Vilniaus gatvės

Naujųjų KET pakeitimų pažeidėjai kol kas nėra baudžiami

Nuo sausio 1 dienos įsigaliojo naujasis KET pažeidimas – draudžiama stovėti gatvės ir įvažiavimo į teritoriją sankirtoje ir arčiau kaip 5 m atstumu nuo jos. Taip siekiama užtikrinti eismo saugumo ir sudaryti galimybę į kiemus patogiau patekti ne tik gyventojams, bet ir specialioms tarnyboms. Tačiau kol kas naujos taisyklės pažeidėjus policija nebaudžia.

„Nuo sausio įsigaliojant draudimams statyti automobilius prie išvažiavimų iš kiemų, policija neskubės bausti vairuotojų. Policija numato pereinamąjį laikotarpį, kol vairuotojai pripras prie šių ir kitų įvedamų naujovių, be to tose vietose turėtų atsirasti ir specialus ženklinimas”, portalui MadeinVilnius.lt sako Julija Samorokovskaja, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja.

Nuo Naujųjų metų įsigaliojo ir kita svarbi taisyklė – automobilius, trukdančius sklandžiam eismui, galės nuvilkti ne tik policijos pareigūnai. Tai galės padaryti ir ugniagesiai, ir savivaldybių viešosios tvarkos pareigūnai, kai kurie aplinkosaugininkai bei Lietuvos transporto saugos administracijos atstovai. Ši taisyklė galioja ir toms transporto priemonėms, kurios yra paliktos tam neskirtoje vietoje.

 

Įsigaliojęs pakeitimas patenka į Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 straipsnio 2 dalį, kur numatyta atsakomybė už: „sustojimas ir stovėjimas vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama sustoti ir stovėti, sustojimas ir stovėjimas nesilaikant kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų, važiavimo tvarkos gyvenamosiose zonose ir kiemuose pažeidimas“. Būtent todėl negalima tiksliai nustatyti, kiek pažeidėjų fiksuota nuo sausio pradžios.

„Praktiškai nėra galimybės išskirti minėto pažeidimo skaičiaus. Už Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 straipsnio 2 dalyje numatytus administracinius nusižengimus nuo 2022-01-01 iki 2022-01-13 Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai nubaudė virš 500 Kelių eismo taisyklių pažeidėjų”, – komentuoja policijos atstovė.

Tačiau neverta anksti džiaugtis ir naudotis pereinamuoju laikotarpiu – vos tik jam pasibaigus pažeidėjai bus baudžiami pagal numatytą tvarką. Todėl prie naujų taisyklių reikėtų priprasti jau dabar.

 

Visa naujų KET pakeitimų sąrašą galite rasti čia.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
13 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
JONAS

Puse automobiliu nevaziojanciu, 17val po darbo pastatyti automobili tesiok neimanoma ,mokamos eiksteles uzimtos ,ka daugiau belieka daryt statyt kur dar nors kazkoks tarpas yra…

Žinovas...

Čia tavo problema

Paskutinį kartą redaguota 5 mėnesius (Žinovas...)
Remis

Taigi parašyta, kad pereinamasis laikotarpis. Vėliau – baus. Kodėl visi nepatenkinti?

nejuokinkit

nes meluoja ir nebaus kaip ir nebaudžia už daugelį kitų pažeidimų pagal taisykles kurios galioja trisdešimt metų, nebent ir joms pereinamasis laikotarpis dar nesibaigęs ;] o šiaip tai čia kalba eina apie kultūrą, kurios nėra, o ne patenkinti kažkas ar nepatenkinti. Ir tas matosi ne tik parkuojant automobilius bet ir kitose gyvenimo srityse. Nesužiūrėk tik kur nors ko nors ir iškart lietuvis visą viešą gėrį sau pasiims, jei tik iš to asmeninės naudos gaus. Dėl to nieko gražaus ir negalime turėti arba iškart reikia aptverti tvora, kad kitas neišvogtų ir nenuniokotų.

Vytas

Kartais atrodo, kad policijai ir viešai tvarkai nusispjauti į pranešimus apie parkavimo pažeidimus.

Cha cha cha

Jie niekada ir nebus baudžiami, nes Lietuvoj visi įstatymai ir taisyklės yra fiktyvus reiškinys, todėl visi kiemai Vilniaus miegamuosiuose rajonuose yra pavirtę CO2 suliniais, užversti autochlamu ir taip bus su metais vis blogiau, kol miestas su visa infrastruktūra bus toliau planuojamas chaotiskai

Žinovas...

Aš kieme pastatęs chlama 25 metų senumo už 400 eurų virš pusantrų metų nu ir ką .! Ir toliau laikysiu .

nejuokinkit

O kažkas tikėjosi kad policija dirbs savo darbą? Juokingiausia yra tai kad pažeidėjai yra ne “kol kas” nebaudžiami, o niekad ir nebus baudžiami kaip ir nėra baudžiami dėl galybės kitų taisyklių pažeidimų kurios galioja nuo seno. Jie galvoja kad gerą žmonėms daro šitaip, nes “nėr kur parkuoci”, bet iš tiesų jie atsakingi už tai kad visuomenė degraduoja ir eina velniop per šitą taisyklių ignoravimo “toleranciją”. Padorūs žmonės Lietuvoje jau sugeba užsidirbti bet turi ir toliau emigruoti, tik jau ne dėl pinigų trūkumo o dėl to kad kur pažiūrėsi visur netvarka, purvynai, automobiliai krepšinio aikštelėse, vaikų žaidimo aikštelės, ant pievelių, ant… Skaityti daugiau

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button