Koncertai

„Canto Fiorito“ kviečia švęsti metų pabaigą su virtuoziška Händelio ir Telemanno muzika

Gruodžio 29 d. 19 val. Valdovų rūmų Renesansinę menę užpildys emocinga vėlyvojo baroko vokalinė ir instrumentinė muzika. Su programa „Virtuozai iš Magdeburgo: Händelis ir Telemannas“ senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito“ (meno vadovas Rodrigo Calveyra) kviečia pakiliai palydėti besibaigiančius metus ir pasitikti naujuosius. Šventinių koncertų ciklo „Kalėdos Valdovų rūmuose“ renginyje klausytojai galės gėrėtis barokinėmis solo kantata ar trio sonata, įspūdingiausiais Händelio ir Telemanno kūriniais, sukurtais kamerinei atlikėjų sudėčiai – balsui, išilginei fleitai, violai da gamba ir klavesinui. Juose atsiskleidžia poezija ir drama, švelnumas ir kančia, trapumas ir stiprybė – įvairiausios žmogaus būsenos ir emocijos.

Magdeburgo kunigaikštystėje gimusį Georgą Friedrichą Händelį išgarsino jo operos, oratorijos, himnai ir koncertai. Jis ir šiandien pelnytai šlovinamas kaip vienas įtakingiausių XVIII a. pirmosios pusės kompozitorių. Skirtingai nei Händelio, jo kraštiečio Georgo Philippo Telemanno kūryba buvo įvairiai vertinama keičiantis epochoms, XIX a. jis buvo iš esmės pamirštas. Tačiau vėlyvojo baroko laikotarpiu jis buvo vienas populiauriausių kompozitorių visoje Europoje, sugebėjo vienu metu vadovauti net penkių svarbiausių Hamburgo bažnyčių muzikiniam gyvenimui, mokėjo gerai groti keliolika instrumentų ir laikomas pačiu produktyviausiu visų laikų kompozitoriumi (vien sakralinių kantatų sukūrė daugiau nei 1000). Jo talentas nenusileidžia Händeliui ir nusipelno būti giliau pažintas.

Händelio „Lukrecija“ neabejotinai yra pati ekspresyviausia jo kantata balsui solo su basso continuo. Ją atliksianti dainininkė Renata Dubinskaitė pasakoja: „Tai kūrinys, kurį svajoju dainuoti nuo tada, kai įsimylėjau baroko muziką. Mane kaskart iš naujo stulbina Händelio genijus, jo drąsa taip radikaliai išreikšti moters istorijos dramatizmą šiame kūrinyje. 20-yje intensyvių minučių kompozitorius sutalpino stipriausių išgyvenimų koncentratą. Dainininkui tai yra milžiniškas iššūkis, tiek vokaline, tik emocine prasme, tačiau labai pasitikiu man padėsiančiais instrumentalistais – jie yra mano „svajonių komanda!” Šalia „Lukrecijos“ skambės visiškai skirtingo charakterio Telemanno sakralinė kantata – angeliškai tyras dialogas tarp balso, išilginės fleitos ir basso continuo. Instrumentiniuose kūriniuose Händelio ir Telemanno kūrybos virtuoziškumą, melodingumą ir spalvingumą atskleis temperametingasis išilginės fleitos atlikėjas ir šios programos sudarytojas Rodrigo Calveyra (Brazilija/Prancūzija), itin jautriu muzikavimu išsiskiriantis violos da gambos atlikėjas Juanas Manuelis Quintana (Argentina/Ispanija) ir klavesino meistras Davide Pozzi (Italija). 

 

Vilniuje reziduojančio tarptautinio ansamblio „Canto Fiorito“ meno vadovas R. Calveyra džiaugiasi šia programa užbaigdamas itin sėkmingus metus: „Mums šis koncertas iš tiesų šventinis. Jis vainikuoja ypatingus metus, per kuriuos „Canto Fiorito“ koncertavo net aštuoniuose tarptautiniuose festivaliuose, pristatydamas keturias skirtingas programas, ir sulaukė puikių vertinimų, surengė II tarptautinį Kretingos senosios muzikos festivalį, kuriame koncertavo pasaulinės senosios muzikos žvaigždės, sukūrė specialią programą Mindaugo Karūnavimo dienai Lietuvos100-mečio proga, gavo oficialų profesionalios scenos meno įstaigos statusą. Dėkojame savo rėmėjams ir tikimės, kad ateityje atsiras daugiau partnerių, padėsiančių mums džiuginti klausytojus muzika, kuri mus visus daro gražesniais ir geresniais žmonėmis. “

Bilietus galima įsigyti Valdovų rūmų kasose ir www.bilietai.lt

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button