Lietuvai minint Valstybės atkūrimo dieną Vilniuje „prabilo“ Jonas Basanavičius. Aušros vartų gatvėje stovintis skulptoriaus Gedimino Piekuro paminklas tautos patriarchui tapo 24–ąja MO muziejaus projekto „Vilniaus kalbančios skulptūros“ dalimi.

Nepriklausomybės akto signataras, viena svarbiausių Lietuvos istorijos figūrų dr. Jonas Basanavičius į vilniečius ir miesto svečius  kreipsis poeto, dramaturgo Mindaugo Nastaravičiaus tekstu, o savo balsus lietuvių bei anglų kalbomis skulptūrai „paskolino“ aktorius Dainius Svobonas ir žurnalistas Rytis Zemkauskas.

Skulptūros atidarymo renginyje dalyvavęs Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pabrėžė, jog tik nuo mūsų pačių priklauso, ar Vasario 16–oji bus švenčiama po šimto ir daugiau metų, ar bus susirenkama pasiklausyti, ką Jonas Basanavičius kalba miestiečiams.

„Kiekvienąkart, kai praeidamas pro Jono Basanavičiaus skulptūrą matau verdantį gyvenimą ten, kur prieš kelerius metus buvo automobilių stovėjimo aikštelė, galvoju, kad mūsų patriarchas gerai jaustųsi šių dienų Vilniuje – ir prisėdęs lauko kavinėje, ir šnekučiuodamasis su žmonėmis, kurie, beje, prie jo paminklo ateina ne tik Vasario 16–ąją. Ir netgi linkiu visiems, kurie ateis pasiklausyti Jono Basanavičiaus priesakų Lietuvai, pagalvoti ir apie tai, ką patys norėtume papasakoti jam ir kitiems Vasario 16-osios signatarams – juk tikrai turime ką“, – sakė R. Šimašius.

Nuo šiandien Jonas Basanavičius jį pakalbinti sustojusiems žmonėms primins, kaip svarbu pakelti galvas aukštyn: pažvelgti į Vilniaus bokštus ir pavasarėjantį dangų, didžiuotis tuo, kas esame, ir drąsiai žvelgti į ateitį. Tautos patriarcho paminklas – jau 24–oji MO muziejaus projekte „Vilniaus kalbančios skulptūros“, kviečiančiame tyrinėti miestą ir susipažinti su Vilniaus istorijai svarbiomis asmenybės, personažais, kitais miesto simboliais. Interaktyvus projektas nuo 2015–ųjų siūlo aktyvaus ir turiningo laisvalaikio alternatyvą miestiečiams bei Vilniaus svečiams. Susidomėję praeiviai nuskenavę QR kodą gali sulaukti skambučio į savo išmaniuosius telefonus ir taip susipažinti su skulptūrose įamžintomis svarbiomis lietuvių istorinėmis asmenybėmis, kitų tautų atstovais ar fikciniais miesto personažais–simboliais.     

„Vilniaus kalbančių skulptūrų“ projektą inicijavo MO muziejus, projekto globėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist