2024 m. kovo 18 d. vyko valstybinio lygio civilinės saugos kompleksinės pratybos tema ,,Civilinės saugos sistemos subjektų veiksmai įvykus branduolinei avarijai Baltarusijos Respublikos teritorijoje esančioje atominėje elektrinėje“. Pratybų metu 10:00 val. buvo atliekamas Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas: kaukė sirenos, gyventojai į telefonus gavo įspėjamąsias žinutes. Nusprendėme paklausti gyventojų, ar jie girdėjo kaukiančias sirenas.

Net 40 proc, gyventojų (2119 balsai) pasakė, kad sirenų negirdėjo, o pranešimo į telefoną negavo. Užtat 23 proc. (1205 balsai) pranešimus į telefonus gavo, tačiau sirenų vis tiek negirdėjo.

,,Labai tyliai girdisi Šeškinės rajone. Atsidarius langą kiek garsiau, bet ne tiek, kad atkreiptum dėmesį. Kartais statybų ir gatvės remonto garsai labiau girdisi”, – rašo gyventojai.

Dar 23 proc. (1200 balsų) sirenas girdėjo labai gerai. Kiti 13 proc. (715 balsų) sirenas girdėjo, bet labai tyliai. Atsirado ir tokių skaitytojų, kuriems klausimas buvo neaktualus. Viso jų buvo 1 proc. (64 balsai).

,,Lazdynuose prie arklio silpnai girdėjosi esant lauke, tai namuose nesigirdėjo visai. Skandalinga! Vyresni žmonės, kurie dažnai namuose būna, dar ir neprigirdi, ir dauguma jokiais išmaniais tel. nesinaudoja”, – skaitome komentaruose.

,,Atidarytais langais girdisi pakankamai gerai. Tačiau uždarius langus nesigirdi nieko. Šiaip įdomu, o neįmanoma sistemos sujungti su pastatų evakuacinėmis sistemomis? Juk didžioji dalis biurų turi pranešimų sistemas tiek pastatų viduje tiek išorėje”, – komentuoja kiti.

MadeinVilnius.lt apklausa vyko nuo pirmadienio, kovo 18 d., iki penktadienio, kovo 22 d. Viso apklausoje dalyvavo 5303 skaitytojai.

Panašaus pobūdžio pratybos Vilniuje vyksta kasmet. Jų metu perspėjimo sistemos patikrinimo metu garsinis signalas „Dėmesio visiems“ kaukia tris minutes. Tuo pačiu metu į mobiliuosius telefonus yra siunčiami perspėjimo pranešimai.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist