Koncertai

Chorų pavasaris žadins emocijas nemokamuose koncertuose

Magiška ir jausmus virpinanti chorų iš JAV ir Švedijos atliekama muzika šį pavasarį keliauja per Baltijos šalis ir kviečia į unikalius daugiausiai sakralinėse erdvėse organizuojamus nemokamus koncertus.

Vakarų Mičigano balsai – Vilniuje

Kelionių organizatorius „Music travel Baltics“ jau gegužės 21 d. kviečia į Šv. Kotrynos bažnyčią Vilniuje, kur pasirodys kamerinis choras iš Vakarų Mičigano, JAV.

 

„Šio choro programa yra labai plati. Ir nors koncertas vyks bažnyčioje, jo metu skambės ne tik sakralinė ar meditacinė muzika, bet ir, pavyzdžiui, amerikiečių roko ikonos Billy Joel kūrinys „And So it Goes“ aranžuotas choriniam atlikimui“, – intriguoja „Music Travel Baltics“ vadovė Rūta Dambytė.

Kartu su šiuo choru žiūrovai leisis į melodijų ir muzikinių istorijų gelmę skambant jau minėtam Billy Joel kūriniui, taip pat Claude Debussy klasikai, amerikietiškam folklorui, lietuvių kompozitoriaus Vaclovo Augustino kūriniui „Tykus, Tykus“ ir kt.

Už pastarąją kompoziciją lietuvis 2010 m. yra gavęs premiją chorinių kūrinių konkurse, o dabar amerikiečiai dovanos savo „Tykus Tykus“ versiją visiems susirinkusiems Šv. Kotrynos bažnyčioje.

 

Beje, šis kamerinis choras iš Vakarų Mičigano taip pat pasirodys tarptautiniame chorų festivalyje „Lithuania Cantat“ Birštone tris dienas iš eilės (gegužės 18, 19 ir 20 d.).

Daugiau širdį virpinančių balsų iš JAV

Chorinės muzikos nemokamų pavasario koncertų seriją gegužės 25 d. Šv. Kazimiero bažnyčioje pratęs kitas skambių balsų kolektyvas iš prestižinio Vašingtono universiteto Sent Luise.

 

Choras, vadovaujamas jaunos, bet labai Amerikos chorų bendruomenėje vertinamos Nicole Aldrich, Vilniuje atliks šedevrus, apimančius šešis mūsų istorijos amžius ir daugybę kultūrų, šventus ir pasaulietinius kūrinius, liaudies ir meninę muziką.

„Šio kolektyvo tik balso galimybėmis atliekamų kompozicijų preciziškas skambesys yra nuoseklių repeticijų rezultatas, šlifuotas daugybėje koncertų ir tarptautinių konkursų. Rekomenduoju nepraleisti ir pasimėgauti tikrų tikriausia muzikos terapija“, – pasakoja R. Dambytė.

Ir nors choro koncertas Šv. Kazimiero bažnyčioje yra nemokamas ir jame laukiami visi, ne visi gali patys ten nuvykti, todėl kolektyvas surengs specialų pasirodymą skirtą sunkiai sergantiems ligoniams “Clinica musicalis” klasikinės muzikos terapijos metu gegužės 24 d., 14:00, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose.

 

Amerikiečius mėnesio pabaigoje pakeis švedai

Nemokamų kamerinių chorų koncertų ciklą Baltijos šalyse dar šį mėnesį tęs choras iš Švedijos „HAMMARKÖREN“. Jo dėka gegužės 26 d., garsiau prabils Šv. Juozapo koplyčia Vilniuje ir kitą dieną gegužės 27 d., Šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčia, Kaune.

 

 

Choras iš Vakarų Mičigano, JAV

Gegužės 21 d. 18:00, Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius

 

Kamerinis choras iš Vašingtono universiteto, JAV

Gegužės 24 d., 14:00 Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos

Gegužės 25 d. 18:30, Šv. Kazimiero bažnyčia, Vilnius

 

Choras iš Švedijos HAMMARKÖREN

Gegužės 26 d., 20:00 Šv. Juozapo koplyčia (Pilaitė), Vilnius

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button