristatys apie 50 juvelyrų iš įvairių pasaulio šalių.

Profesionalūs juvelyrai penktus metus susibūrė į Autorinę juvelyrikos zoną. Tai – tarsi paroda parodoje, kurioje pristatomi vienetiniai autoriniai darbai ir yra puiki galimybė pabendrauti su juvelyru apie jo kūrybos kelią ar įsigyti patikusį juvelyrinį dirbinį.

Sauliaus Vaitiekūno instaliacija “Nešantys lietų”

Parodoje, autorinės juvelyrikos zonoje išvysime instaliaciją „Nešantys lietų“. Autorius Saulius Vaitiekūnas yra žinomas kaip menininkas, prijaučiantis „readymade‘o“ stilistikai, dažnai naudojantis Baltijos jūros ir Lietuvos lauko akmenis, metalą, kitus aplinkoje aptinkamus objektus. Jau beveik dvidešimt metų jis nuosekliai kuria tai, ką galima pavadinti „Debesimis“. Skulptūriniai objektai, instaliacijos, mažoji akmens ir metalo plastika, juvelyrika, įvairiais aspektais atskleidžia tai, kas autorius nuomone, yra tapę neribotos laisvės, nuolatinės formų kaitos manifestacija. Nuolat kitokie ir vis tie patys, nežinia iš kur atsirandantys ir tyliai pradingstantys nenuspėjamų geografių labirintuose.

<Svarbus vizualinis instaliasijos „Nešantys lietų“ (sukurta iš 1000 metrų nerūdijančio plieno vandentiekio vamzdžių) komponentas yra šviesa ir šešėliai. Tartum mezosferoje švytintys sidabriškieji S. Vaitiekūno artefaktai skleidžia beveik mistinį blizgesį, leidžiantį patikėti, kad viskas yra fikcija ar sapnas, jog fizinės būklės gali virsti dvasinėmis būsenomis>, (dr. Vidas Poškus).

Instaliacija „Nešantys lietų“ ir paroda „Amber Trip“ papildo viena kitą, sukurdamos vientisą prasmių lauką. Kasmet vis toje pačioje vietoje susiburdami parodos dalyviai – vis tie patys, ir vis nauji autoriai, savo kūryba bandantys susivokti, naujausių juvelyrikos meno tendencijų peripetijose, atskleidžia, puoselėja, saugo savaip interpretuotas amato tradicijas, mados srovių viražus ir kryptis.

Dirbtuvės „Kunigaikščio Gedimino apsiaustas iš 700 vilkų“ 

Sakoma, kad legendos kaip ir pasakos, visada turi dalelę tiesos. Gyvuoja perduodamos iš kartos į kartą.  Lietuvos kunigaikščio Gedimino susapnuotas „Geležinis Vilkas“ tapo Vilniaus miesto simboliu. 

Dailininkė, emalio meno puoselėtoja Marytė Dominaitė įgyvendina projektą „Kunigaikščio Gedimino apsiaustas iš 700 vilkų“. Kovo 15 – 18 dienomis, XIX Tarptautinė Baltijos juvelyrikos parodos „Amber Trip“ metu AUTORINĖS JUVELYRIKOS ZONOJE vyks edukacijos šiam projektui įgyvendinti. Dalyviai, kiekvienas norintis, nepriklausomai nuo amžiaus ar profesijos sukurs ir paliks dalelę savo legendos. Apsaugą iš tvaraus metalo – vario, dekoruosime emaliu su vilko atvaizdu ant metalinių 7*7 cm plokštelių, kurias vėliau sunersime į vieną apsiaustą.  

Senovės kariūnai turėjo apsaugos drabužius nertus iš geležies grandelių, o jaunajam Vilniui, švenčiančiam 700 metų jubiliejų, dovanosime mūsų visų sukurtą apsiaustą. 

700 vilkų ir toliau saugos Lietuvos sostinės Vilniaus įkūrimo legendą. 

Emalio meistrų paroda „700°C“

Amber Trip rengėjai bei „Auksakalių gildija“ sveikindami Vilnių jubiliejaus proga kviečia pamatyti emalio meistrų parodą „700° C“, kuruojamą emalio meno puoselėtojos, juvelyrės Marytės Dominaitės. Vilniaus auksakalių gildijos istorija ir tęstinumas – svarbi bendrosios miesto kultūros dalis. Didelis dėmesys skiriamas puoselėti senajai emalio meno tradicijai, siekiant atskleisti šio meno subtilybes. Žymūs metalo menininkai: Vita Pukštaitė – Bružė, Dalius Razauskas, Ramunė Jundaitė, Edvinas Busarovas, Mantvydas Lasinskas, Tadas Deksnys, Šarūnė Vaitkutė – Žygienė, Arvydas Gurevičius, Nikoloz Gamkhitashvili, Saulius Vaitiekūnas, Marytė Dominaitė, Virginija Giniotytė, Aušra Mačiulaitienė, a. a. Rūta Jurkūnaitė – Bruožienė kviečia atsigręžti į miesto istoriją perteiktą emalio meno darbuose.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist