Miestas

Savivaldybėje įkurta Vilniaus miesto konkurencingumo ir inovacijų skatinimo komisija

Šiandien sostinės savivaldybėje įkurta Vilniaus miesto konkurencingumo ir inovacijų skatinimo komisija. Į komisiją bus pakviesti įvairių sričių ekspertai, kurie teiks pasiūlymus, kaip skatinti konkurencingumą mieste, diegti skaitmenizacijos procesus savivaldybėje, kad inovacijos ir technologijos tarnautų žmonėms, kurtų geresnes sąlygas gyventi ir dirbti Vilniuje.

„Imtis inovacijų niekada nėra per vėlu. O inovacijų politikos formavimas pats savaime yra gana inovatyvus žingsnis miestuose. Inovacijos ir technologijos turi tarnauti žmonėms, kurti geresnes sąlygas dirbti ir gyventi. Inovacijos nėra tik IT ir technologijose dirbančių žmonių reikalas – jos turėtų  įtraukti visus miestiečius. Tam reikia jų atstovų balso ir užduoti toną“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis, kalbėdamas apie naujai suburiamą komisiją.

Komisiją sudarys 13 specialistų iš Vilniaus miesto savivaldybėje dirbančių frakcijų, savivaldybės įmonių, taip pat viešųjų įstaigų atstovai, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros, Lietuvos nekilnojamojo turto agentūros asociacijos deleguoti asmenys bei verslo atstovai.

 

„Miestas turi imtis lyderystės, kviesdamas verslą, mokslą ir visuomenę diskusijai, darbams dėl Vilniaus konkurencingumo skatinimo ir stiprinimo. Savivaldybė turi skatinti įstaigas ieškoti inovatyvių ir netradicinių sprendimų savo veiklos tobulinime: galima imtis lyderystės bepiločių automobilių srityje, ikimokyklinio ugdymo įstaigos gali pradėti diegti naujausius ugdymo metodus. Sveikatos įstaigose inovatyvūs sprendimai ankstyvojoje diagnostikoje užkirstų kelią rimtesniems susirgimams. Tokios ir daug panašių iniciatyvų gali būti įgyvendintos sostinėje. To siekdama savivaldybė šiais metais steigs inovacijų skatinimo fondą,“ – apie naują komisiją pasakojo vienas iš jos steigimo iniciatorių, Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos narys Marius Skarupskas.

Naujai suburta komisija nustatys gaires miesto inovacijų fondo veiklai, taip pat teiks siūlymus dėl Vilniaus – išmanaus miesto – koncepcijos ir strategijos, informacinių technologijų ir skaitmenizacijos procesų, inicijuos konferencijas, viešas diskusijas ir kitus renginius.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button