2024 m. kovo 18 d. vyks valstybinio lygio civilinės saugos kompleksines pratybos tema ,,Civilinės saugos sistemos subjektų veiksmai įvykus branduolinei avarijai Baltarusijos Respublikos teritorijoje esančioje atominėje elektrinėje“. Pratybų metu 10:00 val. bus atliekamas Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas.

Perspėjimo sistemos patikrinimo metu garsinis signalas „Dėmesio visiems“ truks tris minutes. Tuo pačiu metu į mobiliuosius telefonus bus siunčiami perspėjimo pranešimai.

Išgirdę sirenų garsą, įsijunkite Lietuvos nacionalinį radiją ar televiziją. Išklausykite visą informaciją apie gresiančius pavojus ir patarimus, ką daryti, kad galėtumėte apsaugoti save, kitus ir turtą.

Jeigu atsidurtumėte tokioje vietoje, kur sirenos nebūtų girdimos, rekomenduotina iš anksto mobiliajame telefone aktyvuoti korinio transliavimo funkciją, kad gautumėte trumpuosius perspėjimo pranešimus. Šiais pranešimais gyventojai perspėjami, kai būtina skubiai perduoti svarbią informaciją apie jų sveikatai, gyvybei, turtui ar aplinkai gresiantį  pavojų. Pasitikrinkite, ar ši funkcija jūsų telefone veikia. Ši paslauga yra nemokama.

Kaip pasirengti nelaimėms? Įvykus nelaimei kiekvienas turi mokėti pasirūpinti savimi ir artimaisiais bent 72 valandas, kol atvyks pagalba. Iš anksto pasiruoškite maisto ir geriamojo vandens atsargų. Namuose taip pat turėkite būtiniausių vaistų, nepamirškite žvakių, degtukų, žibintuvėlio, radijo, baterijų.

Nelaimių atvejais apie apsaugos priemones  gyventojams bus pranešta per radiją, televiziją, trumpaisiais pranešimais arba tiesiogiai. Būtumėte dar saugesni, jeigu iš anksto pasidomėtumėte galimais pavojais ir apsaugos priemonėmis.

Daugiau informacijos apie gaisrinę ir civilinę saugą, kaip pasiruošti ekstremaliosioms situacijoms, kaip aktyvinti perspėjimo funkciją telefonuose, kad gautumėte perspėjimo pranešimus, rasite Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento interneto svetainėje adresu pagd.lrv.lt ir lt72.lt.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

11 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist