Miestas

Vilniaus kiemų ir šaligatvių neprižiūrintiems rangovams skirta ketvirtis milijono eurų baudų

Nutirpus sniegui Vilniaus savivaldybės teritorijų tvarkymo specialistai ir seniūnijų darbuotojai ir toliau tikrina, ar tinkamai prižiūrimos miesto aikštės bei kiemai. Nuo metų pradžios iki dabar sulaukta šimtų gyventojų pranešimų apie netinkamai prižiūrimas teritorijas – vien už sausį miestą tvarkančioms įmonėms jau skirta daugiau nei už 224,5 tūkst. eurų dydžio baudų, skelbia savivaldybė.

Prie trijų sostinėje dirbusių įmonių nuo šio sausio prisijungė dar trys. Šiuo metu Vilnių tvarko bendrovės „Stebulė“, „VSA Vilnius“, „Mano aplinka“, „Ecoservice“, „Ekonovus“ ir „Šilėja“.

Sausį Vilniaus takus ir kiemus nuklojus sniegui ir dėl svyruojančios temperatūros susidarius plikledžiui, sostinė buvo tvarkoma nekokybiškai – kai kur pėsčiųjų takai buvo nebarstyti arba tinkamai nenuvalyti.

 

„Ši žiema buvo sudėtinga miesto tvarkymo atžvilgiu, nes temperatūra dažnai keitėsi iš teigiamos į neigiamą ir atvirkščiai. Tokios oro sąlygos – ypač pavojingos, nes formuojasi plikledis. Miestą tvarkančioms įmonėms teko iššūkis reaguoti akimirksniu ir iš anksto numatyti galimus pavojus. Deja, susitvarkė ne visos įmonės, tai rodo ir skirtų baudų suma. Su įmonėmis bendraujame nuolat, primename, koks yra sostinės standartas. Jei situacija nesikeis, priimsime atitinkamus sprendimus dėl tolesnio bendradarbiavimo“, – sako Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus vedėjas Gintautas Runovičius.

Dviračių takų, šaligatvių ir kitų kietųjų dangų, kurias prižiūri Vilniaus miesto savivaldybė žiemą, plotas yra per 4 mln. kvadratinių metrų. Šį plotą įmonės turi nuvalyti nedelsiant, taip pat operatyviai turi būti nuvalyti ir privažiavimai prie atliekų konteinerių kiemuose.

Savivaldybės pranešime primenama, kad mieste pastebėjus ilgesnį laiką nevalytus šaligatvius, kiemus ar skverus, apie tai pirmiausia reikia pranešti seniūnijai.

 

Valentina Gudienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
18 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
XooX

Apie kokį čia pastebėjimą rašo? Jie gal jau per dulkes ir purvą nebemato? Absoliučiai visos gatvės vien žvyras. Ką čia dar pranešti reikia?

vilnietis

Ši situacija dar kartą parodo dabartinio miesto mero nesugebėjimą valdyti miestą. Kažkas garsiai rėkė kaip šiais metais bus puikiai prižiūrimos gatvės ir miestas. Deja tikrovė yra kitokia.

VISISKAS BARDAKAS

VILNIAUS GATVESE KRUVOS NESLUOTO ZVYRO .IDOMU KO LAUKIAMA IR NESLUOJAMA AR TOL KOL PASILS IR GATVES VIRS ZVYRKELIAIS…TIPO AI….GYVENTOJAI SUKVEPUOS IR NEREIKS SLUOTI. DABAR KAS LIECIA KIEMUS..VAIZDAS DAR BLOGESNIS NEI GATVIU…PVZ NAMU KIEMAI VIENUOLIO GATVEJE NESLUOTI PUSANTRU METU MINIMUM….JAU IR ASFALTO NEBESIMATO PER ZEMES IR ZVYRA …SIANDIEN VAZINEJAU PO VILNIU IR…..TIK VIENOJE VIETOJE GATVE BUVO ŠIUPELIUOJAMA….RANKYTEMIS SU ŠIUPELIAIS !!!! VAU !!!! IKI KOKIO 21 AMZIAUS MODERNUMO DASIGYVENO SOSTINE KAD GATVES SLUOJAMOS RANKINIU BUDU KAIP IR PRIES SIMTMECIUS…..APIE KOKI MODERNUMA BEGALIME KALBET ????? APIE GATVIU DANGOS LYGI GAL NEVERTA NET KALBET…..KARAS UKRAINOJE O GATVES SUBOMBARDUOTOS VILNIUJE…….ZIAURU

Jan

Dulkinkit gatves neimanoma kvepot

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button