Miestas

Vilnius švenčia jubiliejinį 170-ąjį dr. Jono Basanavičiaus gimtadienį

Šiandien Vilnius smagiai mini jubiliejines 170-ąsias tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus gimimo metines. Senamiestyje, prie paminklo Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarui, tradiciškai nuskambėjo iš  Lietuvos Nacionalinės filharmonijos balkono Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro trimitininko Lauryno Lapės atliekama „Lietuva brangi”, su dainomis ir šokiais švęsti gimtadienio atvyko Jono Basanavičiaus vardo progimnazijos ir gimnazijos moksleiviai, kurie turėjo progą pasitikrinti žinias apie Joną Basanavičių viktorinoje. 

Sukakties proga į Varnos miestą Bulgarijoje ir į J. Basanavičiaus gimtųjų Ožkabalių muziejų Vilniaus miesto savivaldybės mero ir tarybos iniciatyva iškeliavo dovanos – J. Basanavičiaus paminklo Vilniuje kopijos.

Renginyje buvo apdovanoti Vilniaus Jono Basanavičiaus  progimnazijos organizuotos konferencijos „Dr. Jono Basanavičiaus pėdsakais XXI amžiuje“ konkurso kūrybinių darbų laureatai. Proginę viktoriną moksleiviams vedė viena iš Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos laureačių, visuomenės veikėja Zita Kelmickaitė.

 

„J. Basanavičiaus asmenybė priklauso visiems lietuviams, tegul kiekvienas joje atranda savus atspirties taškus. Norėčiau kiekvienam iš Jūsų, mielieji mokiniai, palinkėti semtis pavydžių iš ypatingų žmonių, kurie savo darbais, žodžiais yra didžiausias Lietuvos turtas“, – sveikino susirinkusius Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Kūrybinga ir iškili asmenybė kūrė ne tik Lietuvai. Bulgarijoje daktaras J. Basanavičius laikomas prevencinės ir reabilitacinės medicinos pradininku. Savo darbais jis praturtino ir šios šalies kultūrinę, mokslinę raidą,  prisidėjo prie Bulgarijos modernėjimo ir kultūros puoselėjimo. J. Basanavičiaus darbų ir veiklų mastas Lietuvoje ir Bulgarijoje sunkiai išmatuojamas. Noras būti naudingu ir nuolat siekti žinių, naujovių – tai apie J. Basanavičių.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
6 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button