Miestas

Lukiškių aikštės įstatymo projektą prašoma perduoti svarstyti Švietimo ir mokslo komitetui

Seimo nariai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis kreipėsi į Seimo valdybą, prašydami Kultūros komitete jau dvejus metus užstrigusį Lukiškių aikštės įstatymo projektą perduoti Seimo Švietimo ir mokslo komitetui.

Jie primena, kad 2017 m. gruodžio 12 d. Seimas po pateikimo pritarė Lukiškių aikštės Vilniuje įstatymo projektui, kuriuo siūloma įtvirtinti Lukiškių aikštės statusą, nustatant, kad ši aikštė Vilniuje yra pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė ir formuojama su laisvės kovų memorialiniais akcentais. Pagrindiniu šio įstatymo projekto svarstyme paskirtas Seimo Kultūros komitetas.

„Visi kylantys nesusipratimai dėl Lukiškių aikštės sutvarkymo ir kovotojų už Lietuvos laisvę įamžinimo baigtųsi, jei įstatymo projektas būtų priimtas ir Lukiškių aikštė būtų pripažinta valstybinės reikšmės reprezentacine aikšte. Tačiau jau beveik dvejus metus šio svarbaus mūsų laisvės kovotojams, patriotinėms organizacijoms ir didelei daliai visuomenės įstatymo projekto svarstymas nejuda iš vietos ir yra įstrigęs Kultūros komitete. Todėl prašome minėto įstatymo projekto svarstyme pagrindiniu paskirti Švietimo ir mokslo komitetą“, – teigia L. Kasčiūnas.

 

„Valdančiųjų atsisakymas pritarti šiam siūlymui tik patvirtintų, kad valdantieji yra prieš Lukiškių aikštės, kaip pagrindinės Lietuvos valstybės reprezentacinės aikštės statusą, prieš – laisvės kovų memorialo su valstybės simboliais sukūrimą“, – pabrėžė A. Ažubalis.

Seimo narių kreipimąsi remia ir Mišriai Seimo narių grupei atstovaujantis Povilas Urbšys.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Arvydas
Arvydas
1 metus

Aikštės įstatymas yra vienintelis būdas nutraukti valdininkų ir saviveiklininkų bakchanaliją.

Arvydas
Arvydas
1 metus

Aikštės įstatymas yra vienintelis būdas baigti “veikėjų” saviveiklos bakchanaliją ir profesionaliai formuoti Valstybės aikštės ansamblį.

Marijus Audrius
Marijus Audrius
1 metus

Šitie du bičai net nesuvokia, kad savo “vienintelio teisingo ir patiotiško” tikslo siekia Karbauskio, demokrfatinės darbo, ir viso kito šiaip jau turėjusio turėti adversyvų atsspalvį, rankomis. Oportunizmas toks, kad netoli ir iki politinės prostitucijos. Tikslas pateisina priemones.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button