Naujienos

Rusnėje statys naują apžvalgos bokštą: nuo jo matysis ir Kaliningradas

Rusnėje projektuojamas 30 metrų aukščio apžvalgos bokštas. Iš jo bus galima matyti visą Nemuno deltą ir beveik visą deltos upių tinklą, Kuršių neriją ir Neringą, bei Kaliningrado sritį.

Apžvalgos bokštą stato Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba. Planuojama pastatyti ne tik įspūdingus vaizdus atskleidžiantį apžvalgos bokštą, bet ir įrengti 900 metrų apžvalgos taką, pritaikytą žmonėms su judėjimo negalia. Į bokštą bus galima patekti tiek sausumos keliu, tiek vandeniu, o tam bus pastatyta pontoninė prieplauka, sutvarkyta krantinė.

Tikimasi, kad bokštas Rusnės saloje bus pastatytas 2020 metų rudenį. Vienas didžiausių Rusnės trukdžių – potvynis, kuris gali pristabdyti darbų tempus. Tad iškylančios problemos bokšto statybos pabaigą gali nukelti ir į 2021 metus.

 

Apžvalgos projektą parengė „Studija 501“, projekto autoriai: Martynas Norvila, Laura Gaižutytė, Mindaugas Karanevskis, Kristijonas Nenartavičius, Austėja Balčiūnaitė.

Architektūrinė koncepcija kyla iš urbanistinės / sklypo plano koncepcijos. Formuojamas trikampio formos planas, kurio pagrindu yra projektuojamas tūris.

Trikampio formos tūris yra ergonimiško dizaino, pritaikytas atlaikyti teritorijoje vyraujančius vėjus ir jų keliamas apkrovas. Smailus tūrio kampas nukreiptas į Kuršių marias. Apžvalgos bokštas projektuojamas properšoje tarp medžių, iš kurios atsiveria pagrindiniai žiūrėjimo taškai – žiotys, marios, kitoje pusėje esantis krantas.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
26 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Ruonis

Šnipinės litofcai. Negražu.

Skvernas

Kelią susitvarkykit geriau. Estakadą atidarė, pasifotkino, ir toliau visą vasarą žvyrkeliu darda ratais kvadratais….

...

*Karaliaučius

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button