Miestas

Vilniaus valdžia nuėmė K. Škirpos alėją žymintį lipduką, žada kreiptis į policiją

Vilniaus savivaldybė nukabino Trispalvės alėjoje prie Gedimino pilies sausio 1-ąją užklijuotą lipduką su Kazio Škirpos alėjos pavadinimu bei žada kreiptis į policiją dėl vandalizmo.

Kai BNS sakė savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis, lipdukas su ankstesniu neseniai pervadintos alėjos pavadinimu nuimtas ketvirtadienį.

„Lipdukas jau nuplėštas, mes kreipsimės į policiją, nes tai – eilinis vandalizmo aktas. Bent jau administracijos požiūriu, tai yra savavaldžiavimas, o jį apibrėžia keli Baudžiamojo kodekso straipsniai. Tai yra Vilniaus miesto tarybos sprendimo nepaisymas, nes taryba apsprendžia gatvių pavadinimus, o ne kas nori“, – BNS sakė administracijos vadovas.

 

Diplomato bei karininko K. Škirpos vardo alėją sostinės savivaldybė liepos pabaigoje pervadino į Trispalvės alėją. Tokį sprendimą Vilniaus valdžia grindė viešai deklaruotomis K. Škirpos antisemitinėmis pažiūromis.

K. Škirpos atminimo įamžinimo gynėjai akcentuoja jo vaidmenį valstybingumui – jis 1919 metais sausio 1-ąją kartu su kitais Lietuvos savanoriais Gedimino pilies bokšte iškėlė Lietuvos trispalvę, ėjo svarbias diplomatines pareigas tarpukariu ir priešinosi sovietų okupacijai.

Minint Lietuvos vėliavos dieną, trečiadienį Vilniaus centre kai kurie aktyvistai laikė plakatus su K. Škirpą remiančiais plakatais – juose greta K. Škirpos nuotraukos buvo užrašas „Tauta savo didvyrius žino!“.

 

Autorius Ignas Jačauskas

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
18 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
...
...
2 metus

Ahem, o kaip ten su visokiom ulica Warszawka ir t.t.? Juk tai irgi nelegalu, bet savivaldybei kažkodėl galima.

Linas
Linas
2 metus

Jo jo, galite spresti kiek norite, o bus taip kaip zmones nuspres. Atsimenu buvo pas mus ir marsalo N. Krylovo, ir generolo Obuchovo gatves ir generolo Černiachovskio aikštė ir pan. Kur jos dabar? Žmonės, kaip ir dabar, lygiai taip pat kovojo (gaila, tada lipduku nebuvo) – ant Minties g. namo (tuo metu Krylovo) su smala užrašė BUVO IR BUS MINTIES. Taip ir atsitiko. BUVO IR BUS K. ŠKIRPOS.

romas
romas
2 metus
Atsakinėti į  Linas

Kvailas žmogus yra didžiausia šios visuomenės problema. Žmogus kuris nuolatos kovoja prieš viską. Nes yra kitų išlaikytinis. Vietoj to, kad kurtu kažką gero tik šūdais užsiima. Ar tos bobos su Škirpa gulėjo? iš kur žino kas tai per žmogus? ar vėl koks alkoholikas supaišys pažymą?

rokas
rokas
2 metus

Nėra nieko blogiau už buką patriotą. Ypač nacionalistinį. Mano senelis partizanas, bet mūsų šeimoje visuomet buvo sveikas protas aukštinamas. O ne idiotės mokytojos su raudonais dažais. Kartais nuoširdžiai gėda būti Lietuviu. O jei kiekvienas gali gatvių pavadinimus klijuoti, tai gal laikas Gedimino prospekte užklijuoti Lenino? nes man asmeniškai taip gal irgi mieliau. Gėda. Senos padlos neturi ką veikti, tik neapykantą skatinti.

Marius
Marius
2 metus
Atsakinėti į  rokas

Tie buki patriotai veliavas kele ir 1919, ir 1989. O sveiko proto aukstintojai eiliniams okupantams batu padus laize, laizo ir laizys.

romas
romas
2 metus
Atsakinėti į  Marius

Eik Landbergiui batus palaizyti

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button