Koncertai

Lietuvoje koncertuos grupė „Nizkiz“, sukūrusi vieną pagrindinių Baltarusijos protestų dainų

Birželio 10 d. sostinės klube „Kablys“ savo pirmą koncertą Lietuvoje surengs Baltarusijos grupė „Nizkiz“, kurios kūrinys „Правiлы“ (liet. „Taisyklės“) tapo viena pagrindinių 2020 m. protestų Baltarusijoje dainų. 

Vienos populiariausių baltarusiškų roko grupių „Nizkiz“ istorija prasidėjo dar 2008 m. Mogiliovo mieste, bet tikrasis proveržis įvyko 2012 m., kai grupė laimėjo konkursą „Rock Smena“. Iki šiol „Nizkiz“ yra išleidusi 3 albumus, koncertavo pagrindiniuose šalies roko festivaliuose ir aktyviai išsako savo politinę poziciją tiek kūryboje, tiek socialiniuose tinkluose. Grupės kūrinys „Правiлы“ 2020 m. tapo viena pagrindinių masinių protestų, kilusių dėl rugpjūčio 9-osios Prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, dainų. Kaip viename interviu sakė grupės nariai, išleisdami tokią dainą jie rizikavo daug kuo, tačiau to nepadaryti jie negalėjo.

„Užmerkti akis prieš tai, kas vyksta, mažų mažiausiai reiškia nebūti sąžiningam prieš save patį“, – viename iš interviu sakė grupės solistas Aleksandr Iljin. 

 

Ši daina buvo parašyta dar balandžio mėnesį, bet, kaip sako grupės nariai, jau tada buvo aišku, kur link viskas juda. „Jau tada mes supratome, kad ši daina taikliai pataiko į patį nervą, į dar tik besiformuojančią situaciją Baltarusijoje. Su kiekviena nauja žinia apie tai, kas vyksta Baltarusijoje, mums norėjosi kuo greičiau išleisti šią dainą, tačiau mes dar nebuvome radę žmogaus, kuris galėtų padirbėti su garsu. O tada viskas įvyko savaime: prasidėjo pirmieji areštai, daina jau buvo visiškai paruošta ir mes ją išleidome“, – viename iš interviu pasakojo grupės solistas A. Iljin. 

Dainos klipas irgi buvo filmuojamas protestų metu. Jame nusifilmavo ir daug žinomų baltarusių, aktyviai išreiškiančių savo poziciją bei nepritarimą nesąžiningiems rinkimams. 

Pirmasis grupės „Nizkiz“ koncertas Lietuvoje įvyks sostinės kultūros bare „Kablys“ birželio 10 d. Bilietus platina „kakava.lt“.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button