Miestas

Savivaldybė ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija susitarė dėl nacionalinio stadiono

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija su Vilniaus miesto savivaldybe baigė derinti detales ir sutarė pasirašyti papildomą Vyriausybės ir savivaldybės indėlį bei garantijas įtvirtinantį dvišalį susitarimą dėl daugiafunkcinio komplekso statybos ant Šeškinės kalvos. Jei miesto taryba pritars susitarimui, neliks kliūčių pasirašyti koncesijos sutartį ir pradėti techninį projektavimą bei statybos darbus.

Sutarta pasirašius sutartį su koncesininku papildomai įsivertinti, ar statant ar jau pastačius daugiafunkcinį kompleksą pagrindinio stadiono sėdimų vietų skaičius galėtų būti išplėstas nuo 15 tūkst. iki 18 tūkst. Toks punktas anksčiau numatytas savivaldybės tarybos protokoliniame nutarime, jo pageidavo ir Vyriausybė.

„Bendradarbiaujant pavyko operatyviai nugludinti pozicijas, patikslinti susitarimus, kad ryžtingai galėtume judėti pirmyn. Jei Vilniaus miesto taryba susitarimui pritars, neliks kliūčių pradėti projektą įgyvendinti“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

 

Taip pat sutarta, kaip būtų sprendžiami ginčai, jei tokių kiltų, užfiksuoti maksimalūs finansiniai įsipareigojimai.

„Jei prieš metus atrodė, kad projektas sužlugdytas, tai įdėjus maksimalias pastangas dabar galime viltis, kad pagaliau pajudėsime. Tikiuosi greito sutarties pasirašymo ir sklandaus tiek ilgai vilkinto projekto realizavimo“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Daugiafunkcis kompleksas

Pagal parengtą koncesijos sutartį, ant Šeškinės kalvos turėtų išdygti daugiafunkcinis sporto kompleksas, kurį, be nacionalinio stadiono, sudarytų dar 15 sporto objektų: lengvosios atletikos aikštė, 6 krepšinio salės, 3 futbolo treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos, bokso salės. Taip pat būtų statomi sporto muziejus, bendruomenės centras, biblioteka, vaikų darželis.

 

Projekto vertė – daugiau nei 150 mln. Eur.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
56 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Arass
Arass
6 mėnesius

Kelio atgal nėra, kuo greičiau pasirašyt ir pradėt statybas!

...
...
6 mėnesius

Kada rekonstruosit LEU stadioną

Kukulis
Kukulis
6 mėnesius

Stilius tai “koloradinė dėžutė”. Nesuprantu kodėl konkurenciją mažino, prametinėjo tiekėjus. Taip tik kainą išpūtė. Galėjo grįžt į ankstesnį etapą, patikslinti sąlygas ir galbūt dar tiekėju pritraukti… Taip ir kaina būtų mažėjusi ir gražesnis sprendimas galbūt būtų parinktas.

Kalnas
Kalnas
6 mėnesius
Atsakinėti į  Kukulis

Jeigu kažkur grįžti, tai vėl dešimtmečiui viskas sutos. Tai prakeikta vieta. Nors dizainas man nelabai patinka, bet PIRMYN greičiau pasirašinėti sutarties ir imtis statybu

Kukulis
Kukulis
6 mėnesius
Atsakinėti į  Kalnas

Nesutinku. Kai iniciatyva tokio dydžio geriau pusei metų pristabdyt nei paskui šimtui metų turėt paskubėtą sprendimą…

Kalnas
Kalnas
6 mėnesius
Atsakinėti į  Kukulis

Tai sustabdyta bus ne pusmečiui, o dešimtmečiui. Todėl kol parako yra, reikia greičiau statyti

Tom
Tom
6 mėnesius

Kada pasirašys?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button