Festivaliai

Galvės JAZZ fiesta: jauni ir garsūs

Vienintelis Lietuvoje džiazo koncertų ciklas ant vandens Galvė Jazz fiesta šį penktadienį, rugpjūčio 21-ąją, džiugins jaunų ir žymių atlikėjų improvizacijomis.

Džiazo laive šį penktadienį gros klavišininkas Edgaras Sabilo, kontrabosininkas Arman Isojan ir būgnininkas Darius Rudis. Pirmąkart fiestoje  dainuoja Ugnė  Bakanauskaitė. Tad Galvė Jazz fiesta tęsia tradiciją supažindinti vis su naujais, bet jau žinomais džiazo padangėje vardais.

Ugnė – dainininkė, puikiai žinoma Lietuvos džiazo muzikos scenoje, savo unikaliu tembru, subtilumu bei profesionalumu kerinti klausytojus. Ugnė turi  Lietuvos muzikos ir teatro akademijos džiazinio dainavimo magistro bei pedagogo diplomus. Septynis metus dirbo Artūro Noviko džiazo mokykloje vokalo mokytoja, taip pat dėstė VDU džiazo vokalą. 2019 metais įkūrė „Ugnės dainavimo studiją“ Vilniaus centre. Įvairių tarptautinių meistriškumo mokymų, konkursų bei festivalių dalyvė ir  laureatė. Tarptautiniame džiazo vokalistų konkurse „Jazz Voices 2014“ laimėjo antrą vietą. Jėgas ir talentą atiduoda muzikai: tobulina vokalą ir kuria savo muziką. Aktyviai koncertuoja įvairiuose muzikiniuose projektuose. Keliautoja bei muzikinių suvenyrų idėjininkė – iš užsienio šalių klausytojams parveža po muzikinį suvenyrą – dainą, sudainuotą tos šalies kalba, kurioje lankėsi.

 

Profesionalus džiazo pianistas, muzikuojantis jau 18 metų, Edgar Sabilo pradėjo  muzikos pažinimą  Balio Dvariono muzikos mokykloje. Ją baigęs, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof.Artūras Anusauskas), taip pat – Maskvos Gnesinų muzikos akademijoje (prof. Igor Bril). Patirties semiasi įvairiose tarptautinėse stažuotėse, tarp jų  ir Olandijoje, Groningeno muzikos akademijoje (Jasper Soffers, Marc van Roon, David Berkman). Edgar taip pat yra tarptautinių konkursų laureatas – „Muzika be sienų“  Druskininkai 2005, „Мир Джаза“ Rostove  prie Dono 2014, 2018. 2016 metais muzikantas yra subūręs savo tarptautinį kvartetą „Edgar Sabilo International Quartet“, su kuriuo koncertavo Lietuvoje ir Olandijoje. Taip pat pianistas bendradarbiauja su žinomais Lietuvos džiazo muzikantais, nuolat dalyvauja tarptautiniuose projektuose šalyje ir užsienyje.

Arman Isojan kontrabosininko kelias prasidėjo Klaipėdoje, kada dar smuiką S. Šimkaus konservatorijoje studijuojantis jaunuolis buvo pakviestas į Jurgio Barakausko diksilendo kolektyvą. Pakeitus specialybės instrumentą, klasikinio kontraboso pamokų mokėsi pas R. Grigaitį ir kiek vėliau jau grojo Klaipėdos muzikiniame teatre. Netrukus Arman buvo pakviestas groti Klaipėdos džiazo ansamblyje „I 4 combo“, su kuriuo teko gan nemažai koncertuoti bei atidaryti džiazo sesijos vakarus. Su tarptautiniu projektu dalyvavo Slovakijoje vykusiame džiazo festivalyje „Jazznica summer jazz festival 2011“. Su klaipėdiečių kolektyvu dalyvavo Klaipėdos  Pilies džiazo festivalyje 2011. Nuolatos groja įvairiuose projektuose su žymiais Lietuvos džiazo muzikantais.

Darius Rudis pradėjo groti mušamaisiais instrumentais būdamas 15 metų. Įstojo į Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatoriją ir džiazo skyriuje baigė mušamųjų instrumentų specialybę. Vėliau Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė  pedagogikos magistro studijas. Metus mokėsi Groningeno konservatorijoje Olandijoje pas Ralph Peterson (JAV) bei Steve Altenberg (JAV). Nuo 2007-ųjų  dėsto mušamuosius instrumentus bei ansamblį Vilniaus kolegijoje ir LMTA. Darius aktyviai dalyvauja koncertineje veikloje, klubuose bei festivaliuose, su žymiais Lietuvos bei užsienio muzikantais.

 

Koncerte skambės populiarūs džiazo standartai, aranžuotos kompozicijos ir autoriniai kūriniai.

Galvės JAZZ fiesta – vienas iš originaliausių Trakus – 2020 metų kultūros sostinę – reprezentuojančių kultūros ir meno renginių, kviečiantis į koncertus plaukiančiame laive dar nuo 2008 metų. Fiestą remia Lietuvos kultūros taryba ir Trakų rajono savivaldybė.

Džiazo laivas išplaukia iš Karališkojo sodo prieplaukos (Karaimų g. 57, Trakai) 18.30 val.

 

Galvės JAZZ fiestos informacija

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button