Aplink Ignaliną stovi net 5 apžvalgos bokštai, o prijungus dar vieną, netoli Molėtų esantį Mindūnų apžvalgos bokštą, gaunasi visai neblogas maršrutas. Kodėl neskirti vienos dienos kelionei link Ignalinos ir nepasidairyti po ežerų kraštą iš aukštai? 6 apžvalgos bokštus galima apjungti į maršrutą, kurio ilgis siekia apie 115 kilometrų, o jį įveikti automobiliu užtruks apie 2 valandas. Dar po pusvalandį skyrus įlipimui bei pasidairymui po Aukštaitijos tolius ir valandą pasistiprinimui, visa tokia kelionė truktų apie 6 valandas. Kelionė iki maršruto pradžios neįskaičiuota, todėl toks pakeliavimas truks kaip darbo diena su viršvalandžiais.

Sendvario apžvalgos bokštas

Prie Mindūnų stovintis Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštas ilgą laiką buvo aukščiausias Lietuvoje. Nors ir aplenktas Birštono apžvalgos bokšto jis vis dar džiugina aukščiu ir vaizdais, todėl jį pasilieku maršruto pabaigai. Pradėsiu nuo Švenčionių krašto, kur visai netoli miesto stovi Sendvario (Švenčionių) apžvalgos bokštas. Tipinių konstrukcijų 26 metrų aukščio apžvalgos bokštą rasti nesunku – už Švenčionių pasukus link Mielagėnų stovi link bokšto kreipiantis kelio ženklas. Naujai asfaltuotas kelias atveda iki pat Sendvario apžvalgos bokšto, kuris dažnai vadinamas Švenčionių vardu. Iš apžvalgos aikštelės galima stebėti miškais banguojančią Švenčionių aukštumą, o pamiškėse galima pamatyti vieną kitą likusią sodybą. Netoliese yra ir ežerų, tačiau juos išduoda tik vandenyje atsispindėję ir pro medžius prasprūdę saulės blyksniai.

Didžiasalio apžvalgos bokštas

Sekantis sustojimas yra netoli Didžiasalio, etnokultūriniu draustiniu paskelbto kaimo, esančio pakeliui link Ignalinos. Didžiasalio (Sirvėtos) apžvalgos bokštas yra tarsi pasislėpęs mažylis, tačiau klaidinga galvoji, jog jis nevertas dėmesio. Lygiai ties Ignalinos rajono ženklu kairėn veda asfaltuotas keliukas, kuriuo galima privažiuoti iki pat bokšto. Jis stovi plyname lauke, tačiau tinkamai parinkta vieta leidžia matyti ne tik visą Didžiasalio kaimą, bet ir toli besidriekiantį horizontą. Arkos formos Didžiasalio (Sirvėtos) apžvalgos bokštas yra 12,5 metro aukščio.

Lygumų apžvalgos bokštas

Sekantis sustojimas apžvalgos bokštų maršrute yra vos už kelių kilometrų. Aukštaitijos nacionaliniame parke ant Lygumų kalno stovi dar vienas tipinės konstrukcijos apžvalgos bokštas, kurio aukštis siekia 15 metrų. Link jo taip pat veda nauja asfalto danga padengtas kelias ir tik paskutinius kelis šimtus metrų tenka važiuoti žvyruotu keliu. Šalia buvusio dvaro pastatytas Lygumų apžvalgos bokštas apsuptas trijų ežerų, o vienas jų – Kretuonas, matosi kaip ant delno.

Vilkakalnio (Iganalinos) apžvalgos bokštas

Ignaliną pasiekti geriausia grįžtant tuo pačiu keliu iki pagrindinio kelio, kadangi tiesiai vedantys keliukai yra labai siauri. Pačiame mieste ant Vilkakalnio kalno stovi Ignalinos apžvalgos bokštas, kuris yra tarsi Lygumų bokšto brolis dvynys, tik kiek aukštesnis. Link jo nuo Bokšto gatvės veda neasfaltuotas keliukas, kurio gale pastatytas bokštas. Slėnyje prie telkšančio ežero įsikūręs žiemos sporto centras, o ant kalvos anksčiau stovėjo slidininkams pastatytas tramplinas. 25 metrų aukščio Vilkakalnio (Ignalinos) apžvalgos bokštas yra tipinės konstrukcijos, o nuo jo viršaus gerai matosi dauboje tyvuliuojantis Žaliasis ežeras ir toli iki horizonto banguojantys miškai.

Šiliniškių (Ginučių) apžvalgos bokštas

Taip jau yra, kad čia stovintys bokštai turi ne po vieną vardą. Ne išimtis ir Šiliniškių apžvalgos bokštas, kuris dar vadinamas netoliese esančių Ginučių kaimo vardu. 30 metrų aukštyje apžvalgos aikštelė įrengta ant telekomunikacijų bendrovei priklausančio bokšto, nuo kurio atsiveria gražus Aukštaitijos nacionalinio parko kraštovaizdis. Užlipus būtent į šį bokštą galima geriausiai įsitikinti, kodėl šis kraštas vadinamas ežerų kraštu. Be kita ko Šiliniškių (Ignalinos) apžvalgos bokštas buvo pirmasis Lietuvoje, o jį lipant galima patirti ir aukščio baimę.

Mindūnų (Labanoro) apžvalgos bokštas

Labanoro regioninio parko pakraštyje pastatytas Mindūnų apžvalgos bokštas ilgą laiką buvo aukščiausias Lietuvoje. Į viršų kylantys sraigto formos laiptai leidžia užkilti į 36 metrų aukštį, iš kur atsiveria puikus vaizdas į Baltųjų Lakajų ežerą. Link šio apžvalgos bokšto taip pat veda naujo asfalto danga padengtas kelias, o kryptį rodo įrengtos rodyklės. Mindūnų (Labanoro) apžvalgos bokštas traukia ne tik vaizdais iš aukštai, kadangi prie jo gėrimus ir skanėstus pardavinėja prekybininkai, o link ežero nutiestas takas su laipteliais. Pakrantėje įrengtas pantoninis lieptas, o prie bokšto yra net pirtelė – gal todėl ir lankytojų čia kur kas daugiau nei prie bet kurio kito bokšto.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

19 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist