Festivaliai

Festivalio „Midsummer Vilnius“ užkulisiai: „EMPTI ORCHESTRA“ ir Gabrielės Vilkickytės repeticijų akimirkos

Vos po kelių dienų prasidėsiantis festivalis „Midsummer Vilnius“ smalsiausiems ir nekantriausiems savo žiūrovams atveria duris į repeticijų salę, kurioje jau kelios savaitės vyksta intensyvūs pasiruošimo darbai ir kūriniai skamba taip, kaip juos išgirs į Valdovų rūmų Didįjį kiemą susirinkę festivalio lankytojai. 

Šių metų „Midsummer Vilnius“ atidarysiančio festivalio komandos prodiusuoto „EMPTI ORCHESTRA“ nariai Giedrė Kilčiauskienė ir Paulius Kilbauskas repetuoja su kartu scenoje pasirodysiančiu muzikantų būriu – nedideliu orkestru.

Paklausta, kaip sekasi ruoštis žiūrovų taip laukiamam pasirodymui ir kokie jausmai kyla repeticijų metu, G. Kilčiauskienė sakė, kad jos muzikinis stuburas sutvirtėjo kadaise pradėjus dainuoti grupėje „Empti“, o dabar, po ilgos pertraukos, emociškai grįžusi į 2000-uosius, klausydama Pauliaus kūrybinių idėjų ir dirbdama kartu, suprato, kad jiedu dar labiau užaugo. „Po pirmos repeticijos su orkestru skambinau mamai ir sakiau: „Supranti, aš dainuoju užsimerkusi ir suvokiu – juk būtent dabar aš pildau savo svajonę“, – pasakoja atlikėja. „Ir kaip visada, pagrindinė mano gyvenimo taisyklė yra ta, kad vienas lauke ne karys. Todėl esu labai dėkinga kiekvienam muzikantui, aranžuotojams, garso režisieriui, esantiems šiame kūrybiniame procese. Dalis dainų tekstų sukurti tada, kai man buvo devyniolika, atrodytų naivūs, bet žinote – nė velnio: kai pabandai pakeisti pasaulį, jis išties keičiasi. Kokie kūriniai skambės festivalyje „Midsummer Vilnius“? Visi hitai“, – atskleidžia G. Kilčiauskienė.

 

Daug naujų potyrių repeticijos sukėlė ir liepos 14 dieną iki šiol didžiausią savo koncertą Vilniuje surengsiančiai Gabrielei Vilkickytei. Nors įprastai atlikėja scenoje pasirodo viena, Valdovų rūmų Didžiajame kieme, pristatydama savo debiutinį albumą „Vilko Švelnumas“, G.Vilkickytė erdvę pripildys įspūdingu pasirodymu, kuriame jai pritars „Liepaičių“ choro dainininkės ir skambės violončelės garsai.

Pasak G. Vilkickytės, ruošdamasi „Midsummer Vilnius“ ji pirmą kartą gyvenime repetavo su grupe ir pajuto, kaip dar prasiplėtė jos atsakomybė apie atlikimo bei jausmo kūrimo kokybę. „Pastebėjau, kad turiu greitai sutvarkyti jaudulį, užglostyti mintis apie savo ribotumą (nes protas dar nepažįsta, kaip scenoje veikti esant ne vienai prie pianino) ir, radus bendrą kalbą su muzikantais, nebijoti naujų skambesių“, – sakė ji.

Bilietus į visus liepos 12-23 d. vyksiančio „Midsummer Vilnius“ festivalio renginius platina www.bilietai.lt. Norintiems apsilankyti festivalio renginiuose galimybių pasas nereikalingas.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button