Koncertai

VU chorų koncerte – viso sezono programų perliukai

Šeštadienį, 18 val. trys Vilniaus universiteto (VU) chorai „Gaudeamus“, „Virgo“ ir „Pro musica“ klausytojus kviečia į sostinės VU Šv. Jonų bažnyčioje vyksiantį iškilmingą sezono uždarymo koncertą. Kolektyvai pristatys programą, sudarytą iš gražiausių ir naujausių, taip pat šiemet aukščiausius įvertinimus chorų konkurse „Juventus“ padėjusių pelnyti ir didžiausio pasisekimo tarptautiniuose projektuose užsienyje sulaukusių kūrinių.

Ryškiausias įvykis šiame VU chorų koncertiniame sezone buvo tarptautiniame konkurse „Juventus“ laimėti du aukščiausi apdovanojimai – choras „Gaudeamus“ pelnė pirmąją vietą ir buvo apdovanotas specialiuoju prizu už geriausią konkursinę programą, o merginų kolektyvas „Virgo“ iškovojo antrąją vietą ir gavo specialų apdovanojimą už geriausiai atliktą nacionalinį kūrinį.

Per sezoną kolektyvai šalies chorinę kultūrą gan plačiai pristatė užsienyje. Choras „Gaudeamus“ Kovo 11-osios proga koncertavo garsiojoje Paryžiaus Šv. Marijos Magdalietės bažnyčioje. Merginų choras „Virgo“ dalyvavo tarptautiniame konkurse Granadoje (Ispanija) ir savo programą atliko žymioje Manuelio de Fallos koncertų salėje. Neseniai VU dainininkės grįžo iš gastrolių Lenkijoje ir Baltarusijoje, kur taip pat, kaip ir sostinėje Vilniuje, surengė kompozitoriaus S. Moniuszko 200 metų jubiliejui skirtus koncertus. O mišrus choras „Pro musica“ koncertavo Maskvos P. Čaikovskio valstybinės konservatorijos didžiojoje salėje. Kolektyvas netrukus vyks į Italiją dalyvauti Saviljano mieste vyksiančiame tarptautiniame konkurse.

 

„VU chorų sezono uždarymo koncertai tampa gražia tradicija, juose mūsų klausytojai gali išgirsti dar neskambėjusias kompozicijas ir gražiausius gastrolėms parengtus kūrinius, jiems atrenkame viso sezono programų perlus“, – sakė chorų meno vadovė ir vyriausioji dirigentė Rasa Gelgotienė.

Sezono uždarymo programą šiemet sudarys konkursinių pasirodymų kūriniai, ją papildys išskirtiniai, dar niekur chorų viešai neatlikti opusai. Koncerte girdėsime lietuvių kompozitorių Giedriaus Svilainio, Zitos Bružaitės, Donato Zakaro, Vytauto Miškinio, Juozo Naujalio, taip pat mūsų artimiausių kaimynų – lenko Piotro Janczako ir šiuo metu itin populiaraus latvių kompozitoriaus Eriko Ešenvaldo kūrinius.

Kaip visuomet, koncertinėje VU chorų programoje bus ir staigmenų, o kad kūriniai skambėtų dar išskirtiniau, bus pasitelkiama unikali Šv. Jonų bažnyčios akustika ir jos erdvės, skambės antifona. Paskutinėje visų trijų chorų atliekamoje E. Ešenvaldo kompozicijoje „Stars“ visa daugiaskliautė bažnyčios erdvė, be chorinių akordų, prisipildys taurių ir „žvaigždynų“ garsiniais ir erdviniais sąskambiais.

 

Koncerte diriguos Rasa Gelgotienė, Ignas Garla, Indrė Veličkaitė ir Modestas Jankūnas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button